دورهمی انگیزشی 🎖️

:o: اظهارات مثبت برای سلامتی

#لوئیز_ال_هی

_ من یک فرشته نگهبان ویژه دارم.
خداوند مرا در همه حال هدایت و محافظت می کند
من از بدنم سپاسگزارم.
عاشق زندگی ام
من در درونم با بخشی از خودم متحد می شوم که می داند چگونه درمان کند
نفس عمیقی می کشم. بنابراین من در نفس زندگی نفس می کشم. و این به من آرامش می دهد
_از اینکه امروز زنده ام سپاسگزارم.
زندگی یک روز فوق العاده بیشتر مرا سرشار از شادی و لذت می کند

من با مهربانی تمام تلاشم را می کنم تا بدنم را در سلامت کامل نگه دارم

من به شهودم اعتماد کردم، همیشه به صدای آرام درونی خود گوش می دهم
بدن من همیشه تمام تلاش خود را می کند تا سلامتی کامل ایجاد کند

من بدون درد هستم و کاملاً با زندگی همگام هستم.
امکان شفا وجود دارد
ذهنم را کنار می گذارم و به هوش بدنم اجازه می دهم تا کار شفابخش طبیعی خود را انجام دهد.
من انتخاب های سالمی می کنم.
من به خودم احترام میگذارم

6 پسندیده

:small_blue_diamond::small_orange_diamond:دیده اید وقتی آدم تمایل به خریدن چیزی پیدا میکند، چقدر از آن چیز دور و برش میبیند؟

مثلا دوست دارد ماشین خاصی را بخرد، بعد هر جا که در فضای مجازی و حقیقی میرود از آن ماشین میبیند؛ طوری که احساس میکند بیشتر مردم از آن ماشین دارند و حتما این ماشین خیلی خوب است که مردم این همه از آن دارند.

ولی مشخص است که این اتفاق فقط در ذهن و مغز ماست و در بیرون اینطوری نیست.

یعنی یک رخداد سابجکتیو است، نه آبجکتیو. یکجور کارکرد مغزی برای قوت قلب گرفتن و ادامه دادن به زندگی است.

این تمرکز بیش از حد بر موضوع مورد علاقه، گرچه یک خطای شناختی در حوزه ی توجه است، اما ریشه ی تکاملی دارد.

به این معنا که در هزاران ها سال تکامل بشر ما برای زنده ماندن و تولید مثل نیاز داشتیم که بر موضوعات خاصی که به زنده ماندن و تولیدمثل شخص ما یا خویشان نزدیکمان سود یا زیان میرسانده اند تمرکز داشته باشیم.

خیلی از اختلافات آدمها و اقوام و ملل و فرهنگها به همین برمیگردد که در هر جایی منابع سود و زیان برای بقا و تولیدمثل متفاوت بوده است.

اما این خطای تمرکزی توجهی در کنار سودمندی اش، خاستگاه اشتباهات ومغالطات بسیاری هم میشود.

یکی از این خطاها چیزی ست که به آن می گوییم خطای اکثریت یا مغالطه ی اکثریت که هم یک فرد و هم یک جامعه یا حزب و حاکمیت به آن مبتلا میشوند و گاهی مصیبتهای فراوان پدید می آورند.

در حوزه ی اجتماعی نیز ممکن است یک گروه و حزب و دولت و حاکمیت با دیدن چند نفر از طرفدارانشان، آنها را اکثریت بپندارند
و با کاشته شدن بذر توهم در ذهنشان، باد نخوت برآرند و چشم بر واقعیات مخالف ببندند.

یک جمله ی معروفی هانا آرنت در مورد سقوط حکومتها در طول تاریخ دارد که بسیار زیباست:

تا ۱۵ دقیقه قبل سقوط همه چیز طبیعی به نظر میرسد.

این قابلیت مغز ما برای چنین خطای شناختی از گذشته مورد توجه بوده است.

برای همین است که در اخلاق سنتی، که بیشتر بر حوزه ی فردی متمرکز است، گفته می شود حتما در هر کار و تصمیمی: با صاحبان خرد که در آن موضوع نفع و ضرر اشتراکی ندارند و میتوانند از بیرون به مساله ی شما نگاه کنند (باصطلاح: عقل منفصل هستند)، مشورت کنید.

یا با منتقدان دلسوز هم نشینی داشته باشید.

و حتی به حرف منتقدان غرض ورز یا حتی دشمنان تان نیز توجه نمایید، چراکه گاه در کلام آنها پنجره هایی از حقیقت هست که در توجهات خودتان و دوستانتان نیست.

جالب است که حتی در روانشناسی تجارت و بازرگانی گفته میشود هر وقت برای خریدن چیزی هزار دلیل پیدا کردید و در خودتان احساس فشار و اجبار برای خریدنش دیدید و توهم زدید که فقط با داشتن است که زندگیتان بهتر میشود؛ کافی ست فقط هفت روز دست نگه دارید.

بعد از هفت روز خیلی از آن دلایل پوچ میشوند و باد فشار درونی تان هم تنظیم میگردد و به تعادل میرسید، و خرید بهتری میکنید.

و یا در اخلاق سیاسی جدید گفته میشود که آزادی مطبوعات و آزادی احزاب جزو فضیلت های اجتماعی هستند و محال است بدون وجود آنها یک جامعه رشد خاصی بکند.

چرا که در بیشتر اوقات این منتقدان و گاهی مخالفان هستند که (ولو دلسوز هم نباشند) میتوانند ریسک ها و خطرات پیشاروی یک جامعه و دولت و حاکمیت را به خوبی نشان دهند.

اما اگر این آزادی تامین نباشد و فقط چاپلوسان و مداحان و ریاکاران احمق یا منفعت طلب آزاد باشند، نه تنها به خطا ها و ریسک های اجتماعی بی توجهی می شود؛ بلکه نوعی حالت جهل مرکب پدید می آید
که خطرناکترین پدیده ی بشری است. یعنی هم نمی دانیم؛ و هم نمی دانیم که نمی دانیم. به قول معروف:

آنکس که نداند و بخواهد که بداند
جان و تن خود را ز جهالت برهاند

آنکس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند

ما گاهی نیازمند همنشینی با افرادی هستیم که خطاهای ما را ببینند و دلسوزانه یا غیر دلسوزانه به ما تذکر دهند.

گاهی پنجره های گشوده بر حقیقت که در نقدها هست، بسیار فراختر از روزنه های تعریف و تمجید است.

گاهی تیغ نقد مانند هرسهای باغبان باعث رشد میشود و تمجید مداحان آفت رشد میگردد. در چنین جاهاییست که بزرگان گفته اند بر دهان چاپلوسان خاک بپاشید. اینان دانسته و نادانسته دارند برای شما چاه میکنند.

:writing_hand:دکتر محسن زندی

5 پسندیده

:o::small_blue_diamond:بازی‌های ذهن فریبکار

:point_left: ۳۰ حقیقت روانشناسی عجیب درباره ی
#ضمیر_ناخودآگاه_ما

زمانی که قانونی خیلی سختگیرانه باشد
ما بیشتر علاقه داریم که آن را بشکنیم.

داشتن گزینه‌های زیاد برای انتخاب کردن، باعث فلج شدن ذهن ما می‌شود.

اگر برای انجام کاری، نقشه B داشته باشیم احتمال عملی شدن نقشه A بسیار کمتر می‌شود.

تا زمانی که واقعا در معرض خطر نباشیم
«ترس» احساس خوبی به ما می‌دهد.

برای بی‌اثر کردن یک موضوع منفی
به ۵ موضوع مثبت نیاز داریم تا اثر آن یک منفی را خنثی کنیم.

همیشه یادآوری ابتدا و انتهای یک موضوع راحت‌تر از جریان اتفاقات میانی آن است.

زمانی‌که شخص دیگری غذای مورد علاقه شما را درست می‌کند، طعم آن خوشمزه‌تر می‌شود.

ما بیشتر به سرنوشت یک فرد به صورت مجزا اهمیت می‌دهیم تا این که تراژدی‌های عظیم برایمان مهم باشند.

ما ترجیح می‌دهیم بدانیم که اتفاق بدی در راه است تا این که ندانیم قرار است چه اتفاقی بیافتد.

ما همیشه سعی می‌کنیم خوبی دیگران را
جبران کنیم و مدیون کسی نباشیم.

موضوع مورد علاقه ما در وهله‌ی اول خودمان هستیم.

این احساس که ما دوست داریم چیزهای دوست داشتنی و بامزه را فشار دهیم، نوعی خشونت و پرخاشگریست.

مغز ما سعی می‌کند جلسات و سخنرانی‌های خسته کننده را جالب‌تر نماید.

برخی از مردم از دیدن عصبانیت دیگران لذت می‌برند.

وقتی دیگران با ما درباره موضوعی مخالفت می‌کنند، ما دوباره خود را ارزیابی می‌کنیم.

ما به اندازه‌ای که خودمان تصور می‌کنیم، در انجام دادن چند کار به صورت همزمان، خوب و موفق نیستیم.

ما در ناخودآگاه خود متقاعد شده‌ایم که همیشه آینده روشن و بهتر از امروز است.

ما به صورت ناخواسته آن چه را که می‌خواهیم باور کنیم، باور داریم.

مغز ما می‌خواهد که ما همیشه تنبل باشیم.

تنها بودن برای سلامتی ما مضر است.

خرد کردن اطلاعات به اندازه‌های کوچک، در ثبت شدن و یادآوری آن‌ها به ما کمک می‌کند.

شما مواردی را که روی آن‌ها آزمایش انجام داده یا به صورت خاص مورد مطالعه و بررسی قرار داده باشید، بهتر در یاد خواهید داشت.

اگر احساس کمبود چیزی مانند پول را دارید، درباره داشتن آن دچار وسواس هستید.

ما در دنیای اطراف خود همواره به دنبال چهره‌های انسانی هستیم، حتی در اشیاء بی‌جان.

ما همیشه، همیشه و همیشه یک مشکل پیدا خواهیم کرد.

ما ترجیح می‌دهیم واقعیت ها را تغییر دهیم؛ اما عقاید خود را در مورد مردم تغییر ندهیم.

مردم با انتظارات دیگران از آن‌ها ترقی می‌کنند. اگر کسی از آن‌ها انتظاری نداشته باشد، رشد نخواهند کرد.

رسانه‌های اجتماعی از نظر روانشناختی طوری طراحی شده‌اند که اعتیادآور باشند.

اگر برای انجام دادن کاری پاداش نگیریم، به صورت ناخودآگاه می‌توانیم خودمان را متقاعد کنیم که آن کار برایمان جذاب بوده.

قدرت باعث می‌شود مردم کمتر به دیگران اهمیت دهند.

:books:منبع: Best Life

4 پسندیده

یک آدم‌هایی درب ها را قفل می‌کنند، یک آدم‌هایی قفل ها را باز می‌کنند.
یک آدم‌هایی گفتگو را می‌کشند، یک آدم‌هایی گفتگو را به دنیا می‌آورند.
یک آدم‌هایی اندوه را پاک می‌کنند، یک آدم‌هایی اندوه را روی دیوار زندگی ما می‌پاشند.

یک آدم‌های خنده را از روی لبهای ما خط می‌زنند، یک آدم هایی لبخند را روی صورتمان نقاشی می‌کنند.

یک آدم‌هایی، نفس را در سینه ما حبس می‌کنند، یک آدم‌هایی نفس حبس شده ما را آزاد می‌کنند.

.یک آدمهایی دریای طوفانی دل ما را آرام می‌کنند، یک آدم‌هایی در صحرای دل ما طوفان شن بپا می‌کنند.

یک آدم هایی دل ما را می‌برند
یک آدم‌هایی دل ما را زنده بگور می‌کنند.
خودت انتخاب میکنی کدامشان در زندگی ات بمانند کدامشان بروند

7 پسندیده

6 پسندیده

هفتاد نکته خوب
از نکات مهم روانشناسی
حتما بخوانید :rose:

1- روز تولد دیگران را به خاطر داشته باش.
2- حداقل سالی یکبار طلوع آفتاب را تماشا کن.
3- برای فردایت برنامه ریزی کن.
4- از عبارت«متشکرم»زیاد استفاده کن.
5- بدان در چه وقت باید سکوت کنی.
6- زیر دوش آب برای خودت آواز بخوان.
7- احمقانه رفتار مکن.
8- برای هر مناسبت کوچکی جشن بگیر.
9- اجناسی که بچه ها می فروشند را بخر.
10- همیشه در حال آموختن باش.
11-آنچه می دانی به دیگران بیاموز.
12- روز تولدت یک درخت بکار.
13- دوستان جدید پیدا کن اما قدیمیها را از یاد مبر.
14- از مکانهای مختلف عکس بگیر.
15- راز دار باش.
16- فرصت لذت بردن از خوشی هایت را به بعد موکول نکن.
17- به دیگران متکی نباش.
18- هیچ وقت در مورد رژیم غذاییت با کسی صحبت نکن.
19- اشتباه هایت را بپذیر.
20- بدان که تمام اخباری که می شنوی درست نیست.
21- بعد از تنبیه بچه هایت , آنها را در آغوش بگیر و نوازش کن.
22- گاهی برای خودت سوت بزن.
23- شجاع باش , حتی اگر نیستی وانمود کن که هستی , هیچکس نمی تواند تفاوت بین این دو را تشخیص دهد.
24- هیچوقت سالگرد ازدواجت را فراموش نکن.
25- به کسی کنایه نزن.
26- از بین کتاب هایت آنهایی را امانت بده که بازگشتشان برایت مهم نباشد.
27- به بچه هایت بگو که آنها فوق العاده اند.
28- سحر خیز باش
29- سعی کن همیشه خیلی هوشیار باشی , شانس گاهی اوقات خیلی آرام در می زند.
30- همیشه ساعتت را پنج دقیقه جلو بکش.
31-کسی را که امیدوار است هیچگاه نا امید نکن شاید تنها داروی او باشد
32-وقتی با بچه ها بازی می کنی سعی کن آنها برنده شوند
33-هیچگاه در دستگاه پیغام گیر تلفن پیام بی معنی و نامفهوم نگذار
34-وقت شناس باش
35-از افراد ناشایست دوری کن
36-در پول دادن به بچه هایت خسیس نباش
37-اصالت داشته باش
38-هیچ وقت به رقیبت اعتماد نکن
39-از حدی که لازم است مهربانتر باش
40-وقتی عصبانی هستی به هیچ کاری دست نزن
41-بهترین دوست همسرت باش
42-تا وقتی شغل بهتری پیدا نکرده ایی شغل فعلیت را از دست مده
43-سعی کن مفید ترین و با احساس ترین آدم روی زمین باشی
44-از کسی کینه به دل نگیر
45-برای تمام موجودات زنده ارزش قائل شو
46-شکست را به راحتی بپذیر.
47- وقتی پیروز شدی فخر فروشی نکن.
48- خودت را در گیر مسائل بی اهمیت نکن.
49- هرگز به کسی نگو که خسته و افسرده به نظر می آید.
50- همیشه به قولت وفادار باش.
51- تا می توانی جدایی ها را به وصل تبدیل کن.
52- عادت کن که همیشه حتی زمانی که ناراحت هستی خودت را سرحال نشان دهی.
53- زندگی را سخت نگیر.
54- هیچ وقت قمار بازی نکن.
55- وقتی با کار سختی روبرو شدی به خودت تلقین کن که شکست غیر ممکن است.
56- از وسایلت به خوبی محافظت کن.
57- انتظار نداشته باش که پول برایت خوشبختی بیاورد.
58- برای تغییر دادن دیگران بیش از این تلاش نکن.
59- همیشه خوش ظاهر و شیک پوش باش.
60- پلها را از بین نبر شاید مجبور شوی بار دیگر از رودخانه عبور کنی.
61- خودت را دست کم نگیر.
62- متواضع و فروتن باش.
63- در ماشینت را همیشه قفل کن.
64- قدرت بخشندگی را از یاد مبر.
65- نسبت به مردمی که به تو می گویند خیلی صادق و بی ریا هستی محتاط باش.
66- دوستی های قدیم را دوباره تازه کن.
67- سعی کن زندگی همواره برایت پیام داشته باشد.
68- کتاب مورد علاقه ات را برای بار دوم بخوان.
69- طوری زندگی کن که روی سنگ قبرت بنویسند: شخصی که از هیچ چیز در ز‌ندگیش پشیمان نبود .
70-بدان در چه وقت باید سکوت کنی …

:heart_decoration:

6 پسندیده

راهکارهایی که به برنامه ریزی مجدد ذهن شما کمک میکند:

۱- قبل از خواب در مورد قصد خود صحبت کنید تا زمانیکه آنها را بخاطر بسپارید.

۲- در حالی که میخوابید به تصدیق ها گوش دهید.
۳- احساسات قوی را به افکار خود وصل کنید.

۴- قصد خود را با صدای بلند بگویید.
۵- قصدهای خود را هر روز برروی کاغذ بنویسید.
۶- آینده ایده ال خود را تجسم کنید و آن را احساس کنید.

۷- از جهان بخاطر تاثیر گذاری در زندگی خود سپاسگزار باشید.

رسانه ها، تلویزیون، اخبار مانند یک الگوریتم «الگوی از قبل شکل گرفته شده» تصاویر را
در ذهن انسان شکل میدهند
و انسان همان “تصاویر” شکل گرفته شده را در زندگی خود بازتاب میدهد.

تا زمانی که شما به ورودی هایی که به ذهن شما “شکل” میدهند تغییری ندهید، نمیتوانید ذهن برنامه ریزی شده خود را مجدد برنامه ریزی کنید.

4 پسندیده

:o::small_blue_diamond:9 راه برای انتقاد از فرزندان خود بدون از بین بردن عزت نفس آنها
دینو_مترجم:محدثه تنها

:point_left:راه هایی برای انتقاد کردن از فرزندانتان بدون تاثیرگذاری منفی:

1. مشکل را توضیح دهید
    می‌توانید با آرامش صحبت را با چیزی مانند:
    «می‌دانم که قصد نداشتی…» شروع کنید، این به فرزندتان نشان می‌دهد که می‌دانید علیرغم اشتباهش، قصد خوبی دارد.
    سپس می‌توانید یک «اما» اضافه کنید و تأثیر رفتار آنها را توضیح دهید.

تمرکز بر اینکه چگونه رفتار آنها بر دیگران تأثیر می‌گذارد، به آنها یادآوری می‌کند که آنها فرد بدی نیستند، اما می‌تواند آنها را تشویق کند تا با دقت بیشتری در مورد عواقب رفتار خود در آینده فکر کنند.

1. به جلو حرکت کنید

بچه‌ها نمی‌توانند کاری را که انجام داده‌اند خنثی کنند، بنابراین یادآوری مداوم اشتباه آن‌ها می تواند باعث شود آنها نسبت به خودشان احساس بدی داشته باشند.
از آنها سؤالاتی بپرسید، مانند “چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آنها احساس بهتری داشته باشند؟”.این کار می‌تواند به آنها کمک کند تا به فکر کردن در مورد چگونگی اصلاح اشتباهات خود عادت کنند.

1. حل مشکل
    در مرحله بعد، می‌توانید با صبر و حوصله فرزندتان را از طریق راه‌هایی برای حل مشکلاتش راهنمایی کنید. با به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌های مختلف، به آنها کمک کنید تا تفکر خود را گسترش دهند و وقتی راه‌حل‌های آن‌ها جواب داد، می‌توانید آن‌ها را تحسین و تشویق کنید.

2. به فرزندتان برچسب نزنید
    گفتن جملاتی مانند «تو یک دختر شیطون هستی» یا «تو تنبل هستی» می‌تواند دیدگاه فرزندتان را تغییر دهد و کودکی که فکر می‌کند بد است، احتمالاً بدرفتاری می‌کند.
    در عوض، مطمئن شوید که رفتار آنها را از شخصیتی که دارند جدا می‌کنید. به آنها یادآوری کنید که بچه خوبی هستند اما انتخاب بدی داشته‌اند.

3. به آنها گوش دهید
    واقعاً مهم است که به فرزندتان توجه کنید و نشان دهید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید.
    به آنها گوش دهید تا توضیح دهند که چه اتفاقی افتاده است. این کار می‌تواند راه خوبی برای توجه به الگوها باشد. اگر آنها همیشه در هنگام حسادت، بد رفتاری می‌کنند، این یک فرصت عالی برای بحث در مورد احساسات آن‌ها و صبت کردن است.

4. تمرکزتان روی یادگیری فرزندتان باشد
    تمرکز خود را بر روی یادگیری آن‌ها بگذارید نه تنبیه‌شان. به آنها عواقب و نتیجه کارشان را نشان بدهید و به آنها توضیح دهید که این کار باعث می‌شود یاد بگیرند که دیگر فلان کار ناپسند را انجام ندهند

5. فریاد نزنید و از کلمات تند استفاده نکنید
    تحقیقات نشان می‌دهد که فریاد زدن باعث می‌شود کودکان احساس ترس و ناامنی کنند که می‌تواند منجر به رفتار پرخاشگرانه شود و توهین به کودک می‌تواند اثرات طولانی مدتی از جمله اعتماد به نفس پایین، اضطراب و پرخاشگری داشته باشد. از سوی دیگر، حفظ آرامش باعث می‌شود که کودک شما احساس ‌کند که دوستش دارید و پذیرفته شده‌ است، حتی اگر رفتار بدی داشته باشد.

6. آنها را در جمع تنبیه نکنید
    سرزنش کردن فرزندتان در ملاء عام باعث می‌شود که او احساس خجالت کند، که می‌تواند منجر به ناهنجاری اجتماعی در بزرگسالی شود و همچنین باعث رنجش نسبت به والدینش شود و این آخرین چیزی است که هر پدر و مادری می‌خواهد!

7. به پیشرفت آن‌ها توجه کنید
    زمانی که به سیر پیشرفت و رشد کودک خود توجه می‌کنید که در حال تبدیل شدن به چه کسی است، این پیام را برای آنها می‌فرستید که چقدر دوستشان دارید و به آن‌ها توجه و ایمان دارید.

:heart: صبحتون بخیر

7 پسندیده

سلام و درود بر اسماعیل عزیزم
مرسی از این همه لطف و مهربانی تو دوست خوبم که این جملات قشنگ را فرستادی
شاد و تندرست باشی

7 پسندیده

:ok_hand:t2::boom::dizzy::muscle:

5 پسندیده

آدینه بر همگان خوش!

صبح رفتم نانوایی 4-5 نفر قبل من بودن :neutral_face:

کنارش یه پارک هست چسبیده

شیطونه بهم گفت از فرصت سوء استفاده کن ! گولم زد نعلتی

منم ساده ، به حرفش گوش کردم :no_mouth:

هیچی دیگههههههه ! جاتون خالی رفتم یکمی نرمش و ورزش کردم برگشتم - نون گرفتم :upside_down_face:

9 پسندیده

:heavy_heart_exclamation:کسی که مبارزه کردن نمی‌داند بدبختی‌هایش را سرنوشت می‌نامد.
مبارزه کن ! و شکست را نپذیر…
زندگی‌ات همانی خواهد شد که آرزویش را داشتی

صبحتون بخیر:heart::sunflower:

5 پسندیده

:o: خوش بینی طول عمر را درازتر می‌کند

کسانی که خوش‌بین هستند، طول عمری در حدود ۵/۴ درصد بیشتر از سایر افراد دارند. پژوهشگران ژاپنی طی یک پژوهش پزشکی روی بیش از ۱۶۰,۰۰۰ زن ژاپنی که عمری طولانی داشتند، به این نتیجه رسیدند.

این پژوهشگران معتقدند خوش‌بینی فراتر از واقع‌بینی است. این طور نیست که افراد خوش بین واقع‌بین نباشند بلکه افراد خوش بین طوری واقعیت‌های کنونی را تجزیه و تحلیل می‌کنند که به وقوع اتفاقات مثبت در آینده امیدوارتر هستند.

این پژوهشگران علت عمر درازتر افراد خوش‌بین را در این می‌دانند که خوش‌بینی توانایی این افراد را برای حل مشکلاتشان افزایش می‌دهد و آنها برای عبور از سدهای زندگی آماده‌تر از افرادی هستند که خوش‌بین نیستند.

5 پسندیده

7 پسندیده

:small_orange_diamond::small_blue_diamond:سال ها پیش ، در دهکده ای کوچک (کوه ورنون) در ایالت تگزاس آمریکا، یک تاجر تصمیم گرفت یک میخانه در کنار کلیسای باپتیست باز کند.

بازدیدکنندگان کلیسا با ارسال نامه هایی به شهرداری و سپس با دعا و نماز عليه میخانه هر شب در کلیسا، کمپینی را علیه میخانه و صاحب آن آغاز کردند.

کار در ساخت محل ميخانه پیش رفت.
و هنگامی که ساخت و ساز به پایان رسید و میخانه در شرف افتتاح بود، رعد و برق درخشید و رعد غرش کرد و صاعقه به ساختمان میخانه برخورد کرد و آن را از بن ویران کرد.
اعضای کلیسا پیروزی خداوند بر شراب ساز و پاسخش به دعای كليسا بر ميخانه راجشن گرفتند.

در مورد صاحب میخانه، او علیه کلیسا و اعضای آن شکایت کرد و دو میلیون دلار خواست به این دلیل که کلیسا با التماس و توسل به دعا و نيايش خود مسئول از بین رفتن سرمایه اش بصورت مستقیم یا غیر مستقیم بودند.

در دادگاه، کلیسا با استناد به مطالعه ای که توسط پروفسور دکتر هربرت بنسون از دانشگاه هاروارد انجام شد، که تأیید می کرد دعا و نیایش هیچ تأثیری بر روند خرابي میخانه ندارد، کلیسا به شدت همه ى مسئولیت را رد کرد و هرگونه ارتباط بین نمازهای خود و ويرانی میخانه يا رويدادهای دنيوی را انکار کرد.

قاضی به موضوع رسیدگی کرد و در حین صدور حکم گفت:
نمی‌دانم این پرونده را چگونه قضاوت خواهم کرد ، اما از روی کاغذها به نظر می‌رسد که ما یک شرابخوار داریم که به قدرت دعا و نیایش اعتقاد دارد و مؤمنان یک کلیسا را داریم که به دعا و نماز هيچ گونه ايمان و اعتقادی ندارند .»

#جامعه_مدنی

6 پسندیده

:o: ‏30 پیشنهاد به دوستان زیر 30 سال:

1. یادگیری زبان خارجه
  2. پس انداز اضطراری (هزینه 6 ماه زندگی)
  3. بازدید از 10 شهر ایران و 2 کشور اروپایی
  4. یادگیری یک ساز و تئوری موسیقی
  5. مدرک لیسانس
  6. تقویت Public Speaking
  7. مدیریت هویت آنلاین و پرسنال برندینگ
    ‏8. مطالعه 2 کتاب تخصصی در ماه
  8. مطالعه رومان‌های برندگان نوبل
  9. پیدا کردن منتور
  10. نوشیدن آب کافی و کنترل زمان خواب
  11. تعیین ارزش‌ها و شاخص‌ها برای دوستیابی
  12. یادگیری اصول نقد و بررسی آثار هنری
  13. یادگیری آشپزی
  14. مطالعه کتب سایر ادیان
  15. خرید و حفظ یک قطعه زمین
    ‏17. سرمایه گذاری 10-5% سود ماهانه در سکه/طلا
  16. سرمایه گذاری 10-5% سود در بازار پر ریسک
  17. تجربه همکاری با شرکت بزرگ/برند
  18. چک آپ دندان هر شش ماه
  19. چک آپ سلامت سالانه
  20. ترک دخانیات
  21. ترک یا کاهش مصرف الکل به کمتر از 4 بطری آبجو در هفته
  22. نیم ساعت پیاده روی/ورزش در روز
    ‏25. پس انداز پشتیبان برای پدر و مادر در دوران بازنشستگی
  23. کنترل جانک‌فود، شکر و کافئین
  24. یادگیری مدیریت کسب و کار آنلاین
  25. انجام چندکار پرریسک(فردی/حرفه ای) که همیشه واهمه داشتید
  26. شناسایی و مطالعه عمیق صنعت مورد علاقه و برنامه ریزی شغلی
  27. کاهش اقساط به زیر 40% درآمد
8 پسندیده

7 پسندیده

:o: ۱۶هزار مورد پشیمانی از ۱۰۵ کشور دنیا جمع کردن و متوجه شدن این ۱۶ هزار تا قابل تقسیم به ۴ دسته پشیمانی هستند:

۱. پشیمانی های بنیادی که با جمله‌ی “ای‌کاش” شروع میشه، مثلا ای‌کاش پولامو جمع میکردم یا ای‌کاش بیشتر مراقب سلامتیم بودم. درواقع شامل انتخاب‌های اشتباهی که داشتیم میشه

۲. پشیمانی ناشی از نداشتن جسارت! درواقع این افراد میگن اگر از فرصتم استفاده میکردم وضعیتم بهتر بود‌ برای مثال اگه جسارت داشتم و چیزی میگفتم میتونستم خودم رو ثابت کنم

۳.پشیمانی اخلاقی! توی این نوع پشیمانی افراد دچار یک اشتباه و خطای اخلاقی شدن و ازش پشیمونن مثلا دزدی یا خیانت به همسر

۴. پشیمانی ارتباطی! این شامل همه نوع ارتباطی میشه مثلا خواهر، مادر، همسر، دوست و … در این نوع پشیمانی فرد رابطش رو از دست داده و خیلی پشیمونه. از بین رفتن رابطه در این دسته به خاطر دعوا و آزرده خاطر بودن نیست، بلکه توسط فاصله گرفتن ایجاد شده

+اینا رو بخونید، حفظ کنید و تاجایی که ممکنه بکار ببرید تا کمتر حسرت بخورید و بیشتر خوشحال باشید

6 پسندیده

۱۶ راهکار برای اینکه انگیزه داشته باشیم:
۱- یک هدف واضح و دقیق برای خودتون انتخاب کنید.
۲- روی پیشرفت و حرکت خودتون تمرکز کنید و خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید.
۳- خودتون رو با دوستای مثبت که بهتون انگیزه و انرژی میدن احاطه کنید و افراد منفی و هرچیز بهتون انرژی منفی میده رو از زندگیتون دور بندازید.
۴- برای چیزی که نمی تونید کنترلش کنید استرس نگیرید و اگه گرفتید سرتون رو با بازی توی موبایل یا کتاب خوندن یا نقاشی کشیدن پرت کنید.
۵- یادتون نشه درروز حدقل یکبار برای خودتون وقت بذارید هرچیزی که میدونید حالتونو خوب میکنه رو انجام بدید و ازش لذت ببرید.
۶- در روز حدقل یک دونه متن انگیزشی بخونید یا موزیک های انگیزشی گوش بدید.
۷- کارهای هرروزتونو خیلی کوتاه و کلی طبقه بندی کنید.
۸- برای خودتون جایزه های کوچیک در‌نظر بگیرید و بعد از انجام دادن سخت ترین کار فهرستتون اونارو به خودتون تقدیم کنید. ( جایزه می تونه یکم استراحت یا انجام دادن یککار لذت بخش بعد تموم شدن کارتون هم باشه.)
۹- جنب و جوش داشته باشید. بی تحرکی قاتل همه چیزه.
۱۰- فضای کارتون رو مرتب و همینطور به جایی تبدیل کنید که برای رفتن بهش هیجان زده اید و از بودن داخلش لذت می برید.
۱۱- از شبکه های اجتماعی به مدت یک یا دوروز فاصله بگیرید و ببینید چقدر بازدهیتون افزایش پیدا می کنه.
۱۲- کسیو پیدا کنید که هدفش با شما یکیه و میتونه همراهتون باشه و باهاش هم مسیر بشید.
۱۳- آب زیاد بخورید.
۱۴- بخندید و جک بخونید.
۱۵- در پایان هرروز نکته ی مثبت اون روز و همچینین چیزی که مشتاقید فردا اتفاق بیوفته رو یادداشت کنید.
۱۶- یادتون نره که هیچوقت برای شروع با انگیزه دیر نیست.

10 پسندیده

۳۷ نصحیت، چکیده ای از کتاب
“این کارو نکن، این کارو بکن”

١- اگه میخوای راحت باشی، کمتر بدون؛
و اگه میخوای خوشبخت باشی، بیشتر بخون.
٢- تا پایان کار، از موفقیت در آن، با کسی صحبت نکن.
٣- قبل از عاشق شدن،
ابتدا فکر کن، که آیا طاقت دوری، جدایی و سختى رو دارى يا نه؟
٤- برای حضور در جلسات، حتی یک دقيقه هم تأخير نكن.
٥- “سکوت” تنها پاسخی است که اصلا ضرر ندارد.
٦- نصیحت کردن، فقط زمانی اثر دارد که 2 نفر باشید.( در بين جمع كسى را نصيحت نكن )
٧- در مورد همسر کسی اظهار نظر نکن،
نه مثبت نه منفی.
٨- نوشیدنی های داخل لیوان و یا فنجان را تا آخر ننوش.
٩- در اختلاف خانوادگی حتی اگر حق با تو است، شجاع باش و تو از همسرت عذر خواهی کن.
١٠- برای کودکان اسباب بازی های جنگی هدیه نبر.
١١- نه آنقدر کم بخور که ضعیف شوی،
و نه آنقدر زیاد بخور که مریض شوی.
١٢- بدترین شکل دل تنگی آن است،
که در میان جمع باشی و تنها باشی.
١٣- شخص محترمی باش،
و بدون اطلاع به خانه و محل کار کسی نرو.
١٤- هوشیار باش،
استفاده از مشروبات و نوشیدنی الکلی تو را گرفتار خواهد کرد.
١٥- وجدانت را گول نزن،
چون درستی و نادرستی کارت را به تو اعلام می کند.
١٦- موقع عطسه کردن، حتما از دیگران فاصله بگیر و از دستمال استفاده کن.
ولی با تمام وجود عطسه کن.
١٧- عاشق همسرت باش تا بهشت را ببینی.
١٨- کثیف نکن، اگر حوصله تمیز کردن نداری.
١٩- بخشیدن خطای دیگران بسیار قشنگ است، تجربه کردنش را به تو پیشنهاد می کنم.
٢٠- همه جا از همسرت تعریف و تمجید کن، حتی در جهنم.
٢١- با کارمندانت مهربان، ولی قاطع باش.
٢٢- غرور کسی رو نشکن،
چون مثل شیشه ی شکسته برای تو، خطر آفرین است.
٢٣- عمل خلاف را، نه تجربه کن، نه تکرار.
٢٤- در جايى كه اشتباهى ازت سر زد ، با شجاعت اقرار کن که اشتباه کردی.
٢٥- هنر نواختن را یاد بگیر،
نواختن موسیقی در هیچ کشوری گدایی نیست.
٢٦- هنگام صحبت کردن با دیگران،
به چشم آنها نگاه کن تا پیام و کلام تو را درک کنند.
٢٧- با دندان، میخ نکش.
٢٨- کسی را که به تو امیدوار است،
نا امید نکن.
٢٩- برای کسی که دوستش داری،
در روز تولدش پیام تبریک ارسال کن.
٣٠- اولین خیّر باش.
٣١- با داشتن همسری خوب و خوش اخلاق، همه کس و همه چیز را یکجا داری.
٣٢- در دفتر و منزل، گل های زیبا داشته باش.
٣٣- حسابداری و روشهای آنرا یاد بگیر.
٣٤- تزریق سرم وآمپول را یاد بگیر.
٣٥- وارد سیاست نشو.
٣٦- به سفر و همسفر فکر کن.
٣٧- تا ندانی، نمی توانی؛
پس بدان، تا بتوانی.

7 پسندیده