حل مشکل انتقال داده به کارت حافظه با این ترفند (غیر رسمی)

توجه: این روش غیر رسمی بوده و فقط برای کاربرانی که دانش مناسبی از سیستم عامل اندروید دارند توصیه می‌شود. طبیعی است که مسئولیت هر گونه مشکل در این روش بر عهده خود کاربر است. برای اضافه کردن یک روش رسمی، لطفا به گزینه‌ی مدیریت فایلها در این نظرسنجی رای بدهید.

سلام خدمت همه شما دوستای عزیز.
منم مثل بعضی از دوستان که گفته بودن که برنامه زبانشناس فضای خیلی زیادی گرفته( در حد 5 گیگ ). من این کارو کردم و بدون مشکل برنامه منتقل شد به حافظه گوشی.
روال کار
1 اول باید توی برنامه زبانشناس محل ذخیره سازی پیش فرض رو روی کارت حافظه تنظیم کنید
2 دوم با یه برنامه مدیریت فایل در بخش حافظه داخلی به مسیر زیر برید Android /data و حالا پوشه com.zabanshenas (برای کاربرانی که برنامه را از وبسایت و یا googleplay گرفتند) یا پوشه com.eel (برای کاربرانی که از کافه بازار برنامه را دانلود کردند) رو به طور کلی کپی کنید
3 سوم حالا اینبار در بخش کارت حافظه به همون مسیر برید یعنی Android /data و حالا پوشه com.zabanshenas( یا پوشه com.eel) رو جایگذاری یا پیست کنید. هشدار میده که پوشه وجود داره و شما تاییدش کنید تا تموم بشه
4 حالا صبر کنید تا همه چی کپی بشه. بعد کپی برید و پوشه com.zabanshenas( یا com.eel) در حافظه داخلی رو پاک کنید.
5 این کار باعث میشه دیکشنری‌های آفلاینتون و تلفظ‌هایی که دانلود کردید پاک بشه. شما می‌تونید اونها رو دوباره دانلود کنید و یا در مرحله 4 به جای پاک کردن کل پوشه، داخل پوشه بشید و همه‌چیز رو غیر از پوشه dictionary و pronounce پاک کنید.
6 دیگه تموم شد برید لذت ببرید دوستان

11 پسندیده

:flushed::flushed::flushed: علی @golmirzaei این راه رو تایید میکنی؟؟ خیلی عجیب میزنه! :thinking::thinking::thinking:

2 پسندیده

به جای اینکارا از قسمت تنظیمات خود گوشی هم میشه کامل انتقالش داد دیگه :thinking:

2 پسندیده

نه نمیشه فقط. پوشه میاد. ولی قبلی ها نمیاد. با این کار قبلی ها هم منتقل میشه.

2 پسندیده

از توی تنظیمات خود زبانشناس فقط پوشه ایجاد میشه. و برای از این به بعد کارایی داره و فایل های قبلی که دانلود شدن منتقل نمیشن. ولی با این روش منتقل میشن.
برای من براحتی کار میکنه و هیچ مشکلی هم ایجاد نکرده

3 پسندیده

کجاش عجیب میزنه آقای ناصری :disappointed_relieved:

2 پسندیده

دمت گرم
بدون هیچ مشکلی انتقال دادم

اسم پوشه زبانشناس هم com.eel هستش

2 پسندیده

تا الان این روش رو نشنیده بودم. بایستی علی هم نظر بده.

2 پسندیده

خواهش میکنم. خدا رو شکر برای من اسمش اون بود. حالا ممکنه تو هر گوشی متفاوت باشه. اینو نمیدونم.

2 پسندیده

درسته برای کاربران کافه بازار به همین اسمه.

2 پسندیده

فقط مشکلش اینه که دیکشنری های آفلاین رو نمیشه انتقال داد
باز آقای گلمیرزایی باید نظر بده

3 پسندیده

5 نوشته با یک موضوع موجود ترکیب شدند: چت

این کار فقط برای فایل درس‌ها کار میکنه و خوشبختانه به خاطر خوب بودن برنامه (:sunglasses:) اون فایلهایی که میپرونید رو خودش مدیریت میکنه و خطا نمیده. ولی این کار از نظر من یک workaround هست و خیلی از کاربران که سطح اطلاعات پایینی دارند ممکنه نتونن انجامش بدند (مثلا اون آدرس که میفرمایید تو دستگاه‌های مختلف فرق داره) و چه بسا اطلاعات رو پاک کنن. از طرفی قبول دارم که برنامه تو این زمینه ضعیفه (دستی باید دونه دونه از لیست درس‌ها منتقل کرد). راه حلش هم همون فایل منیجر بود که تو پیشنهاد های توسعه دادم و رای نیاورد.
با این شرایط نمیدونم بهتره که این تاپیک باقی بمونه و یا حذفش کنیم

1 پسندیده

سلام آقای میرزایی. خسته نباشید
شاید وجود فایل منیجر یکم به پیچیدگی برنامه اضافه کنه
در حالی که میشه یه تنظیم ساده مثل همون محل ذخیره‌سازی پیش فرض که وجود داره این رو هم اضافه کرد که انتقال فایل ها به حافظه داخلی یا کارت حافظه. مثل اونذچیزی که در تک تک فایلها موجود هست و میشه یکی یکی فایل ها رو منتقل کرد. ولی اینبار توی تنظیمات باشه و به طور کلی فایل ها رو منتقل کنه.

در ضمن این برنامه اینقدر خوب و با ارزش هست که اینو گفتم تا کاربران کمی مشکلاتشون کمتر بشه. قصد بی احترامی نبود.

2 پسندیده

مشکلی نیست.

در تاپیک اصلی قید کردم که روش غیر رسمی هست.

1 پسندیده

منم به هیچ عنوان چنین برداشتی نکردم. من کامل درک میکنم که این ضعف برنامه ماست و خیلی خوشحالم که افرادی مثل شما وجود دارند که خودشون رو محدود نمیکنن و آستین بالا میزنن (راستش من خیلی دوست داشتم همه اینطوری بودن کارم خیلی راحت‌تر میشه :joy::joy:).

بذارید براتون یک مثال بزنم از چیزهایی که دیدم:
اگه مدت نسبتا قابل ملاحظه‌ای با ما بوده باشید حتما دیدید که ما هر از چند گاهی به‌روزرسانی هایی داریم که نسبتا سنگین هستند و از کاربرها می‌خوایم که قبلش پشتیبان بگیرن که اطلاعات صد در صد حفظ بشه. بعد از یکی از این آپدیت‌ها یک کاربری به ما پیام داد و کلی شکایت کرد که چرا اطلاعات من پریده پشتیبان هم بازیابی میکنم هیچی نیست. من به شخصه کلی ترسیدم که چه کار کردم اینطوری شده. بعد از بررسی متوجه شدیم که کاربرمون پشتیبان گیری و بازیابی رو برعکس انجام داده. یعنی تو نسخه قدیم به فایل پشتیبانش که مثلا مال ۳ ماه پیش بوده بازیابی کرده و بعد به روز کرده و بعد همون رو پشتیبان گرفته. یعنی در آخر کار برگشته به ۳ ماه پیش. خوب شما خودت فکر میکنی این کاربر ما که اینجا اینطوری اشتباه کرده با این ترفند چه کار میکنه.

حداقل باید یه disclaimer اولش بذارید که رفع مسئولیت بشه.

پ.ن. البته من یه نکته باید اضافه کنم که اون اتفاق که برای کابر ما افتاده صرفا یک اشتباه بوده.

2 پسندیده

خدا رو شکر. واقعا خوشحالم.
این برنامه بحدی خوب هست که ارزش معرفی اون بالاست.
ان شاءلله که ویرایش جدید با امکانات فوق‌العاده اش زودتر میاد.
موفق باشید.

1 پسندیده

سلام خدا قوت
دوستان برای منم همچین مشکلی وجود داره
قبلا یه بار با فایل منیجر(ایکسپلورر)انجام دادم جواب داد. ولی الان هر کاری میکنم جواب نمیده کلافه شدم.
کاش این گزینه انتقال به کارت حافظه روی نرم افزار فعال بشه و عمل کنه.
چطور میتونم دانلودهای جدید رو مستقیم موقع دانلود شدن روی کارت حافظه بذارم.
هر کاری میکنم باز میره روی گوشی
ممنون میشم راهنمایی کنین

2 پسندیده

سلام

توی قسمت تنظیمات (عمومی)، محل پیش‌فرض داده‌ها رو تغییر بدید.

2 پسندیده

اینکار انجام دادم ولی بازم میره روی دستگاه

2 پسندیده