تالار زبانشناس

درس vip آقای ای جی هوگ با عنوان «خودت انجامش بده»

thumbnail

امروزه اگر به چیزی نیازمند باشید چه می کنید؟ به مغازه ای می روید، آن مواد و نیازمندی خود را خرید می کنید. تا به حال به این فکر کرده اید که غذایی که می خوریم از کجا می آیند؟ چگونه تهیه می شوند؟ لباسی که می پوشیم چگونه تولید شده؟

آقای هوگ در این درس درباره ارتباط میان ساخت و تولید برخی از مواد و نیازمندی ها توضیحی ارائه می دهند. این توضیح یادگیری مهارت هایی مانند باغبانی، شکار، پرورش حیوانات، خیاطی و… است و به این موضوع اشاره می کنند که چگونه انجام برخی از این کارهای حذف شده از زندگیمان می تواند ایجاد کننده توازن میان دخل و خرجمان شوند.

=================

ویدئوی اصلی درس:

فایل صوتی ویدئوی اصلی درس:

فایل صوتی گفتگوی درس:

فایل صوتی تفسیر درس:

فایل صوتی داستان کوتاه:

فایل صوتی داستان از دیدگاه‌های متفاوت:

فایل پی‌دی‌اف درس:

7 Likes

این درس رو خیلی دوست دارم چون حرف خوبی درش زده میشه.

ما تو گیلان گاها خودمون بعضی سبزیجات رو میکاریم.
مثلا مامانم تو دهاتمون خیار و تربچه و… میکاره.
وقتی خیار محلی میخورم میفهمم خیارهای گلخانه ای یه جوک بزرگ بوده
کلا مشتاق به خوردن خیار نیستم ولی وقتی بحث خیاری که خودمون می کاریم و به اصطلاح محلی باشه من به شدت نمیتونم دووم بیارم :crazy_face:

7 Likes

آره واقعا
ما هم یه زمان تو حیاط خونمون (البته الان تو آپارتمانیم) بادمجون و فلفل دلمه ای کاشته بودیم، که بادمجونا خشک شدن، اما فلفل ها خیلی خوشمزه تر از فلفل هایی که از میوه فروشی میخریم بودن
موندم چجوری مشه که مزه و ظاهرشون این همه با هم تفاوت داره

6 Likes

کلا واسه چیزی ک زحمت میکشی همه چیشو خودت میبینی و حس میکنی لذتش بیشتره ما تو آپارتمانیم باغچه نداریم :sweat:
هر چند بیرون اینقده آت و آشغال و سم به سبزیجات میزنن کلا طعمشون عوض میشه

5 Likes

متاسفنه وضعیت بد اقتصادی کشورمون باعث شده که تولید کننده های کشورمون برای بقا دست به هرکاری بزنن و برای رقابت و پایین آوردن قیمتهاشون کیفیت رو فدای کمیت کنند
البته ما همه صیفیجات و سبزیجاتمونو خودمون تولید میکنم اونم ارگانیک :fist: :grin:

4 Likes

میبینم که دوستان دل ما تهرانیا را میسوزانند با تولیدات دست ساز خودشون :joy: خو مام دل داریم.
البته ما با اینکه اپارتمانیم ولی باغچه داریم
ولی مامانم تو گلدونای بزرگ ریحون و نعناع و شاهی میکاره خیلی خوبه :ok_hand:
و واقعا قبول دارم طعم تولیدات خودمون چقدر بعتر از بیرونه.
مثلا من هرگز گوجه سبزای باغ یزد رو با هیچ حا عوض نمیکنم.
واقعا تو تهران که مزه آب میده میوه ها :neutral_face:

پ.ن : درسای وی ای پی چه جالب ناکه ادم دوست داره سریع بهش برسه

3 Likes

مام بادمجان اصلا رشد نکرد تو باغچه فلفلم نمیدونم چرا به اسم شیرین میدن ولی بعد که رشد میکنه مثل اتیش می سوزاند

2 Likes

نه، فلفل های ما خوب بود :slight_smile:
ولی بادمجون و گوجه اصن رشد نکرد

1 Likes

به خاطر اینه که زیاد آب دادین بهشون

2 Likes

عه،
شیلنگ پاشون باز بود همیشه :rofl:

2 Likes

درسای ای جی دیگه از حالت پروژه درس اومده بیرون.
وی ای پی مثله یه برنامه تلویزیونیه که هر ماه میاد بیرون.
چون فقط توش به بحث میپردازن که واقعا مطالبش مفیده. به یه چیزایی اشاره می کنه که دور ورمون هست و ما خیلی ساده ازشون میگذریم.
من دید بهتر نسبت به دور و ورمو 1. به هنر مدیونم 2. به درسای وی آی پی
واقعا خوبن.

5 Likes