یادگیری املای کلمات انگلیسی

سلام…من قبلا با چنین پرسشی روبرو شدم…یکی از بچه ها پیشنهاد داده بود که کلماتی که تو نوشتنش مشکل داری رو یه جا بنویس…زیاد که شدن، بده به یکی از سایتا یا نرم افزارا، که برات بخونه و تو گوش کنو بنویس…ای ول به برخی سایتا که میشه حتی توش لهجه خوندن رو هم انتخاب کرد البته
خود من معمولا حسی با حفظ کردن!..نه…صحیح نوشتن کلمه برخورد می کنم…فارسی و انگلیسی هم برام تفاوتی نداره
شاید به خاطر دیدن یه سری از کلمات باشه…شاید هم همون لفظ حسی
اینکه وقتی یک کلمه رو می نویسم، حس می کنم یه جوریه…زیبا نیست…اونوقته که شک می کنمو چک می کنم…و گرنه، رد میشم
شاید با دونستن برخی از ریشه های کلمات، البته اگه تو ریشه لغات مشکلی نداشته باشیم :grin: حل میشه
برا بقیه هم…راهکارهایی که دوستان پیشنهاد کردن، بعضا می تونه برا برخی واژه ها مفید باشه

4 پسندیده

یه سوال . الان من بخوام زبان تخصصیم رو قوی کنم به طوری که بتونم مقاله یا کتاب های تخصصی رو بخونم یا اینکه حتی بخوام مقاله بنویسم باید چی کار کنم ؟
شما تو تجربیاتتون گفتید که زبان رو از صفر تا ۱۰۰ خودتون خواندید. میشه یکم بیشتر از تجربیاتتون به ما بگید.

3 پسندیده

من هم همین مشکل را دارم. البته توی فارسی هم مشکل املا دارم چون حافظه دیداریم ضعیفه. یک سری قاعده نوشتاری هست که هر صدایی را چطوری بنویسی این خیلی وابسته به تلفظ درسته ولی تا جایی که قواعد را بلد هستم به من کمک میکنه. یک راه دیگه هم که پیدا کردم تلفظ لغات برای املا بصورت حرف به حرفه مثلا procedure را میگم پروسدیور تا حالا همیشه درست نوشتم. این روش وقت گیره. برای نوشتن توی گوشی موبایل از handwrite کیبورد گوگل استفاده میکنم و اصلاح خودکار لغات را خاموش میکنم اینطوری میتونم بیشتر تمرین کنم.

2 پسندیده

ممکن خواهش کنم بیشتر توضیح بدید؟:pray: