تموم کردن انگلیسی😂

سلام عشقای خودم حالتون چطوره😌
آقا قضیه از این قراره که چند روز پیش یکی از معلم انگلیسی مون تو مدرسه :school: پرسید آقا ببخشید انگلیسی رو چقد طول می‌کشه تموم‌ کنیم؟
البته معلم جواب بدی هم بش نداد ولی بگذریم من کلا رفتم تو فکر و وقتی اومدم خونه کتاب فارسی رو برداشتم که برا امتحان بخونم که تا رفتم سراغ لغات آخر کتاب و دیدم در کمال تعجب از 100 تا کلمه 90 تاشو بلد نبودم😂

مثلا کلمه ای مثل تانی اصلا تا حالا نشنیده بودمش و اینکه ما حتی کل فارسی رو هم بلد نیستیم چه برسه انگلیسی :thinking:
در واقع ما تعدادی لغتی که بیشترین استفاده رو دارن استفاده میکنیم برای مکالمه و غیره🥺
حالا یادگیری لغت تو انگلیسی هم باید اینطوری باشه مثلا کلمه nocturnal رو شما بلدید و حتی شاید توضیحش رو هم بلد باشید مثلا the animals which staying up until midnight ولی شما از این کلمه شاید تو انگلیسی 10 سال یه بار هم استفاده کنید پس شما لازم دارید لغاتی رو بلد باشید که بیشترین استفاده رو دارن(لغت هم زیاد کارامد نیست جمله خیلی بهتره):slightly_smiling_face:
البته اینم بگم که کلمه تکی بدرد نمیخوره که کلمه مثلا
lose رو هی با خودتون بگید و معنیشو بگید تا حفظش کنید
نه اینم اشتباه باید در قالب جمله یاد بگیرید ،
مثلا جملات:

i wanna lose weight
i lost my job recently

دیدید اگه شما این دو تا جمله رو بلد باشید میتونید تغییرش بدید حالا هر جور که می‌خاید مثلا :

i lost my car in the accident

جمله دوم رو تغییر دادم جوری که میخواستم

و جمع بندی نهایی :

:white_check_mark:هیچوقت لغات رو تکی حفظ نکنید

:white_check_mark:لغات ضروری را در قالب جمله یاد بگیرید

:white_check_mark:تا جای ممکن سعی کنید جملات ساده رو انتخاب کنید برای یادگیری چون قابل درک تر و ملموس تره

همین منتظرتون هستم ببینم شما از چه روش های استفاده میکنید برای یادگیری

:two_hearts::two_hearts:I love you from bottom of my heart

8 پسندیده

منم همیشه و همیشه میگم انگلیسی هیچوقت ته نداره
یادمه یه بار یه بچه حدودا کلاس چهارمی ازم پرسید انگلیسی رو کامل بلدی ؟ یعنی الان هر چی بگم میتونی بنویسی ؟ بهش گفتم هر چقدرم انگلیسی بخونی بازم یه چیزایی هست که نمیدونی … مثلا الان هرچی من بگم تو میتونی به فارسی بنویسی ؟
خلاصه … اونم گفت آره و من بهش گفتم بنویس قسطنطنیه ( مدیونین اگه فکر کنین ظالمم :slightly_smiling_face: )
و اون چیزی که رو کاغذ نوشت این بود : قوستن تنیه :upside_down_face:

4 پسندیده

:joy::joy::joy::joy:

2 پسندیده

و درخصوص روش یادگیری باید بگم که برای هر فرد متفاوته
موفقیت توی هر زمینه ای برای هر شخصی مثل یه قفلیه که کلیدشو فقط خود اون شخص میتونه کشف کنه و بسازه و با همه قفلهای دنیا متفاوته
درسته باید از تجارب یه سریا استفاده کنیم ولی بخش اعظمش به دست خودمونه

3 پسندیده

کاملا درسته و نظرتون محترمه:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

2 پسندیده

لطف دارین :hibiscus:

1 پسندیده

آها راستی … گفتین مدرسه
مگه شما چند سالتونه ؟
قصدم کنجکاوی نیست فقط میخوام بدونم هدفتون از آمدن به اینجا تقویت زبانتون به عنوان یه درسه یا جدا از مدرسه زبان رو دنبال میکردین یا میکنین ؟

3 پسندیده

نه بابا اختیار داری
من 16 سالمه کلاس نهمم با سلنا شف(selena chef)به
انگلیسی علاقه مند شدم دو سال پیش الانم دارم با زبانشناس انگلیسی میخونم ببینم اش چی میشه
البته مطالعه آزاد دارم و کتابهای جیبی خیلی سبز و هم میخونم دوازدهمو😌

1 پسندیده

خیلی هم عالی … امیدوارم همیشه مشتاق و موفق باشین
به نظر میرسه یه فرد برونگرا هستین و مهارت اجتماعی خوبی دارین
این موضوع توی مهارت speaking میتونه یه مشوق باشه براتون
البته این مزیتی که گفتم فقط در حیطه انگلیسی هست و اجتماعی بودن مزایای فراوانی داره
مراقبش باشین

2 پسندیده

لطف دارین امیدوارم هر جا هستید موفق باشید:heart::heart:

1 پسندیده

همچنین :innocent:

2 پسندیده

:heart::heart::heart::heart::heart::heart:

1 پسندیده