بحث و گفتگو «چه منابع فرعی موجود است؟»

با این توضیحات کامل چه چیزی میتونیم اضافه کنیم.
من بیشتر تاکیدم روی مطالعه منابع اصلی (مقاله،ویدیو،طنز،کتاب) در زمینه های هست که علاقه دارم.
تجربه من اینه که در واقع هرچه به منبعی که دارم میخونم،میبینم یا میشنوم “آگاهانه” تر دقت کنم،بازدهیم کمتر میشه.
در واقع زبان رو ابزاری کردم برای رسیدن به آگاهی بیشتر درباره موضوع مورد مطالعم. خود زبان هدفم نیست.

موضوع بعدی اینکه در علم روانشناسی اون چیزی که از چند کانال حسی همزمان درک میشه تاثیرگذاری بسیار بیشتری داره از مطلبی که فقط از یک کانال وارد میشه.
زندان انفرادی یکی از بدترین شکنجه ها برای انسانه. در تاریکی حس بینایی رو میگیره،با کم غذا دادن حس چشایی لنگ میشه،حس لامسه و بویایی هم محدود میشه. ذهن انسان هم طوری فرگشت یافته که باید مدام بهش خوراک برسه و اگر نرسه خودش شروع میکنه به ایجاد موهومات!
یک مورد دیگه دیدن سرابه که در واقع توهمیه که از عدم وجود استفاده کامل از حس بینایی به وجود میاد و ذهن شروع میکنه به ساخت موهومات.
غرض از این بحث اینکه به اهمیت حواس در انتقال مفاهیم به ذهنمان آگاه باشیم. بهترین منابع برای درک بیشتر یک زبان جدید منبعیه که همزمان چندین حس رو باهم درگیر میکنه.
مثلا فیلمی که شدیدا بهش علاقه مند هستیم حس بینایی و شنوایی رو همزمان درگیر میکنه.
حالا شاید درک این موضوع ساده بشه که چرا یک بچه ۷/۸ ساله در کشور انگلیس از اساتید باتجربه زبان انگلیسی کشورهای دیگه هم بدون سعی و زحمت انگلیسی صحبت میکنه چون در طول دوران رشدش بدون استثنا تمام حواس رو برای شروع صحبت کردن به کار گرفته.

27 پسندیده

یکی از بهترین نقل و قول هایی که تو اینترنت شنیدم بود
واقعا بابت شرکت در بحث ازتون ممنونم
نمره این نقل قول بیسته مخصوصا که نگرشی مناسب از زبان دارید
نگرش استفاده و ابزار، این خودش فوق العادست
زبان واقعا یک ابزار برای ارتباط، یادگیری، فهمیدن و…
ما باید یاد بگیریم ک دیدمون رو نسبت به زبان تغییر بدیم تا با زبان خوش بگذرونیم
مهم نیست چقد زبان بلدید مهم نیست چقد آگاهی دارید وقتی که از ابزار زبان استفاده می کنید اون وقته که لذت واقعی رو حس می کنیم

13 پسندیده

آقا کامبیز دیگه همه گفتنی ها رو گفتی چیزی برای ما نذاشتی :joy:

من لازم میدونم که یکی دو نکته رو بگم. به نظرم مشکل افرادی که میخوان زبان یاد بگیرن منابع (چه اصلی چه فرعی)‌ نیست. اتفاقا با توجه به اینکه خوشبختانه یا متاسفانه قانون کپی رایت در کشور ما رعایت نمیشه، افراد با ازدیاد منابع مواجه هستن تا کمبود اون. مثلا میبینی یه نفر ده ها و یا حتی صدها گیگ! منبع فقط برای زبان انگلیسی دانلود کرده و در هارد اکسترنال قرار داده اما همگی دارن خاک میخورن.

این ازدیاد منابع خودش باعث سردرگمی و وسواس دوبرابر برای پیدا کردن منابع بیشتر میشه. این موضوع رو برای دیگران نمیگم. من خودم هنوز هم که هنوزه کلی منبع در هارد اکسترنال دارم پاک نکردم. :joy: و کلی منبع و درس هست که هنوز به اپلیکیشن زبانشناس اضافه نکردم. یکی اینکه وقتشو ندارم و دوم اینکه میترسم زبانشناس هم دچار ازدیاد منابع بشه. چون معتقدم همین منابع فعلی اگر به خوبی خونده بشه در حدی هست که زبان آموز رو به سطح پیشرفته برسونه.

بنابراین نکته اول اینکه توصیه میکنم منابع اصلی رو در دو یا سه منبع خلاصه بکنین و تمرکز اصلی روی این منابع باشه. مثلا منبع ۱- اپلیکیشن زبانشناس :sunglasses: منبع ۲- سریال فرندز و منبع ۳- کتاب داستان جیمز و هلوی غول پیکر

نکته دوم اینکه همونطور که در این نوشته گفتم. معمولا ۸۰ درصد کارهایی که افراد انجام میدن طبق قانون پارتو بیهوده هست. بنابراین با شناسایی این کارها و پیدا کردن آلترناتیو، از این هشتاد درصدی که داره تلف میشه، میتونیم به نحو احسن استفاده کنیم. مثلا یک نمونه بارزش در شهرهای بزرگ مثل تهران تلف شدن وقت در ترافیک هست. که به راحتی میشه با گوش دادن به پادکست ها و موارد جذاب دیگه به انگلیسی این وقت رو پر کرد.

و نکته سوم که شما هم به نحوی به اون اشاره کردین بعضی عادت هایی هست که داریم. مثلا ورزش۳ رو زیرو رو میکنیم. یا سایتهای خبری خیلی میخونیم. همونطور که شما اشاره کردین به جای این کار میشه این عادت رو به یک عادت خوب تبدیل کرد. یعنی همون مواردی که شما گفتین. سایتهای خیلی خوب خارجی در رابطه با اخبار ورزشی و سیاسی و … . روش تغییر عادت غیر مفید به مفید رو هم اینجا کامل توضیح دادم.

این سه نکته ای بود که به ذهن بنده میرسید.

اما پیشنهادی هم دارم و اون اینکه خود شما و دیگر افرادی که علاقه مند هستین این منابعی که فرمودین رو در تالار قرار بدین. مثلا تیکه هایی از همون استند آپ کمودی که گفتین که فکر میکنین برای دیگران هم جالب هست با توضیحات تو همین فروم بذارین که بقیه استفاده کنن. البته منظورم این نیست یه گیگ فایل جمع بشه و برای دانلود قرار داده بشه. همون بهترین تیکه ها از هر مورد در حد تعداد انگشتان دست که بقیه با موضوع آشنا بشن کافی و بسیار خوب هست.

برای آپلود ویدئو سایت آپارات خوبه ولی چون https نداره نمیشه به خوبی تو این فروم استفاده کرد. جدیدا سایت https://streamable.com رو دیدم فکر کنم خیلی ساده باشه.

برای آپلود فایل صوتی اکثر چیزایی که دیدم فیلتر بودن. اگه کسی پیشنهادی داره بگه.

بنابراین فایل های کوتاه ویدئویی و صوتی رو در فروم با توضیحات قرار بدین که بقیه هم با این نوع منابع آشنا بشن. ناگفته نمونه که این موارد بایستی کاملا موافق با قوانین کشور باشه.

این پیشنهادی بود که فکر میکنم خیلی خوب باشه.

16 پسندیده

خیلی عالی و کامل توضیح دادین
در زمینه دانلود منابعی که در حال خاک خوردن هستن کاملا با هم همدردیم
من سابقه داره حتی زبان های ژاپنی و اسپانیایی هم دانلود کردم (یکی نیست بگه آخه چرا؟)
در رابطه با استند آپ های لویی باید بگم با توجه به قوانین کشور مناسب گذاشتن انجمن نیس چون یکم الفاظ استفاده شده در اون نامناسبه، بیشتر بهتره خود دوستان درستش کنن تا ما به اشتراک بزاریم در غیر این صورت به فیلتر شدن سایت ختم میشه ولی آموزش کات کردن رو در انجمن برای دوستان میزارم
ولی منابع دیگری میشه پیدا کرد و با دوستان اشتراک گذاشت که وقت شد حتما با دوستان اشتراک میزارم
فکر میکنم ویدیو های داخل یوتیوب یا پادکست ها یا موارد دیگه رو میتونم بزارم
و صد البته خیلی خوبه کتاب هایی که قشنگن رو معرفی کنیم هم خوندن کتاب ترویج پیدا میکنه و هم بحث و گفت و گویی با هم ایجاد می کنیم
پس ایده انتشار کتاب واسه من در اولویت قرار میگیره

11 پسندیده

میشه لطف کنید بیشتر دراین مورد توضیح بدید.
نرم افزاریم که اسم بردید فقط روی کامپیوتر کار می کنه؟

4 پسندیده

بله حتما امشب یه تاپیک میزنم کامل تر درباره ساختن این کلیپ های صوتی توضیح میدم
این نرم افزار برای کامپیوتره ولی فک کنم برای گوشی هم موجود باشه
یه تحقیق میکنم و میگم

5 پسندیده

موضوع اضافه شد
امیدوارم خوب توضیح داده باشم

5 پسندیده

در این تاپیک تعدادی سایت خبری مناسب عنوان شده:

8 پسندیده

این یکی از بازی هایی هست که من به عنوان یک منبع فرعی توصیه میکنم.

بازی مافیا برای سرگرمی و تقویت رایتینگ:

7 پسندیده

سلام آقای کامبیز!من یه سوالی دارم در رابطه به بسته قدرت و داستانهای واقعی .من راستش از بسته قدرت لذت میبرم چون آموزنده ودلچسپ است،همه میدانیم که در اجرای تکنیک سایه واقعی مناسبه.آیا با قدرت میشه گرامر را مثل واقعی یادگرفت یا خیر؟

3 پسندیده

سلام دوسته عزیز
انگلیسی قدرت همونطور که در این تایپک بهش اشاره شده به نسبت داستان واقعی تمرکز گرامرش پایین تره. دلیلشم اینه که انگلیسی قدرت مثله داستان های واقعی تمرکز اصلی روی آموزش انگلیسی نیست.
بیشتر سعی داره به شکل مستقیم و غیر مستقیم انگلیسی یاد بده. واسه همین آموزش گرامر اون به اندازه داستان های واقعی قدرتمند نیست.
ولی این به این مفهوم نیست که گرامر یاد نمیده یا کم یاد میده. اتفاقا اون چیزی که برای مکالمه از گرامر لازم دارید رو میتونید از انگلیسی قدرت بدست بیارید.
اگه هدفتون یادگیری انگلیسی با مجموعه قدرته من بهتون یه پیشنهاد میکنم. شما میتونید این مجموعه رو استفاده کنید و در کنارش برای لذت و تفریح از داستان هایی استفاده کنید که سطحش براتون قابل فهمه
اینجوری هم از امکانات خارقالعاده انگلیسی قدرت نفع می برید و هم با خوندن کتاب هایی که خیلی دوستشون دارید گرامر و لغات بیشتری جذب می کنید.
پس شد Power English + The Power Of Pleasure Reading

17 پسندیده

بله … دیروز یکی از دوستای خوب تالار، تاپیکی با این مضمون ایجاد کرد که برای شما، کدام شاخص تو استفاده از زبانشناس مهم تره؟
که من گفتم، اول از همه اینکه برای من لذت بردن از روند یادگیری مهمه و دوم اینکه توجه خاصی به حفظ زنجیره دارم.
کلاً لذت بردن از فرایند انجام هر کاری، برای موفقیت تو هر کاری از همه چیز مهم تره. مگر نه، اگر به قول شما با انگیزه های وحشتناک و گاهاً پوچ و واهی، به سمت یادگیری هر چیزی بریم، قطعاً دیر یا زود، پا پس می کشیم.

4 پسندیده

آقای ناصری … توضیحات شما هم عالی بود.
بنظرم یوتیوب، کانال های آموزش زبان خوبی از جانب نیتیو سپیکرها داره. ولی چون به قول شما، منابع بسیار زیاد هست، کانال های مشترک شده رو همیشه محدود نگه می دارم.
انتخاب کانال تو یوتیوب، باز هم بستگی به سلیقه افراد داره. مثلاً اینکه کدام نوع از انگلیسی آمریکایی یا بریتانیایی براشون جذاب تره و کلاً با چه مربی زبانی و موضوع و محتوایی بیشتر لذت می برند.

4 پسندیده

سلام حیفم اومد تاپیک بالا نیاد :ok_hand::ok_hand::ok_hand::wink::wink::wink:باتشکر از جناب کشاورز و جناب ناصری گرامی :bouquet::tulip::rose::hibiscus::sunflower::blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::tulip::rose::hibiscus:

3 پسندیده

سلام ، من تقریبا میشه گفت در سطح A1 هستم تو زبان انگیسی چون نه کلاسی شرکت کردم و نه چیزی ولی خب تعدادی لغات بلدم اونم از زبان توی مدرسه توی دبیرستان هست ، در حد کم یه چیزایی بلدمدبعد الان میخام ببینم از چه داستانایی شروع کنم از کجا و چجوری الان واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ولی خب الان فقط یه داستان خوندم این دو سه روز اونم داستان جوجه اردک زشت بوده . لطفاً راهنمایی کنید:no_mouth::cry:

2 پسندیده

این تاپیکها بهتون کمک میکنن
جواب سوالهاتون کامل داده شده :

4 پسندیده

آقای ناصری حرفتون خیلی قشنگ بود دمتون گرم :raised_hand_with_fingers_splayed::smiley:

منم همین کار رو کردم
اصلا چرا راه دور بریم توی همین زبانشناس چندین کتاب دانلود کردم و چندین دوره اصلی مثل قدرت، مگاداستان، و… که اکثرا دارن خاک میخورن

3 پسندیده