معنی in sight در این جمله چیه ؟

She said, “Only a mad person would sink 116 billion rupees in a company with no profit in sight, and that person is me

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی بینوایان دوست‌داشتنی هستند » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « مگا داستان » فصل: « بینوایان دوست داشتنی هستند »

2 پسندیده

دوستان این سوال من بی پاسخ موند ممنون میشم کمک کنید

1 پسندیده

سلام
بنظرم به معنی آینده نگری واسه سود یا بدون چشم داشت واسه سود یا بدون برنامه ریزی هستش

3 پسندیده

سلام وقت بخیر.
قبل از جواب سوالتون، از اونجایی که میینم بیشتر سوالاتتون ترجمه ی کلماته، فکر میکنم خوبه چندتا دیکشنری نصب کنین، توی گوگل سرچ کنین، و به خودتون مهلت بدین تا با خوندن متنهای زیاد معنی اصطلاحات بیشتر دستتون بیاد. همیشه معنی جمله در اول مشخص نیست. حتی اگر معنی کلمه ای رو در جمله رو نفهمیم اکثرا معنی کل جمله به هرحال روشنه و میشه حدس زد. بقیه ش رو میشه با منطق از روی همون حدس فهمید، یا به مرور زمان و مطالعه و شنیدن زیاد. یادگیری به این روش ماندگارتره تا اینکه همیشه کسی برامون ترجمه کنه. چون استنتاج معنی رو تمرین نمیکنیم یا کم تمرین میکنیم.
اگر ده بار ببینیم توی جملات میگن in sight، ناخودآگاه میفهمیم یعنی چی. منتها زمان زیادی باید گذاشت که طبیعیه.
در مورد جواب سوال: with no profit in sight
یعنی سودی براش پیش بینی نمیشد، سودی براش قابل تصور یا دیدن نبود، سودی براش در آینده ی نزدیک نمیشد دید
چیزی که in sight باشه یعنی قابل دیدنه. وقتی اصطلاحی استفاده میشه بعضی وقتا یعنی چیزی نمیشه متصور شد یا پیش بینی کرد. یا انقدر دوره، که در آینده ی نزدیک نیست، یا اصلا وجود نداره

5 پسندیده

مرسی خانم علوی از راهنماییتون :pray::pray::pray::pray::pray:. من از دیکشنری های خود زبانشناس استفاده کردم زیاد معنیشو نفهمیدم ولی الان که تو گوگل سرچ کردم خیلی معنی بهتری بهم داد ببخشید باید قبل از نوشتن سوالم یه مقدار بیشتر تحقیق میکردم راجبش .

3 پسندیده

نه اختیار دارین اصلا نیازی به عذرخواهی نیست. ما هم همیشه از هر کمکی از دستمون بربیاد خوشحال میشیم. بعضی وقتا نکاتی که برای یادگیری و پیشرفت سریع طبق تجربه به نظرم میرسه رو فقط میگم شاید کمکی کنه. مرسی از توجهتون :hibiscus:

4 پسندیده

زنده باشین . همین که این همه وقت و انرژی میذارین و پاسخ میدین خودش یک کهکشان ارزش داره :pray::pray:

1 پسندیده