چطور بدونیم چقدر پیشرفت کردم

چطور بدونیم چقدر پیشرفت کردیم هر چقدر میخونم یا یاد میگیرم اصلا انگار هیچی یاد نگرفتم چکار کنم ؟

3 پسندیده

باید یادداشت کنی، مثلا یه قسمت از سریال، یه کتاب، هرچی… بنویس امروز تو این تاریخ چقدرش رو متوجه شدی، چقدر برات سخت بود

دوباره یه ماه بعد، چند ماه برگرد بهش، ببین الان چطوره

کم کم متوجه میشی چقدر چیز هایی که قبلا برات سخت بودن الان جقدر برات راحت ترن

7 پسندیده

سلام
وقتی که داستانی میخونی یا به درسی گوش میدی سعی کن که بازگویی کنی
و از بازگویی ویس بگیر و تاریخ براش بزار
و بعد چند ماه با بازگویی های جدیدت مقایسه کن
و اینکه میگی انگار اصلا هیچی یاد نگرفتی
چه مدتی هست که داری زبان میخونی؟
و از چه روشی استفاده میکنی؟

6 پسندیده

سلام دوست عزیز
تا الان چه دوره ای خوندین؟ و لطفاً سطحتون رو بگید تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم

1 پسندیده

سلام سطحم تازه B1 رسیدم منظور از دوره فکر کنم میگید از چه منابعی استفاده می کنم از منابع زیادی استفاده کردم و استفاده میکنم و چهار پنج ساله زبان میخونم امروز ۱۴سالگی رفتم تولدم مبارک :partying_face::partying_face:

4 پسندیده

سلام دوست خوبم :blue_heart:
انگلیسی قدرت رو بخونید اگر براتون سخته بود اطلاع بدید تا براتون عوضش کنیم

به به تولدتون مبارک :heart_eyes::blue_heart:
به بهترین ها برسین

3 پسندیده

سلام من تازه شروع کردم ولی یکسال هم هست که کلاس میرفتم ولی یک جمله بخوام بگم بایدفکربکنم برام سخته دوست دارم بایکنفرهم سطح خودم ارتباط داشته باشم کسی رونمی شناسم. الانم دارم عبارات رایج انگلیسی روحفظ میکنم ولی دوباره یادم میره کلاس که میرفتم کتاب های امریکن انگلیش روتا آخر۲تمام کردم

2 پسندیده

تولدت مبارک

سلام دوست خوبم

شما باید اول منبع مناسب سطح خودتون رو گوش بدید و ساختارها و جملات در ذهنتون تثبیت بشه وقتی اطلاعات ساختار و جملات رو در ذهنتون ثبت شد خیلی راحت و ناخودآگاه میتونید مکالمه کنید.

این پکیج خیلی عالیه برای مکالمه.
۱) بار اول که درس رو میخونید متن رو بدون صوت، متن رو بخونید و لغات ناآشنا رو هایلایت کنید.

۲) لغاتی رو که هایلایت کردید رو از دیکشنری استخراج کنید و همینطور درس‌ها ترجمه دارن میتونید ازش کمک بگیرید.

۳) در این مرحله متن رو با صوت گوش بدید چندین بار هم گوش بدید تا کاملا به نحوه بیان و تلفظ جملات مسلط بشید.

۴) در مرحله آخر جلوی آینه وایسید نقش دو نفر رو بازی کنید هم بپرسید و هم جواب بدید.

با همین روند که پیش برید بهتون قول میدم خیلی راحت مکالمه میکنید

1 پسندیده

ممنونم از لطفتون

2 پسندیده

خیلی ممنون

2 پسندیده