اون روز باعث شد زبان انگلیسی رو یاد بگیرم

«من به تازگی یه کتاب چهارصد صفحه‌ای رو تموم کردم»

موضوعی که امروز درموردش صحبت میکنم قسمت آخر جمله‌ یعنی تموم کردنه. یاد بگیر اول تو دنیا به خودت قول بدی و پا قولت مثل یه مرد توانا و یه شیرزن بایستی…
اگر حوصله‌ی خوندن متن رو ندارید میتوانید ویدئوی زیر رو تماشا کنید.

ویدئو

دو روز زبان میخوندم، یک ماه نمیخوندم، یه هفته میخوندم، دو هفته نمیخوندم، یک ماه میخوندم، شش ماه نمیخوندم…

احتمالا با خوندن جملات بالا، برای خیلی از زبان‌آموزان کلی خاطره زنده شد، چون اکثرشون تو پروسه‌ی زبان‌آموزی موقعیت مشابهی رو تجربه میکنند.

میخوام بهتون بگم که شما تنها نیستید، نه تنها خیلی از زبان‌آموزها اینطورن، بلکه خود من هم همینطور بودم. تا…

تا اینکه یه روز خودم حسابی شاکی شدم، مثل خیلی‌ها که میان دایرکت من و از دست خودشون خسته شدن!

رفتم جلوی آینه و سعی کردم با خودم روراست باشم. پیش خودم اعتراف کردم که من تبدیل به یک آدم تنبل و بی‌عرضه شدم و همونجا به خودم قول دادم که دوره‌ی انگلیسی قدرت رو تو سی هفته تموم کنم!

و شد! سی هفته وقت گذاشتم و تمومش کردم چون به خودم قول داده بودم.

سی هفته، بدون توقف، هر روز، یک ساعت تا پنج ساعت وقت گذاشتم و به این دوره گوش دادم.

مشکل خیلی از شما هم دقیقا همینه!

شما هم یه کاری رو شروع میکنید و نمیتونید تمومش کنید، نمیتونید پای برنامه‌ای که برای خودتون چیدید بمونید.

من وقتی وسطای کتابی که اخیرا مشغول خوندنش بودم رسیدم کلافه شدم، مغزم میگفت ادامه نده!

اما من به خودم قول دادم تمومش کنم چون میخواستم به خودم حس دستاورد بدم و تهش به خودم بگم من اونقدر توانمند بودم تا این کتابی رو که شروع کردم تموم کنم.

حالا من میخوام تو رو به چالش بکشم، آیا اونقدر مرد توانا یا شیرزن هستی تا کاری که شروع کردی رو تمومش کنی؟

فقط یه کار! رو یه هدف که برات مهمه تمرکز کن، برنامه بچین و متعهد بمون!

فقط حواست باشه: هدفت رو معقول انتخاب کن، مثلا اگه میخوای زبان بخونی یه منبع خوب و مناسب سطحت پیدا کن، یاد بگیر چطور باید باهاش پیش بری و صرفا با همون یه منبع پیش برو.

اگر میخوای خوشحال باشی، یاد بگیر که دستاوردهای –هرچند کوچیکـ - زندگیت رو زیاد کنی. یه منبع انگلیسی ساده رو تموم کن. پنج کیلو وزن کم کن، پنج کیلو وزن اضافه کن.

با دستاوردهای کوچیک خودت و مغزت رو خوشحال نگه دار.

لینک دانلود این ویدئو

26 پسندیده

سلام راستی این عکس واقعی ته یا نه من یک دیکشنری تموم کردم فقط میدیدم برا اینکه مثلاً بابام فکر کنه من زبان میخونم اما اینکار واقعا جواب داد و منو تا سطح متوسط یک پیش برد تا اینکه دو سال نخوندم یاد رفت :rofl::joy::sweat_smile:

سلام جواب بده کامبیز

الو جواب بده راستی سلام ببخشید یادم رفت لطفاً جواب بده

استفاده کردیم مشاوره عالی بود
اگه توی فیلم برداری یقه تونو ببندین منظره بهتری خواهد شد.