چالش ششم «My POV» با عنوان «Happy Anniversary»

خیییلی خوب بود منیر خانوم احسنت ب شما :clap::clap::clap::heart_eyes::blush:

2 پسندیده

واسه شما ک عالی و خیلی خوب تکراریه :clap::clap::clap: بی نهایت عالی بود :clap::clap::clap:

1 پسندیده

ایشالا همیشه دلت آروووم باشه عزیزم :heart_eyes::heart_eyes:

منم مسیرم باهمین انرژیای ک میدین روشن میشه و میتونم ادامه بدم :heart_eyes::heart_eyes:

ایول ب خودم عجب جمله ای بودااا :joy::joy::joy::joy:

4 پسندیده

سلام دوستان عزیز، قبل از اینکه به صحبت اصلی بپردازم. اول این نکته را لازم میدونم بگم. دوستان عزیز من هیچ ادعایی به خوب بودن و مسلط بودن به زبان ندارم و حضور من هم برای تقویت ضعفهایی که دارم هست. من از اول چالش ششم با دقت بیشتری به وویس دوستان گوش دادم و متوجه یک نکته خاص شدم. چند نکته برای تلفظ هست که به علت سرعت بالایی بیان توسط گوینده اصلی تشخیص اون با تکنیک سایه هم کمی مشکل هست. در این داستان سه کلمه مهم رو اشاره میکنم. خوشبختانه بقیه موارد خیلی خوب با تکنیک سایه حل شدند.
lamb: حرف b در بعضی کلمات در پایان باشه سایلنت هست، یعنی ادا نمیشه.
wing: بعضی ng در پایان g خونده نمیشه و n را با مکث طولانی و دمیدن هوا از بینی ادا میشه
full: در اینجا uیک حرف با صدا کوتاه هست و محکم و طولانی ادا نمیشه چون اگه طولانی ادا بشه میشهfool
برای اطمینان میشه در مرحله دوم که اشکالات خودمون رو متوجه شدیم از همین دیکشنری کمبریج زبانشناس فونتیک صحیح کلمات رو چک کنیم.
دوستان ببخشید من قصد آموزش نداشتم چون در جایگاهی نیستم که این ادعا رو داشته باشم و فقط دوست دارم حال که تلاشی در حال انجام هست به بهترین نحو باشه.
امیدوارم زودتر بسته آموزشی تلفظ به زبان شناس اضافه بشه.
سایر دوستان اگه در این مورد نکاتی میدونند خوشحال میشم به اشتراک بگذارند. اگر هم این امر رو صلاح نمیدونید باز هم ممنون پای صحبت حقیر نشستید.

6 پسندیده

خیلی عالی بود آلا جان . بله دقیقا درست فرمودید. دو مورد اولو می دونستم حالا نمیدونم چقدر تونستم درست اداشون کنم ولی مورد سومی که اصلا توجهی بهش نداشتم .ممنونم عزیزم .

1 پسندیده

باریک محدثه جان
خیلی خوبه تو هر ویست نسبت به قبلی پیشرفت میکنی :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
البته ایشالاه شرایطش محیا شه بتونی بدون هیچ نگرانی از ادمای اطراف با صدای بلندتر تکرار کنی :joy:
بازم تبریک:rose::rose:

2 پسندیده

روز سوم و چهارم، ولی چهارمی سخت بود گیر کردم.
:flushed:

8 پسندیده

That was so good sir

2 پسندیده

خیلی خوب بود ایول، خانم صدا قشنگ. انقد صداتون آروم و خوبه آدم دوست داره بخوابه. :heart_eyes: :relaxed:

2 پسندیده

دوستان گل همگی عالی بودین. :ok_hand:

1 پسندیده

روز سوم چالش ششم :slightly_smiling_face:

8 پسندیده

روز چهارم چالش ششم :grinning:

7 پسندیده

voice4 :sleeping:

8 پسندیده

با اجازه من وویس چهارم و پنجممو فردا میزارم :sleeping::sleeping:
شبخوش

2 پسندیده

اختیار دارید.
من در این باره تو مقاله تمرین درست کردن گفتم.
دید متمرکز یعنی همین.
یعنی اینکه مال خودمون رو با یه بومی زبان مقایسه کنیم
ببینیم چی متفاوته و تمرین و تمرین و تمرین.
به این آنالیز ها واقعا نیازه.
برای این دقت عمیق شما فقط میشه پاشد و دست زد :clap::clap::clap:

2 پسندیده

@Hengam1
@fdoosti
@hojat

عالی بودین
هرروز بهتر از دیروز
:tulip::rose::tulip::rose::tulip:
موفق باشین
همیشه و همه جا
:sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower:

3 پسندیده

فدات شم مژده خانم گل

2 پسندیده

خیلی نکته خوبی بود، من که استفاده کردم ممنون بابت راهنمایی عزیزم

2 پسندیده

دیر شد ولی خوب بهتر از شرکت نکردنه :sweat_smile:

روخوانی بدون گوش دادن:

روخوانی بعد از گوش دادن به فایل صوتی

تکرار هر جمله بعد از توقف

سایه کردن صوت اصلی

@hnaseri خجالت بکش! من استرسی شرکت کردم. یاد بگیر!

12 پسندیده

ایول عااااااااااالی بود عااااالی :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::joy::joy::joy::joy::joy:
وااااای خدااا صدا لولا رو کپپپپپپپپ خودش درووردین :joy::joy::joy::joy::joy::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
عاااااالی بود خدایی :joy::joy::joy::joy:
دمتون گرم :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::joy::joy::joy:
خیییییلی عالی بود :joy::joy::joy::ok_hand::ok_hand::clap::clap::rose::tulip::rose::tulip:

4 پسندیده