چه کتابی در زیبوک رو برای خوندن به دیگران پیشنهاد می کنی؟ چرا؟

فکر کنم بیشتر شما اهل مطالعه زیاد باشین، که خیلی هم خوبه.:grinning:
احتمالا در مورد کتاب های زیبوک نظراتی دارین همین الان، و دوست دارین مثل من از تجربیات دیگران برای انتخاب کتاب های بعدی استفاده کنین.
من همیشه برام سئواله کتاب بعدی کدوم باشه؟ :thinking:
کافیه اینجا راجع به کتاب هایی که در زیبوک خوندیم و اون رو به دیگران هم پیشنهاد میدیم بنویسیم.
دلایل این پیشنهاد دادن رو هم بگین لطفا.
ممنون🙏

13 پسندیده

برای شروع
خودم کتاب عطر سنبل بوی کاج نوشته خانم فیروزه جزایری دوما رو پیشنهاد می کنم.
در زیبوک زیر مجموعه بخش کتاب های موفقیت و انگیزشی قرار داره.
این کتاب بعنوان کتاب منتخب طنز سال ایالات متحده انتخاب شد، البته یادم نیست چه سالی. طی سال های اخیر یکی از پرفروش ترین کتاب های ایالات متحده هم بوده.
بنظر من که نویسنده نابغه است.
دلیل بعدی اینه که نویسنده اصالتا ایرانیه و به اختلافات زبان و فرهنگ ایرانی و زبان و فرهنگ آمریکایی به خوبی و با نکته سنجی اشاره می کنه. نویسنده خیلی شیرین از خیابان های آبادان و اهواز و مثل های گویش شیرین شوشتری و جنگل های شمال ایران شما رو می بره تا قلب آمریکا و واشنگتن دی سی و کالیفرنیا و …
دلیل آخرم هم اینه که گوینده فوق العاده روان و جذاب کتاب رو می خونه و اینطور که پرسیدم گفتن که صدای خود نویسنده است. البته کسی مطمئن نبود. بهرحال خیلی خوب و بامزه خونده، دمش گرم، هر کی که هست.

12 پسندیده
5 پسندیده

بابت پاسخگویی متشکرم
اما در زیبوک گردی افراد معمولا میگن در حال مطالعه چه کتابی هستن، حتی ممکنه اون کتاب رو تمام نکرده باشن. یا حتی ممکنه بگن قصد دارن چه کتابی رو بخونن.
اما در اینجا ما یک کتاب رو پیشنهاد میدیم و دلیل این پیشنهاد رو هم ذکر می کنیم.
برخی کتاب ها خیلی خاص و جالب هستن، ممکنه جز کتاب های برتر یا تحسین شده باشن و ما ندونیم.

10 پسندیده

I suggest you the forty rules of love that will help you lower your expectations of others and change your outlook on the world.

11 پسندیده

بذارین برای نمونه یه کتاب دیگه هم معرفی کنم
زیبوک، قفسه نوجوانان، کتاب: آن فرانک، خاطرات یک دختر نوجوان
این دختر اصالتا یهودی بهمراه خانواده و چند نفر دیگه در جریان دستگیری یهودیان حدود دو سال در یک زیر شیروانی کوچک مخفی میشن. آن در هنگام مخفی شدن تنها ۱۳ سال داشته. مدت کوتاهی قبل از پایان جنگ محل اختفای اونها لو میره و همه اونها به اردوگاه ها فرستاده میشن. آن در اردوگاه در اثر گرسنگی و بیماری در سن پانزده سالگی می میره. از تمام اون جمعیت تنها پدر آن زنده می مونه.
آن در تولد ۱۳ سالگی اش یک دفترچه خاطرات هدیه گرفته بود، و خاطرات خودش در این دو سال رو بعد از حذف و اضافات در این دفتر می نویسه. بعدها پدر آن این دفتر رو پیدا می کنه و اون رو چاپ می کنه تا به جلوگیری از جنایاتی مشابه هلوکاست کمک کرده باشه.
خاطرات آن فرانک تا بحال به بیش از شصت زبان دنیا ترجمه شده و یکی از محبوب ترین و تحسین شده ترین کتاب های جهان محسوب میشه.
آن خانه امروز تبدیل به یک موزه شده و در سال ۲۰۰۷ بیش از یک میلیون بازدید کننده داشته.
النور روزولت همسر فرانکلین روزولت سی و دومین رئیس‌جمهور ایالات متحده، اولین رئیس [کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد و یکی از فعال‌ترین شخصیت‌ها در ترویج و گسترش فعالیت‌های انسان‌دوستانهٔ نهادهای بین‌المللی در مورد این کتاب گفته: این کتاب در زمره خردمندانه ترین و تکاندهنده ترین تفسیرهایی است که تاکنون در باره جنگ و آثار آن بر حیات انسانها خوانده ام.

10 پسندیده

سلام به شما. خوشحالم که با یک دوست کتابخوان دیگه آشنا میشم.
در تایپیک زیبوک گردی عبارت پیشنهاد مطالعه رو سرچ کنین کتابهایی که دوستان معرفی کردن با توضیح براتون نمایان میشه.

موفق باشین :rose:

10 پسندیده

چشم، حتما
نمیدونستم
ممنون

8 پسندیده

من نتونستم بحث پیشنهاد کتاب رو به درستی پیدا کنم. بیشتر این بود که کی چه کتابی رو شروع کرده و الان چقدر خونده. اینکه کدوم کتاب رو پسندیده اند و چرا رو پیدا نکردم

7 پسندیده

درود بر شما.

پیشنهاد مطالعه

مسئله ای نیست از دوستان بپرسین بهتون پاسخ میدن.
علی آقا میتونن راهنماییتون کنن. ایشون کتابهای زیادی مطالعه کردن

@Ali288

6 پسندیده

سلام زری بانو :rose:
فکر کنم منظور آقا بهزاد اینه که وقتی پیشنهاد مطالعه داده میشه یه خورده در مورد موضوع, محتوای کتاب و روای و … توضیحاتی داده بشه،
البته من اگر فرصت کنم در تاپیک زیبوک گردی در مورد کتابی که خوندم یک توضیح مختصری هم میدم تا اگر کسی دوست داشت مطالعه کنه

7 پسندیده

سلام

بنظرم این موضوع رو نباید تک بعدی ببینیم. یعنی فقط برای تقویت زبان، کتاب بخونیم
من قبل اینکه اصلا زیبوک رو شروع کنم، رفتم دنبال این گشتم که اصلا چه کتاب‌هایی رو دوست دارم و سلیقه خودمو توی کتابخوانی پیداکردم، قبلش چند تا رمان و کتاب داستان رو به بدبختی خوندم که بعدش فهمیدم من اصلا به رمان و کتاب داستان علاقه ای ندارم! چه فارسی چه انگلیسی… ولی مثلا به کتاب‌هایی که مربوط به تاریخ و جغرافیا باشن علاقه دارم.
اگه بدونین توی چه ژانری کتاب دوست دارین، پیداکردن کتاب کار سختی نیست
اگه توی اینترنت و سایت های کتابخوان مثل فیدیبو، یکم بگردین دستتون میاد که سلیقتون چطوریه و چه کتابی رو دوست دارین
من اگه بخوام کتابی بخونم اول به فارسی سرچ میکنم و کتابو یپدا میکنم یا حداق راجع بهش تحقیق میکنم

8 پسندیده

بینهایت ممنونم از شما :rose:

5 پسندیده

بسیار عالی،موافقم :ok_hand:

6 پسندیده

سلام من مجموعه داستان های گوسبامس رو پیشنهاد میکنم، من خیلی به این مدل داستان ها علاقه ندارم اما راوی بسیار خوبی داره، لغات و اصطلاحاتی داره که به خوبی دایره لغت شما رو بالا میبره، تکرار آگاهانه همون لغت ها تو فصل ها و داستان های بعدیش باعث میشه به خوبی تو ذهنتون جا بگیره، در کل تعداد فصل های هر داستان زیاده و این باعث میشه لغات جدید زیاد و آزار دهنده نباشن، متن داستان هم در حدی هست که جذاب باشه و کسل کننده نباشه

9 پسندیده

ممنون بابت راهنمایی
لطف کردین

5 پسندیده

بله، دقیقا
سلیقه ها و علایق متفاوته
و راهنمایی یک نفر میتونه دیگران رو به خوندن یک کتاب علاقنند کنه و برعکس
ضمن اینکه همه کتاب های دنیا که اینجا نیست و پیدا کردن کتاب مناسب آسون نیست
من دنبال راهی برای سرچ در کتاب ها بودم ولی چنین امکانی ندیدم
اساسا یه جورایی تو زیبوک گم میشم :sweat_smile:

5 پسندیده

از جهاتی با شما موافقم، منم زیاد اهل رمان و داستان نیستم، گرچه رمان خوب که شاید خوندن اونو بشه لازم توصیف کرد خیلی زیاده. من ترجیح می دادم در مورد زیست شناسی و کساورزی بخونم، ولی فعلا که به این شکل امکانش نیست.
یه کتاب تو زیبوک هست به اسم تاریخی کوچک از جهان
a Little History of the World
کتاب قشنگ و آسونیه
البته برای امثال من که اطلاعات تاریخی چندانی ندارن میتونه مفید و آموزنده هم باشه
اما مسلما کسانی که اطلاعات تاریخی زیاد و دقیق دارند ممکنه این کتاب رو خیلی ساده و همراه با اشتباهات زیاد ببینند، بهرحال قبل از جنگ جهانی دوم نوشته شده

4 پسندیده

تا حالا نخوندم
حتما امتحان می کنم
حداقل قدر امتحان کردن

آب دریا را اگر نتوان کشید
هم به قدر تشنگی باید چشید
از ژانر وحشت چندان خوشم نمیاد، مزه یک کتاب وحشتناک قاعدتا به ترسیدن باید باشه و چون یکم آدم شجاعی هستم حوصله ام سر میره

5 پسندیده

سلام
من دنبال این کتاب گشتم اما نمیدونم چرا پیداش نمیکنم نمیدونید دقیقا کجاس