اگه برگردی عقب از کدام اشتباهی که تو یادگیری کردی دوری میکنی؟

دوستان سلام ، یه اشتباهی تو گذشته در یادگیری زبان انجام دادید و دوست دارید برگردید و اصلاحش کنید چیه؟ :pray::pray::pray::pray:

7 پسندیده

سلام
اینکه از همون ابتدا به گرامر توجه نکنم
همیشه بخاطر فرمول از گرامر خوشم نمیومد و بین زمانها درگیر بودم
بعدش دیگه اصلا سراغ گرامر نرفتم و همینجوری ادامه دادم به خوندن و شنیدن که نتیجه ی عالی گرفتم خودم حس میکنم که چقد پیشرفت کردم و همینطور علاقم خیلی زیاد شد

الان برام عجیبه دوست دارم گرامر هم بخونم😄

12 پسندیده

اره گرامر وقت خیلی هارو هدر داده مخصوصا تو مدرسه.

4 پسندیده

تکرار و مرور و باخودم تکرار میکردم و حرف میزدم که مکالمه ضعیف نشود که به مشکل برنخورم . دراینده و کلمات مرور میکردم چون بعد از کرونا کلا زبان ضعیف شد .

6 پسندیده

اینکه ٢ سال کلاس رفتم و وقتم و انگیزه یادگیریمو با گرامر هدر دادم

19 پسندیده

آره واقعا ، وقت آدم که قطعا هدر میره با گرامر و کلاس زبانهای بی فایده اما به نظرم انگیزه رو میشه برگردوند.

4 پسندیده

اینکه وقتی اپ رو نصب کردم با مینی استوری ها شروع کردم ، هر درس رو یکی دوبار گوش میدادم میفرتم بعدی ، روزی های اول نسبتا زمان خوبی میزاشتم اما وقتی به داستان بیستم رسیدم درس ها برام سخت تر شد ، منم انگیزه ام رو از دست دادم و هر چند روز یه بار شاید گوش میدادم ، بعد یه ماه درجا زدن دوباره همرو از اول چند بار شنیدم و وضعم بهتر شد اما بیست تا درس اخر مینی استوری ها خیلی از اولی ها سخت تره دوباره یه ماه در جا زدم تا اینکه تو یه تاپیک تو تالار یکی(فک‌کنم کامبیز بود) گفته بود که اگه میتونید درس های انگلیسی بدون تلاش یا قدرت رو بخونید ، برید اونور و دیگه داستان های کودکانه و مینی استوری هارو نخونید ، منم رفتم اونور و موندم اونور ! الان روزی نیم ساعت تا دو ساعت وقت میزارم برای خوندن
و اینکه فکر کنم شروع کردن از مینی استوری ها هم غلط بود ، الان که هفت تا دری اول داستان های بچگانه رو هم خوندم ، میبینم که خوندن اون برای سطح من مناسب تر بود
یه اشتباه دیگه که تا چند روز اخیر میکردم این بود که همه کلمات رو میفرستادم لایتنر ، و الان هر دفعه که میرم لایتنر رو ببینم مجبورم چند تا کلمه رو دستی حذف کنم
و البته منم شش ماه کلاس زبان رفتم که تقریبا بی نتیجه بود

10 پسندیده

انگیزه الان با اپ زبانشناس برگشته :grin: ولی به گذشته که نگاه میکنم میگم کاش به جای اون دو سال خودم خونده بودم یا فقط کلاسای بحث آزاد برای مکالمه میرفتم

6 پسندیده

ممنون که وقت گذاشتید و نظر دادید، اما فکر نمیکنم مینی استوری ها بد باشن ها من خودم تقریبا نصفشونو خوندم و خیلی هم خوب بودن اما خب آره یکم دیگه زیادی آسون بودن حس میکردم چیز زیادی بهم اضافه نمیکنه اما برای یادگیری گرامر خیلی کمک کننده هستن. لایتنر رو هم من باهاتون موافقم من اصلا دوست ندارم با لایتنر لغت یاد بگیرم ولی شاید برای هر کسی فرق میکنه بعضا هستن با این روشها خیلی خوب پیش میرن اما قطعا من از اونها نیستم.

3 پسندیده

سختی مینی استوری رشد نمایی داره ، و اینکه سطح من خیلی پایین بود

2 پسندیده

اینکه بین مطالعه زبانم فاصله می انداختم … مطالعه کتابهای grammer in use هم اشتباه بود

5 پسندیده

سلام
چرا خوندن کتابهای grammar in use اشتباه بود؟ اخه من الان دارم همین کتابارو میخونم.

واسه شروع یادگیری کار اشتباهیع!

3 پسندیده

بدرد تست زدن میخورد نه مکالمه … و اینکه تو ذهنم نمونده بیشترش

5 پسندیده

برای رجوع کردن گرامر این یوز خوبه وقتی مسئله داری ولی اینکه از اول بشینی بخونی تا اخرش من نتونستم اینکارو کنم

5 پسندیده

استاد زبان تخصصی دانشگاه مون نیومده گفت
gram in use
vocab in use
برید بخونید:joy::joy:

خوب شد گفتید

3 پسندیده

اینکه چهارسال وقت خودم را صرف کلاس در اموزشگاه ها کردم بعد با یک شخصی اشنا شدم که شیوه تدریسش با اموزشگاه ها فرق داشت اون را انتخاب کردم واز یک ماه انجا اندازه ۳ کلاس اموزشگاه نتیجه گرفتم

1 پسندیده

یکی از بهترین ، انگیزشی ترین و مجرب ترین تاپیک هایی بود که خوندم و ازش استفاده کردم، عالی بود، ممنون :rose:

3 پسندیده

Happy to help

1 پسندیده

اونایی که میگن کلاس زبان هیچ تاثیری ی نداشته یا اشتباه بوده رفتن به کلاس اینو بگم که اگه همین چهار ترم کلاس زبان هم نمی‌رفتیم باور کنید اگه می‌خواستین از صفر فقط پادکست گوش کنید بدون هیچ پیش زمینه ای از زبان داخل همین پادکستا هم می‌موندیم پس کلاسم یه تاثیری داشته.

9 پسندیده