چطور colocation به لایتنر اضافه کنم؟

چطور چیزی بیشتر از یک کلمه که در متن زیرش خط کشیده شده ، میشه به لایتنر اضافه کرد ؟ حتی افعال دو قسمتی هم نمیشه اضافه کرد ظاهرا . آیا این ویژگی مهم نیست ؟ چطور میشه این رو ایجاد کرد؟

این تاپیک مربوط به درس «زندگی دانشجویی - مطالعه دانشگاهی» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «تحصیل در خارج از کشور»، فصل «زندگی دانشجویی»

2 پسندیده

خب همون جا که داری میخونی و کلیک میکنی روی کلمه دیکشنری میاد بالا روی کلمه بزنی میری قسمت سرچ دیکشنری . من حتی idiom هم وارد میکنم و کلی فریزال ورب و کالوکیشن. خیلی چیز خوبیه پاینده باشی

7 پسندیده

ممنونم.
ولی من روی کلمه که کلیک میکنم فقط اون کلمه رو توی دیکشنری میاره ، در حالیکه من کلمه های اطرافشم میخوام که اضافه کنم به لایتنرم . و این قابلیت وجود نداره …

به این عکس که میفرستم توجه کنید وقتی روی متن میزنی میره اون قسمت خودت دستی وارد کن من اکثر موارد همون عبارت متن رو برام میاره

4 پسندیده

همون موقع که توی دیکشنری میاره…همونجا دوباره روی کلمه بزنید یه لیست باز میکنه مشابه عکسی که فرستادن…
ممنون از توضیحشون منم نمیدونستم:pray::rose:

3 پسندیده

ممنونم این راهی که در عکس گفتید رو امتحان کردم .
ولی موضوع اینجاست که خیلی چیزها را ندارد .
مثلا من در این درس این اصطلاح را میخواهم به لایتنر اضافه کنم تا دوباره مرور کنم : get the most out of something
این را نه در دیکشنری میآورد و نه من میتوانم اضافه کنم .
به نظرم باید امکانی برای لایتنر اضافه شود که بتوانی خودت به آن چیزی را اضافه کنی ، شبیه یک یادداشت .
ما برای اینکه بخواهیم مثل یک انگلیسی زبان ، بنویسیم و صحبت کنیم لازم است علاوه بر دانستن کلمه ها ، بدانیم چطور در قالب یک عبارت منظوری را میرسانند .

کم کم یاد میگیری
به مرور هرچه بیشتر بخونی برات آسونتر میشه اونوقت متوجه میشی که خیلی چیزها خودت یاد بگیری بهتر و آسونتره تا اینکه به دیکشنری وابسته باشی
یه مدت بگذره ترجمه های خودتو بیشتر دوس داری تا ترجمه های دیکشنری رو

ایشون فک کنم منظورشون شاید حفظ عبارت هایی باشه که به کار مکالمه میاد. شما وقتی میخواید یه ایدیم رو یاد بگیرید که توی مکالمه استفاده کنید چاره ای ندارید جز اینکه حفظش کنید و اینجا لایتنر خیلی میتونه کمک کنه

در حال حاضر که امکان دیگه ای وجود نداره میتونه80 درصد کمک کننده باشه. اگر در اینده امکان یادداشت کردن اضافه بشه که خیلی خوب میشه

1 پسندیده

دقیقا چون میخوام به خودم‌وابسته باشم، میخوام یه چیزایی رو از متن که یاد گرفتم برای خودم حفظ کنم . نه از دیکشنری.
به نظر میرسه زبان شناس هم خوبه اگر این امکان رو اضافه کنه و فقط امکان اضافه کردن کلمه رو نداشته باشه .

2 پسندیده

عالی به من خیلی کمک کرد روشتون :rose: :rose:

1 پسندیده