انگیزه و سوال در مورد آزمون آیلتس

سلااام وقت همگی بخیر من تقریبا هشتاد روزه که با زبانشناس کار میکنم و خیلی حس خوبی دارم در موردش من نزدیک به یک سال و چند ماه دیگه تصمیم دارم در آزمون زبان آیلتس شرکت کنم سطح ام فکر میکنم متوسط ام (کف متوسط)اما باید حتما یه نمره خوبی بگیرم هفت تقریبا اما نمی‌دونم یه استرس عجیبی منو گرفته که فقط بهم میگه تو نمیرسی بخونی و نمیتونی نمره خوبی بگیری شده این حس هم سراغتون بیاد براش چیکار میکنید ؟من میانگین مطالعه روزانه ام روزی یکساعته که کم کم دارم میبرمش بالا اما بازم یه استرسی منو گرفته که وقتی دارم میخونم مدام میاد سراغم چیکار کنم طبیعه ؟

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
اتفاقا خیلی راحته
من دو تا از امتحان های آیلتس رو دادم
در ضمن یک سال و خورده ای خیلی فرصت خوبیه اصلا نیاز به استراس نیست

2 پسندیده

طبیعیه خب قبل هر امتحانی می شه اما اگر شما محتویات این برنامه رو مطالعه کنید نمره ی بالایی رو کسب می کنید
من برای آمادگی کتاب های خریده بودم برای آآمادگی آیلتس چون چند سال پیش داده بودم اسمشون یادم نیست متاسفانه

2 پسندیده

خیلی ممنون و اینکه خودم تصمیم دارم با زبانشناس برای آیلتس مطالعه کنم چون کلاس های آموزشی یه نظرم برای من زیاد مناسب نبود امیدوارم که بتونم

3 پسندیده

میشه بگیدباچه دوره هایی برای آمادگی داریدکارمیکنید؟

2 پسندیده

من اول اینکه با زبانشناس کار کردم از داستان های ساده شروع کردم. یه جور هایی پراکنده می‌خوندم بعد الان در حال مطالعه داستان های واقعی هستم نزدیک به یک ماهه شروع شده و در کنار ش داستان و محتوای دوستای بسیار خوب زبانشناس رو میبینم و کار میکنم

4 پسندیده

درعرض یکسال میشه بااین منابع واقعابه امادگی ایلتس رسید؟؟

1 پسندیده

من الان هشتاد روزه با این برنامه کار میکنم همین منابع و درسته که خیلی زمان کمی گذشته ولی خودم احساس میکنم که یکم بهتر شدم

1 پسندیده

بله البته که می شه
به شرطی که با برنامه ریزی درست و استفاده از کتاب ها و منابع مفید و معتبر عمل کنین
و تا اونجایی که می تونین گرامر ها رو به صورت حفظی نخونین یا لغات رو طوطی وار حفظ نکنین

3 پسندیده

اگه نتیجه گرفتید این کتاب ومنابع رومعرفی میکنید؟

1 پسندیده

راستش من چند سال پیش امتحانات رو دادم و کتاب های که باهاشون کار کردم یادم نمی آید
چون خودمون تهیه نکرده بودیم آموزشگاه داده بود
فکر کنم نگه داشتمشون چون خودم می خواهم امتحانات بعدی آیلتس رو بدم اگر پیداشون کردم حتما معرفی می کنم

1 پسندیده

ممنون میشم.پس منابعتون محتواهای زبانشناس نبوده وفرق داشتن

1 پسندیده

بله من اون زمان حدود چهار یا پنج سال پیش بود امتحانات آیلتس رو دادم
اما تازه حدود یه ماهه که از زبانشناس استفاده می کنم
من منابعی که تو زبانشناس هست رو دیدم که خیلی خیلی در این زمینه کمک می کنند
اگر فقط از منابع زبانشناس استفاده کنید نمره ی خیلی خوبی در امتحان آیلتس کسب خواهید کرد
مهم اینه که مرتب و با دقت بالا مطالعه کنید و هر روز درباره ی یک موضوعی که دوست دارین فیلم ببینین فیلم با زبان انگلیسی (من به شخصه از فیلم های دو زبانه استفاده می کنم
اول به زبان انگلیسی با دقت نگاه می کنم و درک می کنم که چی دارن می گن بعد یه بار به فارسی می بینم که مطمئن شم دیالوگ ها رو درست متوجه شدم و بعد چند بار به انگلیسی نگاه می کنم (البته من اگر از فیلمی خوشم بیاد زیاد می بینم :joy::joy:به خصوص اگر انگلیسی باشه که سعی می کنم سی دی های که می گیرم دو زبانه باشه در غیر اینصورت از نت فیلم مورد نظر رو به زبان انگلیسی می بینم )
منابع این برنامه هم باز خودتون از سطحتون آگاه هستید ولی من با اینکه در آموزشگاه سفیر بخش نوجوانان رو تموم کردم و می خواستم برای دوره ی بزرگسالان تعیین سطح بدم که کرونا اومد و نتونستم از اول دارم می خونم با اینکه از داستان های بچه‌گانه شاید اسمش بچه گانه باشه اما خودش نکات زیادی داره که ممکنه ما در سطح های بالا فراموش کرده باشیم اما منظورم این نیست که فقط داستان های بچه گانه رو مطالعه می کنم بلکه به همراهش نیمچه داستان ها رو با فیلم های تیم تهیه‌ی محتوا مطالعه و مشاهده می کنم و نکته برداری می کنم
کاری که به خودم خیلی کمک کرد این بود که من هر روز از چیز های که یاد گرفتم یه سخنرانی (برای خودم) با چیز های جدیدی که یاد گرفتم انجام دادم(درباره ی هر موضوعی می شده سخنرانی کرد برای مثال اگر شما اون روز داستان مثال می زنم سیندرلا رو خونده باشین می تونین یه گفت و گو از اون تهیه کنید که انگار دارین این داستانی که امروز خوندین به یک شخص دیگه ای تعریف می کنید البته با زبان انگلیسی)من به خصوص سعی کردم درست مثل شخصیت های فیلم ( از لحاظ لهجه) صحبت کنم که این موضوع هم در یادگیری گرامر هم در یادگیری لغت و هم بهتر شدن مکالمه کمکم کرد
از طرفی می تونید از شهر کتاب ها و کتاب فروش ها کتاب های آمادگی برای آیلتس رو تهیه کنید و از اونم سوال حل کنید

امیدوارم مواردی که بالا گفتم براتون مفید بوده باشه و در این زمینه کمکتون کرده باشه :innocent::innocent::innocent:

6 پسندیده

بله خیلی مفیدبودواستفاده میکنم وممنونم ازراهنماییتون

2 پسندیده