انتشار آزمایشی نسخه ۸.۱۰ نرم افزار زبانشناس

در نسخه قبل نشون میداد ولی حالا هیچ جایی نشون نمیده و دیگه نمیشه مرورشون کنی من هر ماه برای یاد آوری مرور میکردم که مطمئن شم هنوز در حافظه م هستن ولی الان این امکان وجود نداره میشه لطف کنید امکانی فراهم کنید لغاتی که سبز شدن و از لایتنر حذف میکنیم در جای دیگه بشه بهشون رجوع کرد؟؟

1 پسندیده

سلام. دوستان من تقریبا یک ماهی میشه که زبانشناس رو به نسخه جدید بروزرسانی کردم.متاسفانه مشکل بزرگی که با نسخه جدید دارم منطق لایتنر هست که تا زمانی که مثال کلمات رو همراه کلمه مرور کنید اون کلمه از لایتنر خارج نمیشه! در حالی که من بسیاری از کلمات رو به لایتنر اضافه میکنم که اون کلمه رو در اون جمله خاص مرور کنم. فکر کنم مهمترین کار گروه برنامه نویسی زبانشناس این باشه که این روند اشتباه رو اصلاح کنن. با تشکر

3 پسندیده

سلام دوست خوبم

برعکس متد لایتنر مرسوم که کلمات توی 5تا خونه دسته بندی می‌شن و هروقت خونه‌ی پنجم رو رد کنن، آموخته شده محسوب میشن، توی متد srs به صورت هوشمند و با توجه به کیفیت یادآوری کلمه توسط شما، سیستم متوجه میشه که چه زمانی کلمه رو یاد گرفتید.
توی این متد، دسته بندی کلمات مثل لایتنر ثابت و پله پله نیست و هر کلمه، منحنی یادگیری خودشو باید طِی کنه تا یاد گرفته بشه.

الگوریتم استفاده شده توی لایتنر زبانشناس، SM-2 هست که مقداری بهینه سازی روش انجام شده. شرح تاریخچه و شیوه کشف این فرمول هم توی این لینک، کامل توضیح داده شده: SuperMemo.com
ما میایم کیفیت یادآوری کلمه توسط کاربر رو می‌سنجیم و بر اساس اون، پارامترهای فرمول یادآوری رو تغییر میدیم.
مثلا کسی که بعد از دیدن معنی کلمه توی دیکشنری های مختلف، روی دکمه “می‌دانستم” کلیک کنه، سخت تر معنی اون کلمه رو یادآوری کرده تا کسی که مستقیما وقتی کلمه رو دید، کلیک کنه “می‌دانم”. این موضوع توی مقاله ای که برات فرستادم تحت عنوان answer quality معرفی شده. حالا هرچقدر کلمه سخت تر یادآوری بشه یا اصلا یادآوری نشه، اپلیکیشن متوجه میشه که باید زودتر اونو بهتون دوباره نشون بده تا یاد بگیریدش. اگر کلمه راحت یادآوری شد، پس میتونه توی مدت دورتری دوباره نشون داده بشه که براتون مرور بشه.

2 پسندیده

سلام. ممنون از توضیحات. ولی منظور من دیدن معنی لغت نبود بلکه مرور جمله ای بود که لغت در اون جمله وجود داره. نهایتا من لایتنر قبلی رو خیلی بیشتر می پسندم چون کنترل خیلی بیشتری داشتم.

1 پسندیده

با سلام و تشکر
به نظرم این مورد، برخلاف توصیه ای هست که میگه کلمات انگلیسی رو با مثال و تو context یاد بگیرین.
چون برای اینکه لغات از لایتنر خارج بشه، عملا مجبوریم بیخیال دیدن مثال ها بشیم.

5 پسندیده

من قبلا این پیشنهاد رو به همراه تعدادی پیشنهاد دیگه مطرح کرده کرده بودم. اما چون هیچ گونه پاسخی دریافت نکردم نمی دونم اصلا توجهی بهش شد یا نه. با توجه به اینکه لایتنر قبلی شما همون حالت کلاسیک پنج خانه ای بوده، احتمالا تعبیه امکان سوئیچ بین لایتنر جدید و لایتنر کلاسیک توی تنظیمات خیلی کار سختی نباشه.

ممنون میشم یکی از دوستان زبانشناس نظر خودش و تیم زبانشناس رو درباره این مورد بیان کنه.

2 پسندیده

لطفا امکان سوئیچ بین لایتنر کلاسیک و لایتنر جدید رو هم تو برنامه های آتی تون قرار بدین.

اگر هم به تاپیک پیشنهادات زیاد توجه نمی کنید بفرمایید که بقیه پیشنهاداتمو اینجا هم مطرح کنم. از جمله یکی از موارد مهم اینکه موقع مرور واژه ها و قبل از باز کردن معنی واژه، متوجه بشیم که آیا اون واژه یادداشت داره یا نه.

با سپاس

2 پسندیده

سلام

فیدبک های کاربرها از کانال های متفاوتی به دست ما میرسه. شما هر جا مناسب دیدید فیدبک بدید یه جوری به دست ما میرسه. نگران نباشین.

3 پسندیده

سلام. من زبان شناس را آپدیت کردم. و تنظیم سرعت هم آپدیت شد. اما سرعت ۱/۵ خیلی آرام تر از ۱/۳ قبلی هست. و سرعت ۲ که الان موجود هست خیلی سریع ترهست… یعنی تفاوت سرعت بین ۱/۵ و ۲ اصلا منطقی نیست.

5 دقیقه پیش

۱/۵ بسیار آرم هست مشابه ۱/۱ ورژن قبلی بود که داشتم

الان با سرعت مشکل دارم. ۲ زیادی تند هست . ۱/۵زیادی کند

4 پسندیده

دقیقا منم این مشکل رو دارم.
۱.۵ خیلی کنده و ۲ سریع. سرعتهای بینشونم حذف شده.

3 پسندیده

سلام وقت بخیر
آقای ناصری من این نسخه رو نصب کردم الان این مشکل حل شده ولی سرعت پخش ویدیوها مشکل پیدا کرده
قبلا تعداد گزینه ها زیاد بود ولی الان این شکلی شده

لطفا این مورد رو بررسی و رفع کنید تا مثل قبل بشه.

با تشکر

2 پسندیده

سرعت پخش ۱.۵ در آپدیت جدید از ۱.۲۵ کندتره !!
درکل آپدیت جدید در این قسمت بد شده، سرعت ۰.۹ رو خود من خیلی استفاده میکردم. یه کار کنید تنظیم این قسمت دستی باشه

4 پسندیده

منم با حرف ایشون موافقم

منم خیلی از سرعت 0.9 استفاده میکردم

الان اصلا سرعتا نرمال نیستن گوش دادنم نمیاد

لطفا به این مورد رسیدگی کنید

5 پسندیده

سلام، وقت بخیر

آیا امکانش هست که سرعت های پخش به حالت قبل از آپدیت برگرده؟ بشخصه قبلا بیشترین استفاده رو از سرعت های ۱.۴ و ۱.۶ میبردم که متاسفانه در اپدیت جدید جفتش حذف شده! سرعت ۱.۵ که جایگزینشون شده متاسفانه همون سرعت معمولیه و سرعت دو برابری متاسفانه تجربه خوبی به کاربر نمیده (یکم صدای خش مانند یا جیغ مانند تولید میکنه). فکر کنم اکثر کاربرای سطح پیشرفته موافق باشن که کاربردی ترین سرعت های پخش واسه بچه های سطح پیشرفته که رو دوره های پیشرفته مثل داستانهای کوتاه دیپ انگلیش و غیره کار میکردن همون سرعتها بود. از طرفی گپ بین سرعتهای ۱.۵ و ۲ هم یکم تو ذوق میزنه. اگه بشه سرعت پخش رو مثل VLC player تو یه بازه خاص مثلا ۰.۵ تا ۲ تعریف کرد و تنظیم سرعت دلخواه رو به خود کاربرها سپرد بنظرم هم خودتون اینجا درخواستهای کمتری واسه تغییر سرعتها میگیرین و هم یوزرهاتون تجربه کاربری بهتری بدست میارن.
الان متاسفانه کاربری مثل من که استایل یادگیریش شنواییه بایستی تایم گوش دادنش به منابع رو صرف خوندنشون کنه که بخاطر سرعت کم پخش کننده ها وقت بیشتری رو صرف منابع نکنه!

5 پسندیده

سلام. ببخشین یه سوال داشتم از عزیزان برنامه نویس زبانشناس: چرا پیشنهاداتی که دوستان برای اصلاح برنامه میدن رو توجه نمیکنین ولی قسمت های سالم اپلیکیشن که مشکلی نداره رو دستکاری و ناقص می کنین؟!!

2 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
متاسفانه اپ در آیفون اصلا آپدیت نیست و به اون توجهی نمیشه
توی فروم هم سرچ کردم و در گذشته وعده بهبود اپ ios داده شده بود ولی در عمل هنوز اتفاقی نیفتاده و اصلا در مقایسه با اپ اندروید حرفی برای گفتن نداره. از اونجا که با نسخه وب نمیشه نوتیفیکیش دریافت کرد قطعا بروزرسانی اپ حس میشه!!! لطفا اگه زمان مشخصی برای بروزرسانی اون مشخص شده بفرمایید

دوست عزیز ماهها پیش راجع به این موضوع پیامهای مختلفی دادم
اما کسی به حرف ما گوش نکرد
اینکه مثال رو باز کنیم توی منحنی یادگیری تاثیر بذاره واقعا بده
ما خودمون یاد میدم که لغت ها رو در جملات معنیش رو یاد گرفتید درسته
ولی در عمل همین که فرد مثال رو باز کنه
دکمه میدانم و نمیدانم فعال میشه و لغت رو حتی بزنی میدانم هم منحنی یادگیریش دچار مشکل میشه
چه بهتر که دیدن مثال از این پروسه خارجی بشه

میتونید پستهای قبلی من رو توی همین تاپیک ببینید

3 پسندیده

ی موضوعی برای برنامه من اتفاق میفته و اون اینه ک پیامی رو ک لایک کردم گاها در مراجعه بعدی از لایک خارج شده :unamused: حالا نمیدونم شاید مربوط ب بروزرسانی باشه

سلام

سرعت ها در نسخه جدید اوکی شدن:

https://storage.zabanshenas.com/build/android/zapp_en.apk

6 پسندیده

تا جایی که خاطرم هست این مورد رو مدت زیادیه که اوکی کردیم. درسته گزینه ی میدانم و نمیدانم میاد اما منحنی رو عوض نمیکنه.