بهترین روش تدریس زبان انگلیسی به کودکان

حتما عزیزم :relaxed:

2 پسندیده

عالیه خانم محدثه جان، من هم بیشتر بدنبال بهره گیری از تجربیات افراد دارای کودک دو یا چند زبانه هستم. چون گاهی نمیشه فقط ارائه روش داد و باید خروجی رو هم ببینیم و از اونها بهره ببریم. منظورم اینه که نمیشه با ایده و تکنیک خاص از طرف یه زبانشناس یا متخصص این مساله رو پیش برد، گاهی میشه یک خانواده و بخصوص مادر از تحصیلات عالی برخوردار نیست ولی ایده تجربی بهتری داشته باشه. اگه بشه بیشتر اینطور تجربیات عملی رو اینجا ارائه داد نتیجه خوبی گرفته خواهد شد.

3 پسندیده

منم کاملا باهاتون موافقم خانوم نیکنام عزیز و به نظر من سلیقه بچه ها خیلی گستردست و هر کدوم یه چیز رو میپسندن یه نمونش خواهر خودم بیشتر به کتاب و چیز های فیزیکی علاقه داره منظورم فلش کارت و کتاب داستان ها و این چیزاست
راستش چند وقت پیش تو تالار یه نفری یادم نیس خانوم بودن یا اقا یه کانال معرفی کردن ک کودک دو زبانه پرورش میدادن فقط هم با انیمیشن فیلم هایی ک از بچه هایی ک با این روش اموزش دیده بودن رو هم ارائه میداد تو کانال من دنبال یه کودک بودم ک این روش رو هم روش پیاده کنم اما یه خونواده که باهام موافق باشن و بزارن رو بچشون کار کنم پیدا نشد البته شاید هم حق با اونها بوده.
به نظر من تجربه خیلی مسئله مهم و تاثیر گذاری امیدوارم بتونیم با کمک هم یه راهکار ایده ال پیدا کنیم :tulip::heart::grin:

4 پسندیده

سلام; واقعا چقدر زمان زود میگذره. ۷ ماه از این پست گذشته

محدثه جان اگر منظور تون کانال دکتر امینی هست واقعا عالی هست متد شون؛ من بهش ایمان پیدا کردم چون آلاء ذهنش بدون پرسش و پاسخ زیاد از من، خودش پیگیر معانی جملات و کلمات در انیمیشن های مناسب که انتخاب شده هست؛ فرصت شد حتما مطالب مفیدش رو قرار میدهم، از خودشون اجازه گرفته شده برای اشتراک؛ آقای ناصری بزرگوار @hnaseri اجازه دارم از متنهای کانال مربوطه قرار بدهم آیا?

3 پسندیده

با کسب اجازه از ایشون مشکلی نیست.

2 پسندیده

سلام و درود بر همه ی دوستان زبانشناس

قبل از ارائه متن مربوط به اموزش زبان به کودکان، باید اعلام کنم بنده قصد هیچ گونه تبلیغی ندارم و صرفا جهت بیان تجربه خودم و باور متن آن را به اشتراک میگذارم. من طی مدتی که به طور مستمر با دخترم حتی با فان و بازی اموزش زبان رو داشتم ولی متاسفانه بدلیل همین آموزشی بودن نتیجه آنطور که انتظار داشتم حاصل نشد میتونم بگم اواخر برای آلاء چندان جذاب نبود تا اینکه با شناخت قبلی از روش دکتر امینی تصمیم گرفتم این روش رو امتحان کنم.
گاهی وقتها پدر و مادرها میگن اگه بخواهیم فرزندمان موفق شود چکار کنیم اما از شخص متخصص در امر کودکان شنیدم کاش یکبار بگوییم چکاری انجام ندهیم و اینجا در این روش دقیقا نباید کاری انجام دهیم و همه چیز را به خود کودک بسپاریم.
اما توضیحی مختصر از روش برگرفته از کانال پرورش کودک دو زبانه دکتر امینی

در این روش کودکان خیلی راحت زبان انگلیسی را فرا میگیرند.

اگر کودکی در یک خانواده باشد که یکی از والدین آذری زبان و دیگری فارس زبان باشد هیچ احتیاجی نیست که هیچ کدام از زبان ها را به کودک به صورت اختصاصی “آموزش” داد!! بلکه کودک به مرور زمان هم فارسی و هم آذری را فرامیگیرد.

چرا؟؟؟:thinking:

خیلی ساده🤓

چون از کودکی در معرض هر دو زبان بوده.

کودکان با قرار گرفتن در هر محیطی که یک زبان بخصوص داشته باشد، قادر هستند به راحتی آن زبان را فرابگیرن بطور مثال اگر ما محیطی داشتیم که چند کودک خارجی با هم بازی میکردند و هر روز بچه های ما با آنها بازی میکردند یا به کشوری مهاجرت میکردیم که زبانشان با ما فرق داشت، قاعدتا کودک ما آن زبان رو بدون آموزش خاصی یاد میگرفت.

:star:پس نتیجه میگیریم که در معرض بودن و در محیط بودن باعث یادگیری میشود. همانطور که فرزندان خودمان در محیط فارسی زبان بدون کلاس و اجبار، فارسی صحبت کردن را یاد گرفتند.

آیا شما با آموزش خاصی فارسی را به کودک یاد میدهید؟:eyes:

آیا همراه با حروف، الفبا فارسی را آموزش می دهید؟

یا با فلش کارت؟؟

یا صبر میکنید تا کم کم کودک زبانش باز شود و بتواند صحبت کند؟:+1:

ما محیط انگلیسی زبان نداریم ولی میتوانیم برای بچه ها این محیط را با کارتون های مناسب سنشان فراهم کنیم👌

کودکان کارتون دوست دارند، با چشمهایشان تصاویر کارتون را میبینند و با گوشهایشان میشنوند. شخصیت کارتونها را دوست دارند و با آنها ارتباط برقرار میکنند.
:ok_hand: بعد از تکرار و مداومت و هر روز در معرض این کارتونها بودن، به مرور زمان میتوانید شاهد تقلیدهای آوایی از بچه ها باشید.

بتدریج در بازی هایشان میبینید که صداهایی از خودشان تولید میکنند که معلوم نیست چه میگویند😅 و این اولین نشانه های واکنش نشان دادن به این زبان هست بتدریج متوجه میشوند چه میشوند و چه میگویند و به مرور زمان کلمات و جملات واضح تری به کار میبرند.

در حدی یاد میگیرند که میتوانند با این زبان فکر کنند و خواب ببینند و چون از کارتون های زبان اصلی تقلید میکنند لهجه بسیار عالی خواهند داشت.

:x: کودکان نیازی به ترجمه کردن در ذهنشان به فارسی ندارند و مستقیم انگلیسی صحبت میکنند.

12 پسندیده

تشکر عالی بود
هرچند من خودم همین روش رو قبلا رو بچه های خودم پیاده کردم اما نتیجه نگرفتم
پسرم میگفت خارجی نزار دیگه
دوس ندارم!
منم دیگه خیلی اصرار نکردم
الان فقط فارسی میزارم براشون
:neutral_face:

2 پسندیده

سلام؛ بسیار کار بجا و خردمندانه ای هست؛ هیچ وقت نباید این مساله زبان دوم به کودک تحمیل شود. بچه ها کم کم خودشون علاقه مند میشوند. ولی نکته مهم( البته فقط در مورد اشتباه اول خودم عرض میکنم) شاید فیلمهای مناسب سلیقه ها نیست. فکر کنم فرمودید دختر گل تون ۴ ساله هست جسارتا اگر مجموعه ی Daniel Tiger’s Neighborhood رو ندیده باشند؛ یکبار براشون پلی کنید بدون اینکه متوجه بشوند که شما به قصد یادگیریشون اینکار رو انجام می دهید. و این صحبت تون که اصرار به فیلم فارسی دارند هم طبیعی هست

6 پسندیده

خانوم نیکنام @ala ممنون بابت توضیحاتتون :rose:
این روش اقای دکتر امینی رو خیلی وقت پیش محدثه جان بهم گفتن، فقط نمیدونم کدوم کارتونها مناسب هستند :thinking:
یعنی یه لیست مشخصی ندارم ازشون
شما اطلاعی دارین ؟

2 پسندیده

سلام خواهش میکنم مریم جان

متاسفانه لیست رو خیر؛ فقط میدونم رده ی سنی داره
من برای آلاء که ۵ سالشه سفارش دادم پپا؛ جورج کنجکاو و چند مجموعه ی دیگه بود

2 پسندیده

اشکال نداره، بازم خیلی ممنون :pray:

2 پسندیده

ممنون از ارسال فایل فیلم
دانلود کردم الانم مشغول دیدنشه
مرسی:rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

سلام؛ تبریک میگم به شما. کوچولوی نازنین تون در سن خوبی از یادگیری قرار دارن

دقیقا همین طور هست. البته برای دختر من که تایم صبح رو مهد میگذرونه کمی تنوع تایم نداره ولی به لطف آقای ناصری بزرگوار @hnaseri که کاربرهای زبانشناس را به سنین پایین هم کشاندن، دیگه دخترم شبها با دوره داستانهای مصور به خواب میره و هر شب حتما باید حداقل یک داستان بخصوص جورج کنجکاو رو گوش کنه.

:ok_hand:

6 پسندیده

سلام. من مادر یک پسر 13 ساله و یک دو قلو هستم. سر کار هم می روم.اطلاعات خودم در مورد زبان به تحصیلات دبیرستانی من دربیست و چند سال پیش برمی گردد.پسرم کلاس زبان می رفت ولی الان به خاطر تراکم درسها وقت ندارد یک روز در میان کلاس برود . پرس و جو کردم برای کلاسی که مکالمه را تقویت کند، کلاسهای دکتر نجف دری را معرفی کردند. با معلم زبان پسرم که صحبت کردم گفت چون پسرت هنوز گرامر بلد نیست به دردش نمی خورد. در عین حال بعد از مشورت من این نرم افزار را از بازار پیدا کرده بود و گفت که تقریبا شبیه کلاسهای دکتر نجف دری است. پسرم یک داستان جوجه اردک زشت را خواند و علاقه مند شد و گفت که دوست دارد با همین ادامه دهد.

حال من مانده ام که اگر بدون پایه گرامر بخواهد کار کند چگونه ممکن است

و دیگر اینکه کلاسهای دکتر نجف دری تحویل دادن و مکالمه دارد ولی نرم افزار شما فقط گوش دادن است و لهجه و بیانش سنجیده و ارزیابی نمی شود و فقط خود ارزیابی دارد و اینطوری انگیزه و حس رقابت و کشش و ذوق برای تحویل دادن درس کهنباشد به مرور سرد می شود. لطفا راهنمایی کنید

5 پسندیده

سلام.

جا داره یه خدا قوت حسابی بابت این بهتون بگم. خدایی کارتون سخته

پسرتون در بهترین شرایط ممکن برای یادگیری زبان هستند. چرا؟ به دو دلیل: یک اینکه سنش پایینه، دو که مهتره اینه که گرامر بلد نیست. خدارو شکر کنید که هنوز گرامری تو مغزش نرفته. اگه با همین داستان‌های کودکانه می‌تونه ارتباط برقرار کنه و بعد از یکی دو هفته گوش دادن کامل داستان رو متوجه بشه و لغات رو یاد بگیره، خیلی عالی میشه. خیالتون راحت باشه دیگه نیازی هم به هیچ کلاس زبانی نداره. فقط باید منظم و باانگیزه ادامه بده. یه حسن دیگه‌ اینکه چون پسرتون کم سن و ساله زیاد با تکرار مشکلی نداره ونسبت به ماها کمتر خسته میشه‌. همین روش رو ادامه بدید تا در شش ماه دیگه از پیشرفتش شگفت‌زده بشید.

7 پسندیده

سلام دوست عزیز
من به عنوان یک کاربر لازمه بابت انتخاب صحیحتون تبریک بگم، اپ زبانشناس دقیقا همون چیزیه که میخواین.
من با نظر پری جون موافقم، از طرفی میخوام بگم نگران یادگیری گرامر نباشید، بزارید این امر به صورت ناخودآگاه اتفاق بیوفته، بزارید اینجوری بگم مگه یک بچه دوساله که زبان فارسی رو صحبت میکنه و جمله بندی رو میتونه خیلی راحت تو صحبت کردنش استفاده کنه، کلاس دستور زبان رفته؟؟ قطعا نه و این برمیگرده به صحبت های اطرافیان و گوش دادن به اونا که به مرور تو ذهنش هک شده، گرامر زبان انگلیسی هم دقیقا همینطوره بزارید با گوش دادن به درس های اپلیکیشن اول تو ناخودآگاهش ثبت بشه بعد انشالله اگه خواستن تخصصی کار کنن براش بعدا وقت میزارن

4 پسندیده

کاش یه برنامه ای مثل زبانشناس بود ولی برای خردسالان.

3 پسندیده

سلام به همه
خواستم تجربه خودم از مسیر دو زبانه شدن پسرم رو براتون بگم
پسر من از ۲سالگی کارتون های طبقه بندی شده براش پخش میکنم تو خونه،روزی ۴ساعت البته نه ۴ساعت بمعنای میخکوب شدن و نگا کردن فقط در معرض.داره بازی میکنه اون کارتون هم در حال پخش.فوق العاده مفید بوده و جمله سازی هاش رو با لهجه کاملا نیتیو داریم میبینیم.البته راه طولانی هست اما بی ضرر ترین بود برای من چون بدون هیچ فشاری یاد گرفته بدون اینکه خودش هدف از پخش این کارتون هارو بدونه

9 پسندیده