فرق سطح پایینا و بالاییا😎

سلام عشقای داداشی😉
آقا امروز ماخام یه سوال خیلی راحت ولی در عین حال سخت رو مطرح کنم :upside_down_face:

:red_circle:ما توی مدرسه اینطوری تست شفاهی می‌دادیم که مثلا معلم از ما لغت می‌پرسید و ما هم می‌گفتیم مثلا این لغت فلان معنی رو میده.

:red_circle:و من هم خیلی سریع جواب میدادم و معنی هر لغت رو بلافاصله میگفتم.

:red_circle:اما امروز رفتم تو لایتنر و خواستم ببینم معنی یه لغت رو بدون جمله میتونم بگم یا نه.
و در کمال تعجب دیدم بدون جمله هیچ لغتی رو نمی‌تونم بگم (همون معنیش منظورمه )

:red_circle:فکر کنم این برای اینه که حالا من دیگه لغات رو حفظ نمیکنم بلکه با جمله لغات رو یاد میگیرم.

:red_circle:حالا سوال اینجا مطرح میشه:

:white_check_mark:به نظر من کسی که در سطح خیلی مبتدی انگلیسی (starter) قرار داره می‌تونه معنی تک کلمه رو بگه مثلا کلمه ای مثل rev ولی کسی که سطحش پیشرفته تره باید اون کلمه در قالب جمله بهش گفته بشه تا بتونه معنی اون رو بگه چون معنی کلمه با توجه به جمله تغییر می‌کنه.

:white_check_mark:مثلا شاید اگه شما به کسی که سطحش B2 هست کلمه rev رو بگید نتونه معنیش رو بگه ولی اگه بگید :
They rev their engine’s

راحت میگه خوب اینجا rev معنی گرم کردن موتور رو میده و خیلی ساده معنی همه لغات رو میگه.

:white_check_mark:حالا من از شما می‌خوام نظراتتون رو بگید و بگید آیا من اشتباه میکنم یا نه ؟

I love you from bottom of my heart :two_hearts:

4 پسندیده

سلام نظر من اینه در سطح بالا در همه حالتها میتونی متوجه معنی کلمات بشی، اینطور نیست که معنی کلمات خارج از جمله ندونی بلکه همه ی معانی میدونیم

3 پسندیده

بله اینم درسته و نظرتون محترمه :slightly_smiling_face:
ولی خوب منظور من خیلی هم بالا نبود مثلا توی سطحی مثل B2

3 پسندیده

به نظر من اینطور نیس چون کسی که سطحش بالاست یه زمانی از سطح starter عبور کرده و تک تک کلمه هارو معنی میکرده و الان که به سطوح بالاتر رسیده بیشتر و بهتر میتونه معنی کنه لغات رو چه خارج از جمله چه به صورت تکی

5 پسندیده

خب منم دقیقا سطح b2 هستم دیگه :v:t3:

4 پسندیده

توی متن خوب برای همه فک کنم راحت تر باشه.کلی جمله پس و پیش داره که خودبه خود معنی کلمه رو القا میکنه. در سطح منفعل در واقع کلمه رو بلدی .برای مکالمه باید کلی لغت و عبارات فعال داشته باشی مثلا بیست هزار کلمه بلد باشی البته در حد نیتیو

6 پسندیده

ممنون از بازخوردتون😉

1 پسندیده

نظرتون محترمه🙃
ممنون از بازخوردتون🙂

2 پسندیده

سلام من نظرم برعکس شماس.در مورد مبتدی ها.(البته به حفظیاتم ربط داره من حفظیاتم خوب نیست)
من هیچ وقت هیچوقت نتونستم ی کلمه رو‌حفظ کنم وای وای که من با چ بدبختی درسای مدرسه رو پاس میکردم از زبانش متنفر بودم…
تا این ک بعد دانشگاهم با این روش یعنی یادگیری لغت در جمله اشنا شدم…
معجزه میکنه
باورم نمیشه نزدیک ب 1500تا کلمه یادگرفتم در عرض چند ماه.
اگر از اول با این روش اشنا شده بودم روزی چند بار متن درسارو میخوندم و انقدر از درس زبانم بدم نمیومد کابوس روز و شبم بود.

3 پسندیده

نظرتون محترمه به هر حال بعضیا حفظیاتشون خوب نیست ولی مطمئنم ویژگی دیگه ای دارید که بقیه ندارن به هر حال ممنون از بازخوردتون😉

2 پسندیده

منم موافقم باهاتون
کسی که سطحش بالاست متأسفانه قدر خودش رو نمیدونه
مثلا من دیروز داشتم کتاب قورباغه رو قورت بده رو می‌خوندم
و یه لحظه به خودم اومدم و دیدم چقدر لذتبخشه
در حالی که قبلش من فقط میخواستم یاد بگیرم و برم سطح بالاتر

1 پسندیده

سلام
فرمایشاتتون کما بیش درسته !
اما… !!!
مطلبی که بهش اشاره کردین خیلی در رابطه با سطح بندی صدق نمیکنه بلکه بیشتر بر میگرده به نوع و روش یاد گیری زبان که حالا خوشبختانه با کمک این اپ مقداری داره جا می افته میون مردم ( البته مردم اندکی! که در این اپ حضور دارن )
بنظرم خیلی ضروریه که معلم های موسسه ها و مدارس با این روش آموزش آشنا بشن. و صرفا یاد گیری رو حفظ کردن کلمه و یا فقط همون دایلوگ درس! در نظر نگیرن.
معلمی داشتم که کاملا روششون مثل ای جی بود.
و شاگردان ۶ . ۷ . ۸ ساله ای داشتن که هنوز سواد نوشتن به فارسی و انگلیسی رو نداشتن چه برسه به اینکه بخوان گرامر یاد بگیرن! اما به راحتی انگلیسی صحبت میکردن فقط از طریق یادگیری شنیداری و مفهومی و آدم لذت میبرد با چه لهجه ای… اووووووف نگم واستون.
به دور از قصه بافی !!!
خوشحالم که پیشرفت رو به جلو و رضایتمندی در خودتون پیدا کردین و مطمئنا جلوتر رفتن با این روش باعث میشه کلمات رو هم بدور از قرار گرفتن در جمله هم به صورت ناخوداگاه بیاد بیارید.
موفق باشید.

2 پسندیده