گرامر؛ دروغ یا ضرورت؟

سلام
خب
راستش من 271روزه دارم با زبانشناس (به طور پیوسته) کار می کنم
اما کلاس زبان هم میرم
ولی بازم سعی میکنم به گرامری که گفته میشه نه فکر کنم نه گوش
اما الان(یعنی دقیقا امشب)یکی از استاد هام گفت اگه گرامر رو نخونی سطح زبانت ساده میمونه(درحدPI)
روان و سریع حرف میزنی ولی ساده:cry:
در تالار گفتگو(همین جا)هم خوندم که یکی نوشته بود به کتاب گرامر هم گاهی نگاه کنید
اما واقعا کدوم درسته
ایا با توصیه های اقای ای جی هوک باید گرامر رو کلا کنار گذاشت یا اینکه…؟؟؟

2 پسندیده

سلام ،این مقاله با نظر من همخوانی داره (نظر شخصی منه)

دوستان دیگه هم هستند که می تونن راهنماییتون کنن

4 پسندیده

شما صرفاً با خوندن کتاب های گرامر نمی تونید زبان انگلیسی رو مسلط بشید، اما بدون یادگیری گرامر هم پیشرفت تون کند خواهد بود. اوایل یک زبان آموز زمانی که شروع به صحبت کردن می کنه بایستی از الگوها و قواعد گرامری بصورت ذهنی برای بیان مقصودش استفاده کنه، اما بعد از استفاده طولانی مدت از یک الگو، دیگه برای استفاده ازش نیازی به فکردن نداره و به صورت ناخودآگاه از الگوها استفاده می کنه.
یه کتاب گرامر رو انتخاب کنید (ترجیحاً English Grammar in Use) و به طور کامل چند بار بخونیدش. هر بار در یک متنی به قسمتی می رسید که نکته ش رو نمی دونید با توجه به مطالعه ای که قبلاً از کتاب کردید بهش مراجعه کنید و مشکل گرامری تون رو برطرف کنید. به تدریج گرامرتون قوی تر میشه و راحت تر می تونید برنامه تون رو جلو ببرید.

6 پسندیده

خیلی دوست دارم بدونم استادتون رو چه حسابی این حرفو زده؟

مگه تو مکالمه آپولو هوا میکنن که بخواید پیشرفته صحبت کنید؟
همه دوست دارن سریع و ساده صحبت کنند.
در کل پیشرفته صحبت کردن ربطی به گرامر نداره به دایره لغات ربط داره.

گرامر به شکل پایه ای لازمه. مگه اینکه بخواید تو آزمون ها شرکت کنید که بحثش به کل جداست. چون امتحان قالب داره و کلا یه چی دیگست.
ولی اگه هدفتون مکالمست با همین تکنیک ها، مخصوصا تکنیک tprs به گرامر مورد نیاز برای مکالمه خواهید رسید

ای جی هیچوقت نگفته گرامر رو کنار بزارید. گفته گرامر رو با روش tprs بخونید، با دقت و توجه کردن به الگو ها و پترن های زبان تفاوت ها رو بفهمید.

5 پسندیده

سلام، خودتون باید با توجه به میزان پیشرفت تون قضاوت کنید. یادگیری گرامر بستگی به هدفتون داره و اینکه میخواهید در زمان کوتاه به تسلط برسید و بعد از گذر و رسیدن به هدف مثلا آزمون دیگه براتون اهمیت نداشته باشه یا خیر. همه جوانب رو باید در نظر بگیرید. در بسته های ای جی گرامر اهمیت داره اما به صورت غیرملموس اگه مهم نبود مثلا در بسته قدرت تکنیک به کار رفته در دیدگاه بکار نمیبردند. هدف یادگیری اول تسلط بر صحبت و آهسته و پیوسته گرامر یادگرفته می شود.

5 پسندیده

از راهنمایی هاتون خیلی خیلی تشکر

1 پسندیده

ایا برای ازمون ارشد و دکتری
یا تافل هم باید گرامر خوند؟

1 پسندیده

ممنون
این کتاب برای هر ازمونی و هر سطحی از زبان کافیه؟

1 پسندیده

بله باید خوند و آشنا بود.
علاوه بر اونها شما باید لغات غیر مرسوم رو هم یاد بگیرید.
یه راهنمایی به شما می کنم. برای تمام آزمون ها به دنبال تم مخصوص همون باشید.
دقیقا مثل کنکور. چجوری برای کنکور خوندید. به همون شکل برای تافل و دکتری باید بخونید.
آزمون ها با زندگی متفاوت هستند و باید مثل آزمون ها خونده بشن.

2 پسندیده

این کتاب در سه سطح توی بازار موجوده: مقدماتی، متوسط و پیشرفته. با توجه به سطح خودتون می تونید از یکی از سطوح شروع کنید. نسخه های الکترونیکی کتاب ها رو هم می تونید از اینجا دانلود کنید. با مطالعه هر سه کتاب تقریباً میشه گفت به 100 درصد قواعد گرامری موردنیاز در آزمون ها آشنا میشید.

4 پسندیده

اهان اوکی
از همتون متشکرم
موفق باشین!

1 پسندیده

سلام ببینین اصلا گرامر و نذارین زمین اگه بزارین زمین انگار مثل صندلی که یه پایه نداره

1 پسندیده