زبانشناس برای کودکان کم سن و سال

زبانشناس برای کودکان کم سن و سال
0.0 0

سلام بر دست اندرکاران وبسایت زبانشناس
امیدوارم حالتون خوب باشه.
بسیار سپاس بابت نرم افزار زبانشناس که امکان یادگیری لذت بخش رو برامون فراهم کرده. من حقیقتا متحیر موندم وقتی یکی از دوستان دو روز پیش چنین چیزی رو بهم نشون داد. من مربی زبان انگلیسی کودکان 3 تا 6 و گاهی 7 سال هستم و با بازی و کاردستی و غیره بچه ها تو این روش زبان رو یاد میگیرن. دقیقا همون توی بافت مناسب که فرمودین. اما چند ماهیه با مسئله ای مواجه شدم که هنوز راه حل مناسبی براش پیدا نکردم. شاگردی سر راهم قرار گرفته که خیلی دوست داره زبان یاد بگیره. 11 ساله هست و متاسفانه چون خاطرات بدی تو ذهنش از اولین تجربه های یادگیریش از زبان انگلیسی باقی مونده بود اول فکر می کرد که اصلا نمیتونه یاد بگیره. حدود 3 ماه داره میشه که این قضیه تقریبا داره حل میشه و داره باور میکنه که میتونه زبان یاد بگیره. بچه فوق العاده باهوش و با استعدادیه. منتها با هیچ یک از متدهای آموزشی معمولی نمیتونه خودش رو وفق بده. حق هم داره البته. روال طبیعی رو دوست داره تو شعر، تو داستان کوتاه و یا بازی زبان رو یاد بگیره. البته این رو مستقیم نگفته. واکنش هاش این قضیه رو نشون میده.
مسئله ای که هست اینه که برای یچه 11 ساله متریال ها یا اونقدر بچه گانه هست یا خیلی بزرگسال. چون از پایه هیچ چیزی نمیدونه. تازه الفبا رو یادگرفته و شروع کرده به خوندن یه سری چیزا. هر چی ببینه سعی میکنه بخونه. مهم نیست که حتما معنیش رو بدونه. خیلی علاقه داره به خوندن.
وقتی با زبانشناس آشنا شدم، خیلی ذوق زده شدم. به محض اینکه رسیدم خونه سریع ریختم رو گوشیم و شروع کردم بررسی قسمت های مختلفش. فوق العاده هست.
فقط یه خواهش و شاید یه سوال باشه. آیا امکانش هست یکسری داستان های ساده تر هم برای بچه های کوچیکی که تازه زبان رو یاد گرفتن اضافه بفرمایید تو لیست داستان ها. داستان هایی مثل سطح یک سری RIGBY Star یا چیزی توی این مایه ها که بچه های ده یازده ساله ای که تازه دارن زبان رو یاد میگیرن و شروع میکنن به خوندن هم بتونن از این نرم افزار استفاده کنن. چون خیلی از بچه ها مخصوصا این شاگرد نازنینم به این راحتی که با این اپلیکیشن اخت میشن، با کتاب اخت نمیشن. ترجیح میدن همون داستان رو تو این فضا بخونن تا تو فضای کتاب و اینقدر براشون جالبه که خیلی مواقع ول کن قضیه نیستن. باور کنید اگه داستان های سطح پایین تر بود، تا الان کلی از داستان ها توسط این شاگردم خونده شده بود. هرچند هنوز تو خوندن نیاز به راهنمایی داره. فعلا برای این که یه کم قضیه پیش بره اپلیکیشن musixmatch رو برای خوندن شعرها استفاده می کنیم. خیلی خوب داره پیش میره و علاقه بسیار زیادی داره. البته میدونم این اپ ها قابل مقایسه نیستند ولی برای مثال که ببینین چقدر ممکنه اپلیکشن تون مسیر بچه ها رو هموار کنه خدمتتون گفتم.
باز هم ممنون از این همه انرژی ای که گذاشتین و چنین اپلیکیشنی رو در اختیارمون قرار دادین.

نمونه ای از داستان هایی که تو نظرم هست تو این سایت قابل رویت هست.

منتظر راهنمایی تون هستم.
شاد و سلامت باشید