چرا اینجا s' مالکیت به کار رفته

I wear my new clothes on new year’s day.
چرا اینجا s’مالکیت به کار رفته ؟
و سوال ۲=
چرا از s’ ب برای مالکیت استفاده شده ؟مگه نباید هر وقتی که اسم جاندار ، یا انسان باشد و بخواهیم مالکیت بدهیم s, مالکیت به کار میگیریم؟؟؟
مثلا
توپ علی = Ali’s ball
ولی مثلا پایه میز = the leg of the desk
پس سال (year ) اسم جاندار ید انسان نیست که s’مالکیت بگی ره

2 پسندیده

سلام رفیق جایی نگفته اس مالکیت فقط واسه جاندارن هستش مگین معمولا واسه جاندارانه.
برای هفته ماه و سال همه استفاده میشه

2 پسندیده

من نگفتم مالکیت فقط مال جانداران هست من گفتم که راه مالکیت برای جانداران s’مالکیت است . و برای اشیا با of
هستش
مثال هم زدم

2 پسندیده

من فکر میکنم این یچیزی مثل تشخیص یا جانبخشی خودمون تو فارسی باشه که صفات انسانی رو به دیگر جانداران یا اشیا و غیره نسبت میدیم…
@bagheri596
نظر شما چیه؟

3 پسندیده

اصلا چرا مالکیت به کار رفته . ؟ به چه دلیلی ؟؟

2 پسندیده

ببخشیدچون حالت نوشتاری شما ایراد داره و خط ها قاطی شده نتونستم درست بخونم ولی منظورم اینه که میشه واسه هفته ماه و سال از اس استفاده کرد

2 پسندیده

2 پسندیده

ما اگه بخواهیم بگیم( روز سال ) در انگلیسی میشه = day of year یا year day
حالا چرا گفته years’day
?

2 پسندیده

من نظر خودمو در این باره گفتم (نسبت دادن صفات)
جناب باقری شاید پاسخ صحیح تری داشته باشن از من

1 پسندیده

بله حق با شماست مثلا اس مالکیت واسه ادارات سازمانها جمعیت شهر ها …‌‌‌بجای آو میشه استفاده کرد بنظرم بخاطر همون دلیلی هست که شما گفتین یا حالت زنده انگاری یا واسه خودمون دونستن.بهرحال ایرادی نیست

2 پسندیده

البته که من با نظر شما موافقم چون من زیاد اهل گرامر خوندن نیستم و زیاد هم سرشته ندارم.

2 پسندیده

یعنی میتونیم به جای مالکیت با of از s’ استفاده کرد
مثلا = the door of the room
میشه گفت = the room’s door
مطمعنید؟؟؟ میشه .

2 پسندیده

نه دوست من جمله ات اشتباهه .اس معمولا برای جاندارن و آو معمولا برای اشیا ولی این وسط یه استثناهایی هم هست مث ادارات حکومت سازملنها شهر شرکت …‌‌میتونن بجای آو اس بگیرن و دیروز امروز هفته بعد ماه سال…میتونن اس بگیرن

2 پسندیده

متشکر از پاسخ زیبا و بجای شما دوست معظم

2 پسندیده