مشکلاتم برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

با توجه به اینکه فقط سه چهار لغت جدید براتون در این درس وجود داشته پیشنهاد میکنم به جای پکیج داستان بچه‌گانه، پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت رو بخونین. بهترین راه هم اینه لغت ها رو هایلایت و مرور کنین. این مرور خود به خود با خوندن درسها و توجه به لغات هایلایت شده انجام میشه.

اگه منظورتون برای حفظ کردن لغات باشه خیر. بایستی لغات رو در متن و به همراه صوت یاد بگیرین.

گرامر رو بایستی نا خودآگاه یاد بگیرین که دو پکیج فوق که معرفی کردم دقیقا همین کار رو میکنن.

راهنمای دیدن فیلم انگلیسی رو اینجا توضیح دادم.

تعداد مهم نیست. شما خودتون رو مقید بکنین که روزی حداقل یک ساعت زبان بخونین. مثلا نیم ساعت صبح زود بعد از خواب، و نیم ساعت هم شب قبل خواب. با پیاده سازی استراتژی هایی که توی وبسایت گفته شده بعد مدتی تفاوت چشمگیری رو نسبت به قبل احساس میکنین.

1 پسندیده

دوست عزیز کلاس رفتن تقریبا بیهودست
الان خودتون یه موردش رو تجربه کردید ولی شاید بهش فکر نکردین
وارد کلاس شدید معلم دانش آموزا حرف زدن شما نفهمیدید و تهش ناامید شدین
این موضوع فقط تو یادگیری زبان صادق نیس تو همه چی صادقه
اگه می خواین موفق بشید باید خودتونو با بقیه مقایسه نکنید من مثلا دارم طراحی یاد میگیرم و تمامی استادای طراحی دنیا میگن که کارای خودتون رو با کارای ما مقایسه نکنید به جاش کارای مارو ببینید و ازش الهام بگیرید تا انگیزه بگیرید و رشد کنید
مقایسه موفقیت و زیر سوال می بره
واسه یادگیری زبان هم سعی کنید آروم آروم جلو برید امکان داره یه ماه اول احساس پیشرفت وحشتناک کنید ولی ماه دوم حس کنید که چرا من روی یه نقطه موندم و اصلا پیشرفتی نمیکنم
واسه این ماجرا میشه ورزش رو مثال زد شما برو باشگاه بدنسازی ثبت نام کن یکی دو ماه اول تغییرو حس می کنید ولی به مرور زمان حس می کنید که چرا رشد نمیکنم
حقیقتش اینه رشد رو شما متوجه نمیشید درونتون هستش که متوجه همه چی میشه مغزه که داره کارشو میکنه ( تو باشگاه بدنسازی عضلست که داره خودشو میسازه)
گرامر میخوای یاد بگیری کتاب های فوقالعاده آسون بخون هر موقع که حس خوندن بود بشین بخون ولی نه واسه یادگیری گرامر واسه لذت خوندن اون کتاب، حالا میتونه کتاب داستان باشه یا هر چیز دیگه باقیش و بسپار به مغز
میخوای لغت یاد بگیری بازم همین کارو انجام بده کتاب بخون به مکالمات (واقعی) گوش بده اینقد این کارو تکرار کن تا قشنگ مطالب وارد مغز بشن خودتون متوجه نیستی ولی مغز داره مطلب جمع آوری میکنه
خسته کنندست ؟ مطالبی و انتخاب کن که واستون جالبه مثلا من عاشق خوندن کامیک هستم و از کتاب های عاشقانه هم بدم نمیاد پس با خوندن اینا دیر تر خسته می شم مطلب بیشتری جذب می کنم
واسه خوندن یه درس زور میزنی؟ انگلیسی رو با کارای دیگه که داری تلفیق کن مثلا من میرم پارک می دوئم به جای گوش دادن به آهنگ به انگلیسی گوش می دمو می دوئم نتیجش ؟ بعد از اینکه اومدم خونه دو بار حداقل به درسا گوش دادم و کلی انرژی تو بدنم با دویدن جمع کردم حالا اصلا گیریم اهله ورزش نیستی داری غذا میخوری گوش بده ظرف میشوری گوش بده به جای ماشین نشستن توی مسیری که راه داره پیاده روی کنی هدفون رو بزار تو گوشت و پیاده برو به انگلیسی گوش بده و خیلی کارای دیگه
اهله بازی هستی ؟ بشین بازی کن… به جای رد کردن دمو های داخل بازی بشین نگاشون کن و گوش بده بهشون ،مثلا من خیلی از مکالمات رو از بازی سیمز و harvest moon یاد گرفتم
و خیلی چیزای دیگه… کله ماجرا اینه که انگیزه بزرگی داشته باشی که تو کله این مسیر تو رو زنده نگه داره مثلا انگیزه من ارتباط با مردم دنیاست و ساختن بازیه خودمه
تمامی این حرفایی که زدم تجربه خودم و راهنمایی های زبان شناسا و مدرسان بزرگ دنیاست
من خدای زبان نیستم ولی خیلی کارمو راه میندازم و به پیشرفتم امیدوارم و عجله ای هم واسه معجزه ندارم چون میدونم یه روز به اون هدف میرسم شما هم برنامه بریز شروع کن
تمامی مطالب داخل این سایت و نرم افزارش هم بهت تو این مسیر کمک میکنند
موفق باشی

5 پسندیده

منم با حرفای شما کاملا موافقم ،برای یادگیری درسی مثل زبان انگلیسی اصلا نباید ذهنتون رو مجبور به یادگیری کنید ،شاید اون لحظه به مغزتون فشار بیارید و مثلا پنجاه تا لغت رو بتونید حفظ کنید ولی مطمئنا برا دو روز دیگه همشون رو فراموش می کنید،اما اگه از راه های مختلف شروع به یادگیری کنید بازدهش خیلی بیشتر هستش‌،اصولا نه فقط یادگیری زبان انگلیسی بلکه هر کار دیگه ای هم اگه با شور و علاقه باشه نتیجه ی خیلی بهتری داره تا با زور و از سر اجبار.

4 پسندیده

برای مرور لغات هایلایت شده به کجای نرم افزار باید مراجعه کنم.اصلا نمیتونم لیستش رو پیدا کنم

از این آیکون:

میرم ولی میگه یک روز تا مرور باقی است.یعنی فقط روزی یبار میشه لغات رو مرور کرد؟بیشتر از اون امکانش نیست؟

نه. برای اولین بار باید یه روز صبر کنین. احتمالا تازه شروع کردین.

بله تازه شروع کردم.پس بعد یه روز میتونم روزاته چند بار هم لعات رو مرور کنم؟ممنون از راهنماییتون.من خودم دانشجوی آموزش زبان انگلیسی هستم.و تا حالا خیلی روش ها رو امتحان کردم ولی این روشی که شما معرفی کردید واقعا عالیه.و کلی هم انگیزه میده.ممنون ازتون

برای مرور بهینه و بهتر لغات، فقط لغاتی که از یادتون رفته رو میتونین چند بار مرور کنین. لغاتی که بلد هستین دیر به دیر مرور میشه.

از طرف دیگه پیشنهاد میکنم که لغات رو تو خود درس بیشتر مرور کنین.

فقط یسوال چطور میتونم مشخص کنم که کدوم لغات از یادم رفته و کدوم رو بلدم؟یا خود نرم افزار مشخص میکنه؟

گزینه‌ی بلدم و بلد نیستم داره. یک روز صبر بفرمایین خودتون میبینین. :slight_smile:

اها.اوکی.همون دیگه چون ندیدمش هنوز برام جای سوال بود:grin::speak_no_evil:.ممنون از راهنماییهاتون.زنده باشید