♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

Capture

امروز شروع خوبی داشتم و تونستم این سه تا عادت رو ظهر نشده انجام بدم.
میخواستم بگم امروز کوتاهی دیروز رو جبران کردم اما بعد به این نتیجه رسیدم که این فکر اشتباهه که من بخوام از واژه جبران استفاده کنم… در هرصورت تلاش دیروز میتونست نقش خودش رو در موفقیت من ایفا کنه و حالا انجام نشده.
از طرفی اینم خوب نیست که ما بشینیم وحسرت گذشته رو بخوریم. تصمیم گرفتم برای رعایت اصل مسئولیت پذیری بگم " امروز اشتباه دیروزم رو تکرار نکردم" این جمله هم انرژی مثبت داره و هم جلوی بی مسئولیتی رو میگیره. اینطوری من از زیر بار کوتاهی روز گذشته فرار نمیکنم ولی میتونم ادعا کنم که تجربه‌ای کسب کردم و ازش استفاده میکنم.

اینم بگم که منظورم از این سخنرانی این نیست که دیگه اشتباه و کوتاهی از من سر نمیزنه. بلکه مایلم این طرز تفکر رو که ناشی از اصل مسئولیت پذیریه با شما به اشتراک بزارم. :bouquet:

5 پسندیده

خیلی خوشحالم که شاهد موفقیت دوستانم هستم.
دیدگاهتون بسیار عالیه.
ایشالاه همینطور به موفقیتاتون ادامه بدید :clap::clap::clap::clap:

2 پسندیده

سلام
5شنبه جمعه وشنبه

4 پسندیده

بسیار عالی. جدول پر تیک حس خوبی به ادم میده براوو :blush::blush:

2 پسندیده

مرسی گلی
البته من توی سالنامه بخودم نمره میدم چون اونجوری کیفیت رو بهتر نشون میده مثلا اگه جایی کمکاری کردم و نمره م15 شد یا 10 میفهمم باید فرداش جبران کنم. اینجا هم گروهی بودنش انگیزه میده و خیلی خوبه مرسی از تاپیکت نسیم جون :heart_eyes:

3 پسندیده

سلامممممم به همگی
چالش بسیار مفید و کارآمدی هست
منم دانلودش کردم نرم افزار رو و بعد از اتمام اولین روز حتما به اشتراک میذارم:wink:

5 پسندیده

برما سالی گذشت
وبر زمین گردشی
وبر روزگار حکایتی
امید آنکه
کهنه رفته باشد
به نکویی،
واین نو
همی آید به شادی
بهارتون خجسته
سلام به همگی. سال نو مبارک.
اولین گزارش سال97:

6 پسندیده

6 پسندیده

ازاینکه جدول پرتیک دوستان رومیبینم خیلی خوشحالم وبه همگی تبریک میگم…ولی ازطرفی برای خودم ناراحتم…من چرانمیتونم عاداتی مثل سحرخیزی رو درخودم بوجود بیارم؟اگرهم عادت کنم 3_4روزسحرخیزمیشم بعددوباره برمیگردم به روال سابق.کسی میتونه دراین زمینه کمکی کنه؟شماچه محرک وانگیزه قوی دارین که ماههامیتونین این روند روادامه بدین؟؟؟

3 پسندیده

مخصوصا درایام عید…متاسفانه زنجیره زبانشناسم قطع شدوکلی انگیزه ازدست دادم.ازدو سه تاازچالشهای تالارهم بیخبرموندم.واقعاناراحتم…احساس جاموندن خیلی خیلی حس بدیه.

2 پسندیده

اگر رسیدن به این اهداف ساده بود که اسم تاپیک رو چالش نمیگذاشتن. مهم اینه که ظرف حتی چندماه آینده ما به سطحی برسیم که بتونیم ادعا کنیم که این عادات رو به طور کامل کسب کردیم. حتی خود طراحان برنامه Habit هم گفتن که باید دست کم یک ماه بی وقفه انجام بشه تا حدود 80 درصد به عادت مورد نظر برسیم.ماه دوم 95 درصد و ماه سوم اگه بدون وقفه ادامه پیدا کنه اونوقت اون برنامه 95 درصد عادتمون شده. ولی بازم نمیگه صد درصد. چون همیشه این امکان وجود داره که ما با عادتی متقارن با عادت خوبمون این ویژگی خوب رو از بین ببریم. پس همیشه با یک چالش روبرو هستیم. نگران نباشید و فقط شروع کنید. نگذارید که بدن و ذهنتون به بهانه این وقفه ها تنبلی کنن

6 پسندیده

Capture

خودم هنوز هیچکام از عادت ها رو فیکس نکردم اما واقعا بعنوان یک وظیفه برام جاافتاده. یعنی دست کم معتقدم باید بهشون متعهد باشم. و میدونم که بالاخره عادت میشه برام. حتی اگر بیشتر از یکسال طول بکشه. ما هنوز خیلی فرصت داریم. و فوقش اگه بیشتر از یکسال هم طول بکشه که این 3 عادت خوب رو کسب کنیم باز هم فرصت زیادی برای بهره بردن از اونا داریم

4 پسندیده

واسه سحرخیزی میتونید برا یه ساعته خاص توی صبح یه کار خاص رو قرار بدید و مکتوبشم کنید.اون کار میتونه شروع برنامه درسی،ورزش،نماز یا هر کار دیگه ای باشه.مهم اینه که خودمونو ملزم به انجامش تو اون ساعت بکنیم.موضوع مهمی که هست اینه که نباید اگه مثلا 9 بیدار میشیم انتظار بیدار شدن ساعت 5 رو داشته باشیم!به تدریج و مثلا نیم ساعت نیم ساعت میشه توی یکی دو هفته به اون ساعت دلخواهمون برسیم.البته زمان خواب شب قبلشم بی تاثیر نیست.
واسه زبان هم ماو شما همه هدفمون اینه بطور مستمر کار کنیم و در بلندمدت به نتیجه برسیم.یه وقفه کوتاه تو زنجیره نباید باعث شه روندمون متوقف شه.یک زنجیره دیگه و ایندفعه قوی تد و مستمر تر!فقط با استمرار تو بلندمدت میتونیم جواب بگیریمو به تدریج تسلط برسیم:sunglasses:

7 پسندیده

5 پسندیده

نگران نباشید و فقط شروع کنید. نگذارید که بدن و ذهنتون به بهانه این وقفه ها تنبلی کنن
[/quote]

یه وقفه کوتاه تو زنجیره نباید باعث شه روندمون متوقف شه.یک زنجیره دیگه و ایندفعه قوی تد و مستمر تر!فقط با استمرار تو بلندمدت میتونیم جواب بگیریمو به تدریج تسلط برسیم:sunglasses:
[/quote]

خیلی خیلی ممنون ازدلگرمی وراهنمایی شما دوستان…قطعاراهکارهاتون رو به کارمیگیرم واین بارمصمم تربه پیش میرم.خیلی بهم انرژی دادین بازهم ممنون.:blush:

3 پسندیده

[quote="yazdanmadadjoo, post:2183, topic:7347, ما هنوز خیلی فرصت داریم. و فوقش اگه بیشتر از یکسال هم طول بکشه که این 3 عادت خوب رو کسب کنیم باز هم فرصت زیادی برای بهره بردن از اونا داریم
[/quote]
:blush:
انشالله درکنارشما دوستان نتیجه تلاشهامون روبه خوبی ببینیم:blush:

2 پسندیده

@yazdanmadadjoo
@Ali_Nazari
@Somayeh63
سلام به شما سه دوست عزیز
خیلی خوشحالم به جمعمون پیوستین و دارین با قدرت ادامه میدید.
توصیه های خوبی برای هم داشتین
امیدوارم موفق باشین
دیگه تعطیلات تموم شد و از امشب قطعا شاهد مشارکت بیشتری خواهیم بود.
:tulip::tulip:

3 پسندیده

@Somayeh63
خواهش میکنم وایشالا همه باهم و باقدرت پیش میریم

@a.bayani

درود بر نسیم خانوم.
ممنون از شما برای ایجاد این تاپیک ارزشمند. :wink:
ایده این تاپیک و نرم افزار هبیتس قطعا مکثر واقع میشه.من که تو همین چند روز تاثیرشو دیدم.امیدوارم تا آخرش عالی ادامه بدیم
خب حالا که سال جدیده و قطعا شاهد مشارکت بیشتری خواهیم بود اولین نفر خود شما باید هبیتتو بذاری :smile:

2 پسندیده

سلام به همه دوستان عزیز و همراهان این تاپیک ارزشمند. من هم وفقه در کارهام ایجاد شده که دوست دارم زودتر به نظم و روال قبل برگردم. ولی از حضور و تاثیر مثبت دوستان که در این مدت حاضر و فعال بودند انرژی لازم رو دریافت میکنم. ولی یه جمله که این روزها به کرات از طرف دوستان و کانالهای مختلف دریافت میکنم رو دوست دارم به اشتراک بگذارم و امیدوارم که برای همه اتفاقهای خوب در پیش رویشان باشد.

15 پسندیده

سلام
ممنونم لطف دارین.:rose::rose::rose:
من قبلا میذاشتم هبیتامو منتها یکسری شرایط باعث شد یه تغییراتی توش انجام بدم. ایشالاه امشب فیکس شده شو میذارم.

2 پسندیده