زیبوک 1401 📚

این قسمت هم تمام شد :relaxed:

10 پسندیده

پنجشنبه 30 تیر ماه :seedling:
سلام و شب بخیر. :rose:

داستانهای مصور صوتی

:blue_heart: :seedling:

10 پسندیده

سلام وقت همگی بخیر
من دوباره افسردگی بعد تموم‌کردن یه کتاب گرفتم :smiling_face_with_tear:
کتابخانه نیمه شب تموم شد :smiling_face_with_tear:
لغتای کاربردی و خوبی داشت ک قبلا شنیده بودمشون ولی خیلی تو جمله ندیده بودمشون ولی اینجا بارها تکرار شد و باعث میشد خوب جا بیافته
نمیدونم چطوری توصیفش کنم خودتون برید بخونیدش پیشنهادش میکنم :sweat_smile:

16 پسندیده

سلام دوستان خوبم. لطفا یه کتاب ترسناک. خیلی وحشتناک معرفی کنین. ممنون میشم.

7 پسندیده

کورالاین :joy::joy::joy:، کمی تا قسمتی ترسناکه

5 پسندیده

ممنون عزیزم. الان پیداش میکنم :rose: :seedling:

4 پسندیده

حالا چرا ترسناک ؟

3 پسندیده

جمعه 31 تیر ماه :seedling:
سلام و شب بخیر. :rose:

داستانهای مصور صوتی

:blue_heart: :seedling:

8 پسندیده

به موضوعات ترسناک و هیجان انگیز و معمایی و تخیلی و اینا خیلی علاقه مندم. کلا اینجور موضوعات به شدت منو جذب میکنه. الان تو حس ترسناکم :joy:

6 پسندیده

زری بانو جان کتاب های نانسی درو هم معمایی هست پیشنهاد میکنم بخونین و همچنین سیرک عجایب هم قشنگه

4 پسندیده

ممنونم. خیلی لطف کردی. حتما از بینشون انتخاب میکنم و مشغول میشم :rose: :seedling:

2 پسندیده

کتاب The song of Achilles نوشته ی Madeline Miller

داستان با پسری به اسم Patroclus، تنها پسر و وارث تاج و تخت یکی از سزمین های یونان باستان شروع میشه که ظاهرا زندگیش و شخصیتش کنایه ای از معنی اسمش،“افتخار پدر”، هستش. Patroclus به اشتباه موجب مرگ پسر یکی از اشراف دربار میشه و به Phthia، سرزمین Peleus, تبعید میشه. Peleus صاحب فرزندی به اسم Achilles از نیمه خدایی به اسم Thetis هستش که پیشگویی ها نوید میدن که بهترین جنگجوی یونانی ها هستش و نظیرش در تمام تاریخ یونان وجود نداشته و نخواهد داشت. این دو شخصیت با هم برخورد میکنن و…

کتاب جالبی بود، میخواست نشون بده که غرور چقدر میتونه آدم رو کور و اون رو از انسانیت دور کنه، اینکه مهم نیست که فقط اسم آدم موندگار شه، بلکه مهمه که برای اون خوبی هایی که از خودش ب جا گذاشته تو یاد بمونه. اینکه در نهایت این کوچیک ترین چیزهان ک ی انسان رو معنی میکنن و این خوب بودن و خوب زندگی کردن هستش که مهم ترینه.

صدای گوینده رو دوست داشتم، داستان کشش خوبی داشت و نیمه دوم داستان خیلی هیجان انگیز تر بود، حدسایی که برای پایان کتاب میزدم درست از آب در نیومد :joy: و در کل کتاب قشنگی بود. من از ۱۰ بهش ۸ میدم.

He is a weapon, a killer.

Do not forget it.

You can use a spear as a walking stick, but that will not change its nature.

“…But fame is a strange thing. Some men gain glory after they die, while others fade. What is admired in one generation is abhorred in another.” He spread his broad hands.

“We cannot say who will survive the holocaust of memory. Who knows?”

I have heard that men who live by a waterfall cease to hear it—in such a way did I learn to live beside the rushing torrent of his doom.

#پیشنهاد_مطالعه

13 پسندیده

سلام😁 کتابای استیون کینگ ترسناک هستن. تو زبان شناس فکر میکنم “قبرستان حیوانات خانگی” و “بیگانه” موجوده.(فقط دقت کنین با بیگانه‌ی آلبرکامو اشتباه نشه)
بعضی کتابای نیل گیمن هم تا حدی تو ژانر ترسناک دسته بندی میشن. کورالین رو که معرفی کردن. کتاب “اقیانوس انتها‌ی جاده” هم یکم ترسناکه ولی بیشتر حالت چندش داشت برای من😅

فرانکنشتاین و دراکولا رو یادم‌ رفت بگم اونا ام خوبن. ولی دیگه اونقدرا ترسناک نیستن‌چون‌ الان دیگه برامون‌ این مدل داستانا عادی شده🚶🏻‍♂️

یه کتابی که معمایی هست ولی به خاطر حالت تعلیقش تو استرس و ترس میمونین و من خودم واقعا لذت بردم از کتابش کتاب “چرخش کلید” بود. داستانشم یه دایه‌ست تو توی یه خونه کار میکرده و بخاطر قتل یکی از بچه‌ها الان زندانه و داره توضیح میده ماجرا رو.

در ستایش چرخش کلید :sweat_smile::

12 پسندیده

اگه معمایی-روانشناسی دوست دارینم حتما حتما حتما کتاب “بیمار خاموش” رو بخونین😁 بهترینه تو این ژانر‌. فکر کنم فیلمشم به زودی قراره بیاد.

7 پسندیده

آرزو جان دو تا کتاب دلپذیر هم به من معرفی کن :sweat_smile:،

5 پسندیده

دلپذیر که مشخصه‌ی خیلی سختیه.
ولی خودم کامفورت زونم همیشه کتابای هری پاتر و ماتیلدا بوده هروقت زندگی‌ سخت میشه به اینا پناه میبرم😅
به جز اینا کتابایی که تو زبانشناس گوش دادم‌ و حس مثبت و امید به زندگی داشتن واقعا اینان:

کشتن مرغ مقلد
مردی به نام اوه
کتابخانه‌ی نیمه شب
گودالها
جاناتان مرغ دریایی

اینا همه داستانی و خیلی قشنگن:')

یه کتاب غیر داستانیم که الان دارم گوش میدم و انقددد فوق العاده بوده تا اینجا که هر فصلشو دو سه بار گوش دادم کتاب "چه اتفاقی برایت افتاد"عه. موضوعشم صحبتای بین اپرا وین فری و دکتر بروس پری درمورد تاثیر گذشته‌ی آدما (بویژه توی بچگی) روی رفتاریه که الان دارن‌. و هدفشم اینه که به جای اینکه بگیم “مشکلت چیه؟” که فلان رفتارو از خودت نشون میدی، تمرکزمونو بذاریم رو اینکه “چه اتفاقی تو گذشته برات افتاده؟” که اینطوری شدی.
و هرچقدر از مطالب و کیفیت کتاب بگم کم گفتم واقعا. (البته فعلا فصل پنجم و تا آخر گوش ندادم پس نظرم نهایی نیست و تا اینجاست)

14 پسندیده

ممنونم گلم دقیقا متوجه منظورم از دلپذیر شدی :sweat_smile:، ماتیلدا و هری پاتر رو خوندم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:، منم یه پیشنهاد برات دارم اگر کتابهای رامونا رو نخوندی بخون، پس کتاب بعدی ام کتابخانه نیمه شب هست :+1:

5 پسندیده

ووی ممچکرممم:heart_eyes::heart_eyes: رامونا رو بچه بودم‌ فارسی خوندم:grin: کلا بچگی من با رامونا کوییم بی و دردسرهای نیکولا کوچولو سپری شده هر مجموعه رو سه چهار بار خوندم :sweat_smile: ولی انقد به فارسیشون عادت دارم که نمیتونم انگلیسیشونو گوش کنم:') حالا که انگلیسیشو دوست داشتی سعی میکنم یه ریداتون از رامونا‌ی انگلیسی‌هم داشته باشم‌ امسال اگه شد:smiling_face_with_three_hearts:

7 پسندیده

واااااای ممنونم. مرررررررررسی :star_struck:
ممنون که وقت گذاشتی و کامل پاسخ دادی.
خیلی ماهی دختر جون :kissing_heart:

5 پسندیده

مثل همیشه معرفی کامل و عالی بود. بینهایت ممنونم :rose: :rose: :rose:

5 پسندیده