از چه سنی شروع کردی ؟ چند بار شکست خوردی اما دوباره شروع کردی

سلام همه تجربشون بگن
از چه سنی شروع کردید ؟
چند بار شروع کردید و ول کردید؟
بعد چند وقت زبان کار کردن اثرش مشخص شد یعنی تونستید تو زندگی روزمره استفاده کنید ؟
من خودم ۲۶ سالمه خیلی دوست دارم زبان یاد بگیرم

8 پسندیده

سلام،
به نظرم مقایسه با دیگران که از چه سنی شروع کردن، خیلی کمک کننده نیس.
اما، بر اساس تجربه، چیزی رو که با اطمینان می شه گفت، اینه که:
۵ سال دیگه ان شاءالله می شید ۳۱ ساله. اگر اون زمان در همین وضعیتی باشی که الان هستی، با افسوس زیاد خواهی گفت :
اگه ۵ سال پیش شروع کرده بودم، الان در سطح خوبی از زبان بودم.

14 پسندیده

من یادمه تو دبیرستان دیکشنری یک جلدی آریانپور رو گذاشه بودم جلوم و از رو اون تمرین زبان می‌کردم!
البته هیچوقت از xyz فراتر نرفتم (از آخر شروع کرده بودم)
در مورد متوجه شدن تأثیر:
یادمه تو دانشگاه کتاب ۵۰۴ رو کامل خوندم و بعدش ریدینگم روون شد و قشنگ میتونستم تأثیرش رو ببینم.

10 پسندیده

دقیقا دو سال پیش استارت خوبی زدم وسطش ول کردم اران همین میگم :smiling_face_with_tear:

7 پسندیده

سلام . بنظرم برای جلوگیری از خستگی و دلزدگی ، و ماندن و پیمودن درست تر مسیر ،، حتما در چالشهای تالار شرکت کنید . برای محک توانمندیهاتون و استمرار دلگرمیتون ، استفاده از تجربیات دوستان تالار کاملا مفیده .

7 پسندیده

من فکر کنم ۲۳ سالگی استارتشو زدم … شروع کردم لغت یاد گرفتن که خب وسطاش ول کردم خسته شدم … بعد چند وقت دنبال انواع اقسام برنامه های زبان بودم که واقعاااا شانسی زبان شناسو پیدا کردم ‌‌.‌ نصب کردم دوتا درس از داستان کودکان خوندم بازم گذاشتم کنار … و بازم درگیر گشت گذار در مورد روش های درست خوندن زبان بودم ‌‌…فیلم میدیدم… گرامرر میخوندم…فکر میکردم مهم ترینش گرامره .و یکی از دلایل نفرتم از زبان گرامر بود … راضی نبودم از این مدل مطالعه حالم داشت بهم میخورد از گرامر:tired_face: … از شانس خوبم زبانشناس هنوزم توی گوشیم بود وبازم اومدم سراغش… عزممو جزم کردم برای خوندن … و با مینی استوری ها شروع کردم بعد چندتا درس …مکالمه روز مره کنارش میخوندم …ی روز داخل تالار از بچه ها خواستم کمکم کنن برای خوندن درست … و بهم گفتن انگلییسی بدون تلاش شروع کن …و حدوا از قبل از عید شروع کردم برای انگلییسی بدون تلاش … هنوزم مشکل دارم زیاد . ولی قول دادم که زبان بشه عضو مهم زندگیم … هیجوره ی روزم ترکش نکنم :sunglasses::heart_eyes: اینم بگم الانم ۲۵ سالمه … و به قول اقا ارش شاید این شکستا راهی بوده برای رسیدن به هدفمون :muscle::muscle:

9 پسندیده

@zargol6 سلام زرگل خانومیم💞الان دانشجو هستی؟و چه رشته‌ای میخونی؟

البته اگه دوس نداری میتونی جواب ندی.همینطوری دوس داشتم بدونم:heart_eyes:من فک میکردم همسن خودمی:revolving_hearts::revolving_hearts:

3 پسندیده

والا من که سست عنصر تر از خودم ندیدم :neutral_face: خدا لعنت کنه این اینستاگرام رو اگه نصف که نه نود درصد وقت من تو این هدر میره اگر میشد اعتیاد به اینستا رو تبدیل به اعتیاد به زبان کرد من دوماه دیگه فارسی یادم میرفت

6 پسندیده

واقعا همه اونایی که اینستا دارن همینو میگن که خیلی اعتیاد آوره ولی با برنامه ریزی درست میشه وابستگی بهش رو کم کرد.البته خداروشکر که من هیچوقت اینستا نصب نکردمو تمایلی هم برا نصبش ندارم.شما میتونی پیج‌های زبان رو دنبال کنی مث پیج زبانشناس یا کلی پیجای دیگه.اونوقت اینستام میشه جایی برای زبان خوندن.

11 پسندیده

الان شما بگو کی این اعتیادو نداره :joy: همه دچارشیم … من مثل شما بودم ولی باورتون نمیشه وقتی میخوام برم سمتش محکم میزنم پشت دستم :joy: و دردش اونقدری هس که بیخیال شم زبانو ادامه بدم … چون واقعا نمیخوام دیگه عقب بمونم

5 پسندیده

و واقعااا بهترین کارو تو کردی عزیزم … البته ناگفته نمونه درست استفاده کردن ازش مهمه واقعا … من پیجای زبان خیلی خوبی دارم اونجا دنبال میکنم … ی وقتای راضیم خیلی ازش راضیم

4 پسندیده

اینستاگرام :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:من اینقد مطلب نوشتم توی اینستاگرام و اونقد خودمو تخلیه کردم تا اشباع شدم :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: الان فقط یه اکانت الکی دارم گاهی سری میزنم اینستاگرام و کامنتای ملتو میخونم میخندم

7 پسندیده

@zargol6 اشکال نداره عزیزم هرجور راحتی:kissing_smiling_eyes::revolving_hearts:

انشالله ازین به بعد دیگه هیچ اجباری برات نباشه و همه‌چی طبق خواسته‌هات پیش بره.

من 18 سالمه عزیزم💞

4 پسندیده

@zargol6 بله صد البته که استفاده درست ازش واقعا مفیده.

4 پسندیده

ممنون عزیز دلم :heart_eyes::heart_eyes: من اصلا تفاوتی حس نکردم :heart_eyes::heart_eyes: امیدوارم مثل همیشه پیش بریم :kissing_closed_eyes::kissing_closed_eyes:

4 پسندیده

:revolving_hearts::revolving_hearts::heart_eyes:عزیزمی:hugs:

در چه مورد تفاوتی حس نکردی؟
@zargol6

3 پسندیده

استفادتون از اینستا برای چیزای ضروریه؟ این سوالو از خودتون بپرسید که اگه اینستا نداشته باشید چه اتفاقی می‌‌افته؟! به نظرم بیشتر ما آدما، ممکنه حتی یه عالمه پیج خوب هم فالو کنیم ولی اگه دقت کنیم استفاده زیادی ازشون نداریم.
منم خیلی استفاده می‌کردم ولی یه زمانی فهمیدم که واقعا استفاده مفیدی ندارم. الان هم فقط از واتساپ برای پیام به دوست و آشنا استفاده می‌کنم.
می‌تونید از بخش سلامت دیجیتالی گوشیتون استفاده کنید که زمان خاصی برای برنامه‌ها بذارید. و پیشنهاد می‌کنم دو کتاب عاد‌ت‌های اتمی و مینیمالیسم دیجیتال رو مطالعه کنید.

8 پسندیده

منظورم سنی بود… :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

3 پسندیده

اها اوکی:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:چه جالب

اتفاقا تازه وارد 18 سالگیم شدم‌

@zargol6

4 پسندیده

عزیزم امیدوارم تو همه مراحل زندگیت موفق باشی :heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده