کمک ! انگیزه می خوام

سلام دوستان گلم :rose::rose:
متأسفانه از دیروز انگیزم افتاده . فقط برای زنجیرم گوش می دم . نمی دونم چرا اما انگیزه می خوام😢
کلا دلم به زبان خواندن نمیره . البته اینم بگم که عوض این کار ، نه بازی می کنم تو گوشیم نه هیچ . اصلا خودم به بازی اعتقادی ندارم :grin:
اما چند روزه شنیداریم به شدت پایینه.:frowning:

فقط بخاطر این زنجیره پیش میرم

11 پسندیده

یه وقت هایی پیش میاد دیگه،انرژی ته میکشه ولی دوباره پا میشی حرکت میکنی :muscle::blush:

10 پسندیده

سلام به شما.:rose:
منم یه مدت این اتفاق برام افتاد اصلا جای نگرانی نیست حل میشه فقط یه مدت نیاز به استراحت دارین. برای حفظ زنجیرتون هم میتونین فقط کتاب بخونین.

11 پسندیده

سلام آقا ابوالفضل روز بخیر :hibiscus:

پیش میاد ایرادی نداره من هم یک مدت اینجوری بوده

این هم عکسش یک مدت کتاب مصور یا به قول من ریزه میزه رو بخوان بعد متن ها با سرعت صوت بیشتر یا بایک لهجه دیگه گوش کن تا برای ذهن و مغزت تازه باشه چون مغز به یادگیری چیز های جدید واکنش نشان میده یک نواخت گوش نکن

11 پسندیده

نگاه کنید دوست نوجوان من ، من قبلا به شما گفتم بگردید دنبال علایقتون انگیزه رو خودتون باید تو خودتون ایجاد کنید از چه طریقی راحت ترید و بیشتر لذت میبرید تا زبان یاد بگیرد بازی ویدئویی ، کتاب و… حالا تو هر کاری این حرف بنده صادق هست حرف نقی تقی قلی برزید دور به عقل و مغز خودتون رجوع کنید و برید دنبالش راه حل مشکلاتون باید خودتون پیدا کنید از حالا یاد بگیرید گفتم قبلا کنجکاو و جستجوگر باشید یادگیری زبانم یک پرسه زبان بره و باید صبور باشید البته از راه و روش درست باید پیش برید که اونم با تحقیق بدست میاد مثلا من دیدم دنبال ترجمه کتابها هستید که این غلطه بنده قبلا بهتون کتابهای مناسب و ساده معرفی کردم خودتونم اگر واقعا علاقه مند باشید پیدا می کنید

11 پسندیده

هه ای خدا:rofl::rofl:
منم همینطوری بودم ولی الان وقتی انگیزم میره یه دونه میزنم تو کله خودم .میگم گشمو درستو بخون‌.کلا با خودم اکشن کار میکنم.یا بعضی موقع ها به خودم میگم چرت نگو پاشو برو زبان بخون یه روز خوب میاد.شاید بخندید.ولی خیلی کار میده راستی یادم رفت.اگه ادیسون بیاد توی این تاپیک این تاپیک هم خراب میکنه.

8 پسندیده

راستشو بگین شما کدوم یکی هستین
:joy:
:zipper_mouth_face:

9 پسندیده

سلام
بنظر من زبان رو به صورت تفریح ببینید نه یک درسی که باید بخونم (البته قانون هم داشته باشید )
مثلا من و دوستام بازی با کلمات رو انجام میدیم و خیلی بامزه است مثلا : من میگم girl اون beautiful girl بعد همینطوری به نوبت باید بهش کلمه اضافه کنی و کلمات قبلی هم بگی،
بعدی میگه beautiful girl is همینطوری میچرخه به نوبت یهو میبینی داری یه داستان میگی و آخرش یه کلمه اضافه میکنی خیلی بازی جالبیه و خنده دار :joy::ok_hand:t2:
بازی دیگه تقریبا مثل پانتومیم هست ، مثلا 2 گروه میشید بعد گروه A یه کلمه انگلیسی انتخاب میکنه بعد باید یکی از اعضای گروه B به انگلیسی اون کلمه رو توصیف کنه و کاربرد اش رو بگه و اون یکی اعضا حدس بزنه (من بیشتر توصیف کلماتم خوبه )
سومین بازی : مثلا من میگم hurricane بعدی باید کلمه ی خودش رو با حرف e شروع کنه مثل egg بعدی با g و الی آخر…

خوبه که در حین یادگیری زبان تفریح انگلیسی هم داشته باشیم تا به قول معروف از مسیر هم لذت ببریم تا انشاءالله به مقصد برسیم .:innocent:

10 پسندیده

من چندتا عکس قرار میدم امیدوارم به درد بخوره .۲۰۲۱۰۴۲۸_۱۷۲۰۲۹

11 پسندیده

بحث علاقه نیست.چون کلا علاقه دارم به زبان . البته در رابطه با کتاب ترجمه دار درست می گویید و برای همین تصمیم گرفتم اون کتاب بی تر جمه رو بخونم.
تا دلتون هم بخواد منابع زبانشناس چه سختش چه راحتش را هزار بار زیرو و ‌رو کردم.
ممنون از نظر شما :rose::rose::rose:

10 پسندیده

@noushin8
@mohabbat22
@Reyhaneh_Nazary
@zaribano
@sajjadbabolghani
ممنون از نظراتتون :blossom::blossom:

:purple_heart: :blue_heart:

8 پسندیده

چه بازی های خوبی. ممنونم بابت این پیشنهاد عالی :heart_eyes:

7 پسندیده

سلام
من وقتی بی انگیزه میشم موزیک انگلیسی گوش میدم 3،4 تا فیلم باحال با زبان انگلیسی میبینم شارژ میشم بعد زبان میخونم فقط نمیدونم چرا بعدش استرسم میره بالا که مثلاً کم کاری نکنم.

8 پسندیده

دوست عزیز که میگی بنده نقی تقی قلی ام باید بگم بنده نصیحت نکردم بلکه این دوست نوجوان به خودش ارجاع دادم که بره مشکلاتش حل کنده برای سن ایشون زوده صحبت از مسولیت پذیری کنم باید بره و خودش مشکلاتش رو کنکاش کنه برای ایشون بسیار هم مفیده از الان با این چالشها مواجه بشه در فروم مشاهده کردم که برخی ها بزور بخصوص دوستان نوجوانان در چالش دعوت و وادار به یادگیری مطلب میکنند که اشتباه محض هست البته خود کسانی که شرکت می کنند باید کمی تفکر کنند مسیر درست زندگی از مغز انسان که بزرگ ترین معجزه خداست میگزره

دوست نوجوان علاقه به یادگیری به طبع در شما وجود داره منظور من راه درستی که باید پیدا کنید با لذت بخونید و یادبگیرید و این راه تنها از مغز خود شما میگذره خودتون رها کنید بزارید مغزتون پیش ببره شما رو برید دنبال تجربه کردن تو سن شما و تکنولوژی امروز دنیا نامحدود اینرنت برید وکنجکاوی کنید بگردید تو اینترنت سوالاتون پیدا میکینید اگر کنجکاو خلاق باشید و یادتون باشید انگیزه خودتون باید ایجاد کنید خودتون باید دست خودتون بگیرید و شما راه درازی در پیش دارید نترسید به معز خودتون رجوع کنید و بهش ایمان داشته باشید

موفق باشید در زندگی و یاد بگیرید از اینترنت و این دنیا نا محدود یادبگیرید و بی اندیشید

10 پسندیده

شاید مشکل همین باشه که دارید خودتون رو مجبور میکنید…
ذهن عاشق پاداشه! به خودتون کاری ک عشقتون میکشه رو پاداش بدید.

6 پسندیده

@abalfazl جان :hibiscus:شاید باورت نشه ولی شما یکی از افرادی هستین که من با دیدن پستهاشون نیرو می گیرم ،این کاملا طبیعیه ،ما انسان هستیم ،ربات نیستیم ،پیچیدگی ذهن انسان خیلی بالا هست ,عواطف ،مشکلات ،علایق ،امکانات و … در ذهن ما تلاطم دارن ،انسانهای موفق از سیل تلاطم راهی پیدا می کنند به سوی هدفشون،شک ندارم در آینده جزو افراد موفق خواهی بود ابوالفضل جان :+1: امیدوارم درکنار خانواده همیشه سلامت و موفق باشی و به آرزوهات برسی :palms_up_together:

7 پسندیده

یه پیشنهاد ساده میکنم
وقتی زنجیره تون شده هدف زبان خوندنتون
زنجیره تون رو بشکنید
اینجوری دوباره خود زبان میشه هدفتون

9 پسندیده

ممنون :tulip::tulip::tulip:

خیلی ممنونم عباس آقا :rose::rose::rose:

ممنون اما الان که فکر می کنم انرژیم برگشت . دلم نمی‌خواهد این زنجیره رو بشکنم :blossom::blossom:

7 پسندیده