♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

6 پسندیده

آفرین به شما
عادت های خوب همیشه آدمو تو مسیر موفقیت نگه میدارن و باعث میشن از تک تک روزای زندگی راضی باشی

ممنونم ازت بابت شروع کردن این چالش :pray:

4 پسندیده

منتظرم بیشتر راجع بهش برامون بگی, منم مکث سه ثانیه ای رو اضافه کردم ولی واقعا نمیدونم چطور انجامش بدم واسه این هیچ تیکی نخورده, هر روز حواسم بهش هست اما خب تو عمل نمیدونم چطور مدیریتش کنم,
بیدار شدن صبح زود هنوز برام چالش برانگیزه و فکر کنم همیشه بالای جدولم بمونه,
منم فکر میکنم ببینم چه عادت دیگه رو اضافه کنم!
بعضی از عادتها شکل ملموسی برای اجراشون نیست زیاد, مثلا همین صبور بودن که اشاره کردید یا همین مکث سه ثانیه ایه من,
چون مثل اب خوردن نیست که نمود ظاهری داشته باشه, انجامشم سخت تر میشه و من خودم پرفکتشنیزم هستم تو این مورد, کلا تغییر اخلاق زمانبره اما میدونم شدنیه چون در موارد زیادی توی زندگیم موفق به انجامشون شدم اما پروسش طولانی بوده برام.

1 پسندیده

سلامت باشی آقا فرزاد.
بهترین ها بدرقه راهتان ⚘

سلام عزیزم
کاملا درسته و موافقم
ولی یه نکته ای رو نباید فراموش کرد ایجاد عادت های مثبت حسی همچون اخلاقیات و … قطعا مثل سایر عادات نیس بشه از روز اول تیک زد. همین که ما در لیست بیارمشون باعث میشه هر روز ذهنمان معطوفش بشه و کم کم بتونیم عملش کنیم.
البته مکث سه ثانیه منظورتون چیه؟
و در رابطه با صبح زود باید بگم که منم متاسفانه بهش دچارم
من عادت به سکوت مطلق ندارم برای همینم صبحای زود برام کسل اوره.
که خب باید چاره ای بیندیشم چون نیاز دارم به تایم صبحدم.
امیدوارم همه موفق باشند

4 پسندیده

یه جورایی به همون عادت شما هم مربوط میشه, همون صبور بودنه, یعنی قبل هر کاری, هر حرفی سه ثانیه تو ذهنم بگم, البته اصلش ده ثانیه س, با یه تامل کوتاه اون حرف رو بزنم یا کار رو انجامش بدم.

با این جملت موافقم, اره, دقیا من اصلا تیک نزدم اما حواسم هست که یه روزی تیک میخوره و حواسمو بیشتر معطوفش کنم.

من درست برعکس تو هستم, عاشق سکوت و تنهایی و بی صداییم,
معضل صب زود بیدار شدن واسه اونیم که هر روز میره سرکار هست, منتها اون انگیزش قویه, ما هم باید رو انگیزمون کار کنیم,
من الان چند روزیه بطور مرتب ساعت 6؛30 صب بیدارم همسرمو بدرقه میکنم و میرم سراغ اول دهکده زبان بعد پادکست گوش میدم بعد ورزش و صبونه و,… خلاصه اینکارای منه.
در مورد ورزشم من اون برنامه که دوستان معرفی کردن رو دارم انجام میدم.
@m-m96 ایا انجام میدی برنامه ورزشی رو؟
برای خودم باورکردنی نیست اینهمه نظم, فعلا که از عهده شون بر اومدم,
اگر بخوام حسم رو بگم باید بگم خیلی خوشحالم, من از نظم و مرتب بودن و برنامه ریزی خوشم میاد الان هم تو زندگیم جاریش کردم.
امیدوارم همه بچه ها تو این چالش حسهای خوب بگیرن و از تجربه هاشون بگن.

5 پسندیده

سلام
ورزش نه والا انجام نمیدم
ولی اینروزا اییینقد رفت و آمد دارم که ورزش درمقابلش هیچه :expressionless:

2 پسندیده

من دارم با اون اپ ورزش میکنم, حالا رفت و امدت کم شد انجامش بده, خیلی حس خوبی دارم من. :grinning_face_with_smiling_eyes::heart_eyes::wink:

3 پسندیده

دلم میخواد حس خوبی رو که این چند روزه دارم رو باهاتون تقسیم کنم,
عادتها و انجامشون اولش خیییییلی سخته اما شدنیه, لذت بعدواز انجامش بهتون قدرت و انرژی میده,
پرقدرت عادتهاتون رو اجرایی کنید.

5 پسندیده

image

4 پسندیده

سلام اتوسا جان
یادمه اوایل با سحر خیزی خیلی مشکل داشتی :grin:
تبریک میگم که تونستی بهش غلبه کنی و اونو به ی عادت تبدیل کنی. آفرین به پشتکارت :clap::clap::clap::clap::clap:

3 پسندیده

بله عزیزم, ولی واقعا وقتش که برسه ادم از عهدش برمیاد, انگیزه خیلی موثره. :wink::heart_eyes:

2 پسندیده

چشم حتما
ممنونم

الهی همیشه حس خوبی داشته باشی :tulip::tulip::heart::heart:

3 پسندیده

@a.bayani
هععععی خداجونم میبینی؟! :unamused::unamused:
کسی نیست ازین عکس نوشته ها واسه ما بفرسته :expressionless::neutral_face:

4 پسندیده

ای جان وی ای پی در خدمتیم :joy::raised_back_of_hand:

3 پسندیده

نمیخوام :expressionless:
من فقط ازون عکس نوشته ها میخوام :neutral_face:

2 پسندیده

6 پسندیده

5 پسندیده

image
تقدیم به همه عزیزان

7 پسندیده

سلام. گزارش یکشنبه تا سه شنبه:

خیلی خوبه که روند پیشرفت و پایبندی بچه ها رو پیگیری می کنین. در مورد من شاید فکر کنین چون دیر به دیر گزارش میدم زیاد این چالشو جدی نگرفتم. ولی من حواسم به عادت هام هست و تا انجامشون میدم توی برنامه تیک میزنم.
درمورد اینکه چه تاثیری تو زندگیم داشته هم باید بگم واقعا یه نظم جالبی توزندگیم بوجود اومده که باعث میشه بیشتر به عادتهام پایبند باشم. البته گاهی هم عادتهام رو انجام نمیدادم که دارم دلایلشو پیدا می کنم که سعی کنم بهونه هامو واسه انجام ندادن کمتر کنم.
درمورد عادت های انتزاعی( این اسمو خودم گذاشتم! ) مثل صبور بودن یا شجاع بودن و… من فکر می کنم باید این عادتها رو توی برنامه روزانه مون بنویسیم و هرشب قبل خواب که برنامه روز گذشته رو چک می کنیم از خودمون بپرسیم که آیا به این ویژگی اخلاقی پای بند بودم یا نه. همین باعث میشه این عادت توی ناخودآگاهمون تثبیت بشه و مثلا در مورد صبور بودن قبل از اینکه واکنش نشون بدیم به صورت ناخودآگاه به خودمون تشر بزنیم که صبور باش! البته مطمئنا نیاز به زمان داره. این روشی که گفتم درمورد خود من در بیشتر مواقع جواب داده.
امیدوارم چیزایی که گفتم بتونه بهتون کمک کنه!موفق باشید🌹

5 پسندیده

چقدر خوب که تجربیاتتون رو مطرح کردین,
منم گاهی چون اذیت میشم تو فرستادن عکس عادتهام میام و سر میزنم, خیلی خوبه که هستید,
ادامه بدید و موفق باشید.

4 پسندیده