ورودی جدید ام

اولین روز ورود به زبانشناس رو یادتون هست؟ احتمالا اره.
من الان تو همون جایگاهم.
و واقعا نمیدونم چی کار کنم.
پیام دادم به چت آنلاین، پیشنهاد شروع با کتاب داستان کودک رو داد.
اگر تجربه دیگه ای دارید بهم بگید.
من سطح زبانم معمولیه (نه بد نه عالی) اما شما در نظر بگیرید که قرار که بتونم یک سال دیگه آیلتس بگیرم.

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
منم امروز وارد زبان شناس شدم
البته من مبتدی و ابتدای راهم به همین خاطر از یه پلت‌فرم استاد خصوصی گرفتم و در حال تمرین و آموزش دیدنم،متأسفانه در سطحی نیستم که پیشنهادی بدم چکار کنید،اگه پیشنهاد خوبی دریافت کردید با من هم به اشتراک بگذارید
برای شما آرزوی رشد و شادمانی دارم

5 پسندیده

سلام دوست خوبم :heartbeat:
خوش اومدین :blush:
من نزدیکه ۶ ماهه کاربر زبانشناس هستم

بله ، اولین روزی که برنامه ی زبانشناس رو نصب کرده بودم احساس می کردم مانند برنامه هایی هست که به صورت مبتدی و با روش اشتباه تدریس می کنند
اما بعداً به این نتیجه رسیدم که اصلا اینطور نیست و انتخاب عالی داشتم
در این برنامه اگر از روش های صحیح استفاده کنید می تونید پیشرفت چشمگیری داشته باشین
البته اگر براش وقت بذارین
همچنین در این برنامه می تونید به دوره های مختلف با سطوح مختلف دسترسی پیدا کنید و …

موفق باشین :rose:
اگر سوالی بود در خدمتم :sparkles:

5 پسندیده

تقریبا الان در مرحله اول فهمیدم که باید چی کار کنم. (همون متنی که ۶ هدف رو دنبال میکنه). ولی سوالم اینکه این ۶ گام رو باید روی چندتا داستان کودکانه ادامه بدم و کی از داستان کودکانه برم جلو.
یعنی نمیدونم کی باید برم جلو. کی باید سطحم رو تغییر بدم؟
الان بزرگترین سوالم اینه.
و اینکه بعد از تغییر سطح مدل کار کردن با اپ آیا تغییر میکنه؟

4 پسندیده

در واقع مربوط به سطح شما هستش
اگر شما تمام داستان ها رو می خوانید ، متوجه می شید ، و می تونین برای خودتون به انگلیسی به طور خلاصه بازگو کنید
اونوقت می تونید برین سراغ درس ها و دوره های بعدی

نه مدل کار با برنامه در تمام سطوح یکی هستش

5 پسندیده

با سلام، اینجانب یکسال و نیم که با زبان شناس هستم، اول داستان کودکانه و بعد VOA را خواندم از نظر مکالمه و یادگیری دستور زبان VOA خوب بود، ولی حالا اینگلیسی قدرت را دنبال می کنم و الان متوجه شدم که روش اینگلیسی قدرت خیلی عالی است، اگر درست پیش روید، هر قسمت را باید چندین بار گوش کنید و داستان های کوتاه را بیان کنید. به نظر روش آقای هو خیلی عالی است.

4 پسندیده

ممنون از راهنمایی تون.
پس من با همین روش تا وقتی که به بخش بچه ها مسلط بشم میرم جلو.
خوشحالم که تو اولین رو دارم میفهمم که چی کار میکنم.
واقعا حس خوبی دارم تا این لحظه از زبانشناس.

3 پسندیده

سلام
خوش اومدید

من ده ساله که زبان کابوس شب و روزمه
چون راست که میرم نیازه که متن انگلیسی بخونم یا فیلم انگلیسی ببینم

دو ساله پیش توی همین تالار از بچه ها پرسیدم که من می‌خوام دو سال آینده آیلتس بگیرم و…‌.

خیلی از مطالب مهم تالار رو خوندم، به این نتیجه رسیدم که اگر سطح متوسط باشم می توانم با دوره های ای جی شروع کنم

اما فکر میکردم سطحم پایینه
باید تلاش کنم به سطح متوسط برسم و بعد دیگه با دوره های انگلیسی بدون تلاش ادامه مسیر راحته
رفتم زور های الکی و بیخود توی جاهای دیگه زدم
فایده ای نداشت و دو سال الکی گذشت

چند وقت پیش گفتم بزار برم تست کنم این دوره دروس پایه انگلیسی بدون تلاش چه جوریه

رفتم سراغش دیدم خیلی خوب میفهممش
فقط یه کم لیستینگ ام ضعیفه که طبیعیه

چند جلسه رفتم جلو دیدم خیلی ساده هست

رفتم سراغ انگلیسی قدرت (که یه لول بالا تره) والان دارم اونو میخونم… و دو سالی که الکی هدر رفت!!!

اینا رو گفتم که بدونید مهم ترین راهنمای شما مطالعه چندین دوره مختلف هست و پی بردن به اینکه سطحتون چیه

روشکه یقینا باید tprs باشه و با این روش الان برای سطوح مختلف در زبان شناس منبع وجود داره

کافیه سطح رو پیدا کنید

تکنیک هایی مثل سایه و… چیزای اضافه هستن که وقتی دروس رو تکرار میکنیم حوصله سر بر نباشه

فراموش نکنید که نباید باعث اذیت شما بشه
این تکنیک ها برای تنوع دادن به مطالعه شماست

راستی
من همیشه برای خوندن زبان مشکل داشتم و وقت نداشتم
اما الان با همون شرایط میخونم

دوره های انگلیسی بدون تلاش فقط نیاز به گوش‌دادن داره(البته با تمرکز) و من حین رانندگی یا در زمان های مرده ازش استفاده می کنم، دیگه چی ازین بهتر؟ به هیچ جزوه و قلم و کاغذی احتیاج ندارم

اصلا به دید آموزش بهش نگاه نمی کنم
صرفا سرگرمی

4 پسندیده

اگر بنا بود منتظر یه روز خوب باشم که بشینم روزی چهار ساعت زبان بخونم شاید حالا حالا ها نمی‌رسید
یا اگر می‌رسید یه هفته اینجوری بودم و هفته بعد مجدد کار پیش نیومد
اما الان همون حداقل یک ساعتی که توی راه هستم رو دارم می خونم و این صد در صد بهتر از هیچیه
و حتی کافی هم هست…

اگر از دوسال پیش همین کارو کرده بودم الان خیلی خیلی جلوتر بودم…

3 پسندیده

اگه سردرگم شدی میتونی بری بخش زیبوک یکم داستان مناسب با سطح خودت بخونی یکم حال هوات عوض بشه و بعد در کنارش ی دوره اصلی مثل اینترچنج بخونی :wink:

5 پسندیده

سلام دوست عزیز :grin:منم اولش احساس سردرگم بودن میکردم و اصلا فکر میکردم هیچی یاد نمیگیرم ولی من اول با داستان هایی شروع کردن که ساده ترین باشند در زبانشناس :grin::100:مثل … نیمچه داستان ها مثلا و من شروع کردم هر داستان را ۲۵ بار گوش دادن البته وقتی خسته میشدم میرفتم فیلم انگليسي گوش میدادم و کمی تعداد گوش کردن را کمتر کردم و از تکنیک سایه استفاده میکردم و همیشه داستان هایی را که خیلی دوست داشتم را در حدی یاد میگرفتم که می‌توانستم سخنرانی کنم :grin:خلاصه نا امید نشوید هر روز گوش دهید و مطمئن باشید موفق میشوید :100::dizzy:

3 پسندیده

تکنیک سایه چیه؟میشه توضیح بدید ?

3 پسندیده

مطلب در موردش زیاده توی تالار سرچ کنید
این و این

اما
اما بدونید این ها قبل از اینکه تکنیک آموزشی باشند ، تکنیک سرگرمی هستن

خود ای جی میگه اگر می‌بینید تکرار درس ها خسته کننده شده، یه بار داد بزنید یه بار با من تکرار کنید و…

یادتونه بچگی ها با ضربه زدن روی پاها و سینه صدای قطار در میوردیم؟
اونجا چالش این بود که به حداکثر سرعت برسیم و تبدیل به سرگرمی میشد

این تکنیک ها هم اینجا حکم چالش و سرگرمی داره
مثلا من خودم این که بتونم به سرعت ای جی و همزمان با اون بخونم برام چالشه و سرگرمی

خصوصا جملاتی که خیلی سریع میگه
میزارم روی سرعت ۰.۵x و باهاش تکرار میکنم
کم کم سرعت رو میبرم بالا

این روزا چالشم سرعته

شاید چند وقت دیگه که زبونم به چرخیدن سریع توی انگلیسی عادت کرد یا این چالش سرعت به هر دلیلی برام جذاب نبود، یه چالش جذاب دیگه برای خودم پیدا کنم که همیشه یه سرگرمی داشته باشم

مثلا تکنیک سخنرانی رو روش پیاده کنم، یا خلاصه داستان نویسی روی کاغذ

1 پسندیده

شرایطی که دارم خیلی شبیه به شرایط تو و احتمالا خیلی از بچه هایی ست که اینجان.
مرسی که باهام به اشتراک گذاشتی.

2 پسندیده

ممنونم ازت، حتما این کار رو میکنم. راستش رو بخوای همین الان که دارم مینویسم دارم تو زیبوک یه چرخی میزنم.

2 پسندیده

چیزی که من از بچه ها تا اینجا فهمیدم اینکه باید پشتکار داشت. ناامید نشد. و از خوندن و شنیدن انگلیسی لذت برد.
مرسی از راهنمایی.

1 پسندیده

سلام دوست خوبم
من الان نزدیک ۲ ماهه که کاربر زبانشناس هستم
سطحم ۱
من اولین روزی که زبانشناس رو یادم میاد داستان های کودکانه رو میخوندم
تا بسته دوم خوندم که تازه با تالار زبانشناس آشنا شدم و کلا داستان های بچه گانه رو فراموش کردم
شما اگه بخواید آیتلس بگیرید خیلی باید تلاش کنید تا یه سال دیگه
و اینکه وقتی داستانی رو کاملش رو متوجه شدید ولش نکنید برید یه دوره دیگه
شما اگه کامل رو فهمیدید همه کلمات رو میدانم بزنید
این کار به سطح خیلی کمک میکنه
کمک دیگری خواستید درخدمتم :pray:t2:

1 پسندیده

سلام دوست عزیز :grin:تاپیک زیر را مطالعه کنید :dizzy:

1 پسندیده