سوال درسی از اپلیکیشن

با سلام
این متن چرا (توی دوم) را نمی‌خونه جز درسهای اپلیکیشنه

I don’t want to go to dinner
میگه
آی دونت وانا گو دینر

4 پسندیده

سلام دوست عزیز
وقتی خواننده متن رو تند میخونه و تقریبا میشه گفت عامینه میگه، از wanna استفاده میکنم ولی برای رایتینگ، باید want to بنویسیم چون wanna فقط برای اسپیکینگ استفاده میشه:rose:

4 پسندیده

درود بر شما ولی من توی دوم را گفتم خدمتتون

2 پسندیده

دوست عزیز (توی دوم)مد نظرم بود

2 پسندیده

سلام بگین کدوم درس هست تا متن رو چک کنیم

2 پسندیده

سلام درس دخترک زیرک وسط هاشه
She says, "I don’t want to go to dinner.

او می‌گوید: «من نمی‌خوام برای شام به بیرون برم.

در اینجا تو دوم قبل دینر اصلا خوانده نمیشه ،انگار نیتیوها هر جور عشقشون میشه صحبت میکنند

جناب هومن عزیز
از این دست خطاها خیلی زیاده
بویژه در مورد ترجمه ها
و هر چه جلوتر برین این خطاها بیشتر هم میشه
البته طبیعی و قابل درکه
بچه های زبان شناس بیشتر روی مواردی که براشون اولویت داره تمرکز می کنن و این دست خطاها رو اساسا نمیشه دید.
بهشون حق میدم، چون اگه خودم هم بودم با این حجم و ترافیک کاری متوجه نمی شدم.
من اگه بخوام این خطاهای جزئی رو گزارش کنم دیگه نمیتونم کتاب بخونم، باور کنید حداقل روزی ده تا بیست مورد می بینم.
تو باقی اپلیکیشن های مشابه هم همینه، چند تای دیگه هم دارم، ولی زبان شناس رو به دلایلی فعلا ترجیح میدم.
کلا پیشنهادم اینه که به این موارد زیاد توجه نکنید و عبور کنید. تمرکز روی ارور ها بخصوص که هرچه جلو میرین بیشتر و بیشتر میشه باعث اختلال در یادگیری که هدف اصلی ماست خواهد شد

1 پسندیده

چرا دوست خوبم هر دو to گفته میشه منتها چون لهجه امریکن هست و عادت به شکستن لغات دارن خیلی کم این لغت به گوش میخوره که با سرعت پایین ترمشخص تره

2 پسندیده

نه اقا بهزاد ما هر نوع گزارشی رو سعی میکنیم بررسی و اصلاح کنیم. البته این مورد درباره ترجمه نبود و متن انگلیسی رو مشکل داشتن که تلفظ امریکن به دلیل خ‌ردن لغات در تلفظ باعث میشه به اشتباه بی افتن دوستان برخی اوقات

1 پسندیده

بله، قبول دارم
یکی از دلایلی که زبان شناس رو دوست دارم همین بررسی هاست
منتها برای خود ما زبان آموزها خوب نیست که بجای تمرکز بر آموختن بر خطاهای موجود دقت کنیم. بهتره ببینیم اما عبور کنیم. تمرکز بر خطاها مگر اینکه واقعا بزرگ و مخل یادگیری دیگران باشه، باعث اختلال در یادگیری خودمون میشه، منظور من این بود.

2 پسندیده