گرامر زبان انگلیسی بخونم یا نه؟

سلام دوستان من از زمانی که زبان رو شروع کردم فقط گوش میدم و ترجمه میکنم…
به نظر شما درست پیش میرم چون تو چند از پیام های دوستان دیدم که سوال گرامری پرسیدن من اصلا متوجه نمیشم سوال ها رو چون همیشه گرامر رو دوست نداشتم…
ممنون میشم راهنماییم کنید…

4 پسندیده

سلام
ترجمه نکنید، سرعت یادگیریتون رو به شدت پایین میارید
به جاش معنی جملات رو تو ذهنتون تصویر سازی کنید
گرامرم که ناخودآگاه با تمرین زیاد یاد میگیرید، نگران نباشید

8 پسندیده

خدا خیرت بده :grin:من همش فکر میکردم که کل دو صفحه ای که برای جواب این سوال تو ذهنم هست رو چجوری میتونم خیلی کوتاه بنویسم، که تو نوشتی :laughing:
علاوه بر سرچ ، قصارگوییت هم عالیه :clap:

4 پسندیده

:joy: :joy:
جالب بود
ولی اتفاقا جرقه ی یه مقاله تو ذهنم خورده واسه همین تصویر سازی ذهنی

3 پسندیده

از اونجایی که احساسات معمولا دو طرفه است، گرامر هم شما رو‌ دوست نداره. :grin:
اما توصیه ی من برخلاف دوستان اینه که با هم آشتی کنید.
خوندن گرامر، حداقل در حد ساختارهای زمانی و شرطی، بهتون سرعت خیلی خوبی میده.
البته اگر توقع شما از یادگیری زبان فقط در حد یک اسپیکینگ و لیسنینگ متوسطه، نگران هیچ چیز نباشید. با همین دروس ای جی هوگ، در مدت کوتاهی، شش ماه روزی دو ساعت، بهش می رسید.

6 پسندیده

سلام، چقدر خوشحال هستم توی جمعی هستم که از نظر سطح فکری عالی هستند. جواب همه دوستان نسبت به این مساله بینظیر هست. بیشتر سوالهای گرامری مربوط به حروف اضافه هست که هر کدوم قواعدهای مختلف داره و در این بحثها نمیگنجه. میشه تا حدی با قواعد گرامری آشنا شد ولی اونها رو مثل سیستم آموزشی مدارس به صورت یک فرمول حفظ نکرد. بلکه ارتباط معنایی بین مفهوم جمله و ساختار گرامری ایجاد کرد. که من فکر میکنم در بیشتر بسته های ای جی این مساله ناخودآگاه بوجود میاد. ولی اینکه دوستان سوال گرامری میپرسند هم بد نسیت چون ممکنه گاهی این سوال اونقدر توی ذهن باقی بمونه که یک توقف در مطالعه ایجاد میکنه.

4 پسندیده

سلام باید ترجمه کامل داستان رو یاد بگیرم تک تک کلمه های رو که بلد نیستم بعد تصویر سازی بکنم درسته؟؟
من از کجا بدونم گرامر داستان چیه؟؟

1 پسندیده

دست شما درد نکنه:grin:
من فعلا دارم داستان بچگانه رو میخونم سطحم بره بالا توقع بیشتری از خودم دارم.
گرامر رو نمیدونم چی کار کنم…

1 پسندیده

ممنونم…
من نمیگم سوال نپرسن خیلی هم خوبه که بپرسن ولی من درک نمیکنم…

داخل یکی از متنهای ای جی گفته گرامر به صورت یک روشsecret آموزش داده میشه، که این حرفشون توی mini story های بسته قدرت مشخصه. یک جمله به چند روش سوالی میشه به گونه ای که فاعل، فعل، مفعول، قید و خیلی جالب حروف اضافه مورد سوال قرار میگیرند که این راز نهفته در سوالاتشون هست که به این سبک و تکرار سوال هم گرامر آموزش داده میشه و هم این تکرار موجب روان شدن در صحبت کردن انگلیسی میشه. توی بسته داستانهای واقعی هم ساختار زمانها آموزش داده میشه. اما من هم با صحبت شما موافقم تا ساختار ندونیم چطور تصور سازی کنیم. من با اجازه اساتید از جمله آقای ناصری پیشنهاد میدم برای شروع شما هر متنی رو میخونید اگر قواعدش رو نمیدونید یه سرچ و مطالعه داشته باشید فقط تا حد آشنایی و اون جمله و موضوع رو یادداشت کنید و هر بار جملات با ساختار مشابه دید به همون صفحه اضافه کنید. این نظم باعث میشه به مرور اون ساختار رو یاد بگیرید.

4 پسندیده

سوال: گرامر زبان بخونم یا نه؟
جواب: یا نه

اگه قصد مکالمه دارید نیازی نیست به گرامر آنچنان تکیه کنید ( میتونید با استفاده از دروس خاصی مثله داستان های واقعی، قدرت، مگا داستان ها، وی آی پی و داستان های کوتاه به گرامر مورد نیاز برسید)
ولی اگه علاقه دارید در تست ها شرکت کنید و نویسنده حرفه ای بشید بعد از اینکه مکالمتون پیشرفت کرد میتونید رو گرامر کار کنید

6 پسندیده

خوب شما تو دوره ی داستان کودکانه درک مطلبتون رو بالا میبرین. در دوره های بعدی مثل داستان واقعی، گرامر هم به صورت ناخودآگاه آموزش داده میشه.

مثلا همین زمانها و ساختار های شرطی فکر کنم در دوره ی داستان واقعی به خوبی پوشش داده شده. البته نه به صورت کتابی بلکه به صورت داستانی.

4 پسندیده

ممنونم، پس به همین روال داستان بچگانه ادامه میدم تا به داستان واقعی رسیدم گرامر رو هم شروع میکنم…

1 پسندیده

بله من فکرکردم توی داستان های بچگانه هم باید گرامر بخونم الان آخرای بسته ی سوم داستان هستم بسته ی چهارم رو تموم کردم داستان واقعی رو شروع میکنم وهر داستان رو که گرامر داره رو میخونم…
سپاسگذارم.

1 پسندیده