تفاوت ghost و spirit و soul چیست؟

تفاوت ghost و spirit و soul در معنی ها چیست؟
معنی ghost روح درست تره یا شبح؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شاهزاده هملت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

2 پسندیده

منظور شبحی هست که بعد از مرگ تو یه جهانی بین زمین و بهشت منتظر می مونه. برای اشاره به شبح سرگردان که روی زمین دیده میشه هم کلمه ی ghost به کار می ره. روح هم می تونی ترجمه کنی اما اونا بیشتر برای روح کلمات soul و spirit رو به کار می برن که اونا بیشتر برای فرد زنده کاربرد دارن تا مرده

6 پسندیده

فکر میکنم شبح درست تر باشه

4 پسندیده

بله همینطور که دوستان هم گفتند بله موافقم
مرسی :rose::rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

سلام دوست گرامی خسته نباشین

بنظره من ghost میشه شبح چون من
Call of duty ghost بازی میکردم قدیما
میگفتن کال اف دیوتی اشباح اومده خیلی خفنهه
منو یاد اون موقع انداختین :smiley::slightly_smiling_face::joy::smiley:

خیلی ممنون بابت پرسیدن این سوال
موفق باشین
:rose::rose:

3 پسندیده

از نظر من هردو تاش درسته چون بستگی به جمله و کلمه داره

3 پسندیده

ممنون از کمکتون دوستان:tulip::tulip::tulip:

1 پسندیده

دوستان من هنوز متوجه تفاوت soul و spirit نشدم.

A soul is a person’s spirit**.

soul روح یک فرد است.
منبع : ۴۰۰۰ واژه ضروری

1 پسندیده

تنها چیزی که مغز من میتونه قبول کنه و تصور کنه دو چیز هست نه بیشتر یک بدن جسمانی دو قسمت غیر جسمانی که حالا اسمش یکی میتونه باشه نه صد تا اسم .اخه یکی بیاد شبح رو برای من توضیح بده من نمیفهممش یعنی بدن فیزیکی رو فاکتور بگیریم یک چیز میمونه اگه کسی میتونه تصور کنه حوری فرشته شبح روح القدس روح جنگل اینا رو توضیح بده ما هم بفهمیم

پاسخ اینکه شما نمیتونید اینو درک کنید یک جمله است:
در کدام کانتکس درکش نمیکنید.
ما چیزی داریم تحت عنوان فلسفه زبان که برای اولین بار شخصی به نام ویتگنشتاین مطرح کرد که برای اینکه کلمات و مفاهیم دیگران رو درک کنیم باید ببینیم در چه کانتکس و شرایطی داره استفاده میشود.
مثلا شما در ادبیات و اساطیر و گفتگوی عامیانه و حتی دینی و…از هر کدوم میتونید مطابق ساختار آن استفاده کنید.
ولی وقتی میگید من غیر یک جسم و غیر جسم نمیتونم تصور کنم یعنی دارید وارد کانتکس زیستی و فلسفه ذهن و شدیدترش نوروساینس میشید.
که در اونجا کلا این کلمات وجود ندارند و فقط ذهن و بدن وجود دارند. هر کلمه دیگری جز ذهن دارای بار معنایی بوده و کلا به کار برده نمیشود. آیا وجود ندارد؟ دارند ولی با یک کلمه در موردشون استدلال میشود.
حتی به جای کلمه روح و جان و غیر ، فقط و فقط mind.
ایا ما اونوقت میگیم چرا شبه و روح و روح القدس و اینا وجود داره و صد تا چیز داریم ؟ نه !
ایا هر کلمه در کانتکس خودش مورد استفاده قرار میگیرد؟ بله

چرا ؟ برای ایجاد گفتگو

در گفتگو کلمات حذف نمیشوند ولی فقط کلمات مشترک همان کانتکس استفاده میشوند.

الیناز خانم منظورم اینه هرچی که ذهنم قبول نمیکنه رو نمی پذیرم مثلا یکی بگه حوری یعنی این اینطوری هست اون طوری هست کاملا توضیح بده تا زمانی که ذهنم نپذیره پس میزنه ولی فرضا همین داستان غرقگی رو که خیلی هم روحانی و معنوی بود نه تنها پذیرفتم بلکه عاشقش شدم شما خودتان اگر مفهومی از شبح یا روحالقدس یا حوری بهشتی تو ذهنتون دارید بگید تا شاید تصویری هم ما بتونیم تصور کنیم

Soul
روح یا بعدغیرجسمانی ,غیرفیزیکی که افکارواحساسات وچیزهایی که مربوط به شخصیت مونه.
برخی معتقدندبعدازمرگ وجودداره وبه بدن جسمانی برمیگرده،امادرموردروحیه نمیدونم امیتونه مصداق داشته باشه یانه.

Spirit
روحیه مون که میتونه شامل سرحال وبانشاط بودن یانبودن باشه.
تاب وتوان،ناورمق داشتن یانداشتن.این کلمه معانیش خیلی گسترده ترازروحه،گرچه مترادفم بکاربرده شدن.

بنظرم spirit
را نشه واسه واسه بقیه موجودات بکاربرد.
الینازجان،من تفاوتشونوباچک کردن تودیکشنری متوجه شدم،واونجورنتیجه گیری کردم.
بعدسرچ کردم دیدم بعضیاربطش دادن به مسایل مذهبی وزندگی بعدازمرگ و…

پ.ن.منم دوست دارم درمورداین کلمات بیشتر بدونم بخاطرهمینم چیزیکه بنظرم رسیدروباشتراک گذاشتم.
اینم جوابیکه یه نیتیوباین سوال داده

ا

1 پسندیده

برای کانتکست ما که بحث روح هست ما فقط به اون توجه داریم روح رو کاملا تصور کردیم شخصیتمون احساساتمون اونجاست این رو قبول کردیم حالا spirit چیه چون همون جور که می دونید یه تعریف مرزهای خودش رو داره و این تفاوت ها قابل درکن مثل همه سوال هایی که الیناز خانم میپرسن و با توضیح متوجه تفاوت ها می شیم حالا spirit تو معنای روح با soul عین همند یا تفاوت دارند چی تو spirit هست که تو soul نیست که ما بتونیم به صورت یک کلمه مجزا تلقی ش کنیم مثل مجموعه ها که تو دبیرستان خوندیم زیر مجموعه ش هست یا فقط اشترا دارند یا دوتا مجموعه جداگانه هستند ghost هم خودش تو تعریف گفته ما آگاهی ازش نداریم پس نمیشه تصور کرد

من باتعریفات اون فردنیتیومتوجه تفاوتهاشون شدم،البته قبلش بادیدن این کلمات تودیکشنری تاحدی به جواب رسیده بودم.
موضوع اینه که شخصاسعی میکنم خودمودرگیر کلمات این چنینی نکنم،چه توفارسی یاانگلیسی،مگه اینکه باین نتیجه برسم زوم کردن روتفاوتهاشون تاثیری رو روندیادگیریم یاتوزندگیم داشته باشه،مدتیه که بشدت پرهیزمیکنم ازواردشدن به مباحثی که اثباتشون باعلم هنوزتحقق پیدانکرده،خیلی خسته ام از مطالبیکه سالهاخواستندبزوربهمون بقبولان بدون اینکه ازراه درست،علمی یامنطقی بتوننداثباتشون کنند،پس بهتره بیش ازین خودمودرگیرتوهمات دیگران نکنم.

کاملا موافقم برای همینه که این مفاهیم در ادیان‌داره رفته رفته به گوشه رانده میشه و افکار به روز و جدید نمیتونه پذیرای آن باشه .

1 پسندیده

خیلی ممنونم دوست خوبم:rose::rose::rose:

1 پسندیده