راه حل برای مشکل جمله بندی در مکالمه چیه؟

سلام دوستان بنده خیلی ساله با انگلیسی اشنام حدودا از بچگی با کلاس فیلم موزیک چت و … زبانم رو تقویت کردم اما یه مشکلی که من دارم و روش حلش رو در زبان نمیدونم اینه که من نمیتونم جمله بندی کنم در اصل نمیتونم مکالمه کنم مسئله تلفظ نیستا نمیدونم الان باید چی بگم مثلا وقتی دارم با دوست خارجیم چت میکنم میفهمم چی میگه حالا نمیگم صد دردصد اما میگیرم چی میگه اما نمیدونم چطور منظورم رو بهش بگم این مسئله خیلی منو اذیت میکنید لطف کنید راهنمایی کنید یک دوره ی خوب بهم پیشنهاد کنید یا یک راه دیگه ممنون میشم دوستان موفق باشید منتظر جوابتون هستم

1 پسندیده

پیشنهاد​ من به شما انگلیسی قدرته یا داستان های واقعیه
مخصوصا استفاده از داستان های کوتاه داخل هر درس یا مکالمه فعالانه
بهتون در یادگیری جمله بندی کمک میکنه به مرور زمان جمله درست کردن را حس می کنیم چون روش اصلی این مجموعه ها کاملاً​ طبیعیه.
جمله بندی نیاز به یادگیری و تجزیه تحلیل نداره
نیاز به درک و حس کردن داره

2 پسندیده

متاسفانه آموزش انگلیسی در کشور ما خیلی سنتی و سخت آموزش داده میشه.
بحث سیستم آموزش و پرورش رو که اصلا من خجالت میکشم دربارش حرف بزنم. درباره آموزشگاه ها هم به شدت کسل کننده و کند پیش میره.
من دارم طبق یه سیستمی کلاس میرم که تو چند جلسه اول شروع میکنی به صحبت کردن، الآن که ۲ ماه رفتم خیلی از اخبار و جملات انگلیسی رو میتونم بخونم و جملات متوسط رو هم به انگلیسی بیان کنم.
در این سیستم ما جملات رو در قالب p.e میسازیم. الآن من به راحتی جملات شمارو به انگلیسی میتونم بیان کنم(بخش زیادی ازش رو).
البته مهمترین چیزی که باید بدونیم اینه که کم کم که پیش میریم اشتباهات خودمان رو تصحیح میکنیم و قطعا این نوشته من هم بدون اشتباه نخواهد بود ولی قالب چیزی رو که میخوام بگم میدونم و با اعتماد به نفس میگمش در این حالت طرفت هم مشتاق میشه که اشتباهاتت رو بگه.
نمونش رو براتون میگم.
توی سیستم ما اول جمله محاوره تبدیل میشه به فارسی معیار و بعد میره تو قالب pe ، که pe میشه شیوه درست فرهنگ گفتار و تفکر گفتار یه انگلیسی زبان. من فقط چندتا جمله اول رو این کارو براش انجام دادم بقیش رو مستقیما انگلیسی نوشتم.
غرض اینکه یک ساختار کلی برای صحبت و درک انگلیسی لازمه.
و اینکه کلاس رفتن فایده نداره موافقم نیستم، سیستمی که من دارم توش کار میکنم داره کاملا تفکر و فرهنگ گفتار رو بهم آموزش میده.
تنها جاییه که من مدام استرس دارم و ناراحتم که ۵ دقیقه دیگه ۲ ساعت زمان کلاس تمام میشه و کاش بیشتر میبود!
با ۱۰ جلسه به جایی رسیدم که مستقیما اخبار انگلیسی زو دنبال میکنم و تا حد ۵۰% به راحتی متوجه میشم و تا ۲۰% هم باید بیشتر درباره ساختارش بخونم.
در گوگل سرچ کنید reels آموزش آنلاین هم داره

2 پسندیده

در رابطه با reels گهگداری میشنوم اما توی اینترنت به صورت مکتوب نیومده که چه روش آموزشی رو دنبال میکنه. تعدادی از بچه های زبانشناس هم که شرکت کردن بعضی ها گفتن خوب بوده و بعضی ها هم گفتن خوب نبوده.

در کل خیلی دوست دارم یه نقد و بررسی خوبی از این روش صورت بگیره. از افرادی که دقیقا با این روش کار کردن. از جمله خود شما.

1 پسندیده

همونطور که دوست خوبمون آقا @YoKambiz راهنمایی کردن، دوره ی انگلیسی قدرت، و داستان واقعی، هر دو برای یادگیری ناخودآگاه مکالمه و گرامر بسیار مناسب هست. به دلیل اینکه سوالات بسیار ساده ای از شما پرسیده میشه که شما بایستی به سرعت جواب بدین که این موضوع به صورت ناخودآگاه در ذهن شما تاثیر میذاره و مکالمه زبان انگلیسی رو تقویت میکنه.

بدلیل دومی که شاید نمیتونین خوب صحبت کنین این هست که دامنه لغاتتون تثبیت نشده. پکیج داستان کوتاه برای لغت های متوسط به بالا بسیار مناسب هست که این رو هم پیشنهاد میکنم در برنامتون قرار بدین.

4 پسندیده

حتما باید یه تاپیک دربارش بزنیم و به بررسیش بپردازیم
مزیت‌ها​ و مضراتشو مورد بررسی قرار بدیم
منم بدم نمیاد درباره این موضوع بیشتر بدونم و دربارش تحقیق کنم

3 پسندیده

متاسفانه یک ایرادی که در مملکت ما هست اینه که استعدادهای شهرستان چون در تهران نیستند زیاد دیده نمیشن.
این سیستم رو آقای رضا محمدی ابداع کرده و فنی حرفه ای هم روش سرمایه گذاری کرده. به گفته خودشان در حال مذاکره با مسوولان آموزش و پرورش هستند که این سیستم در مدارس استفاده بشه.
حتما یک نقد و توضیحات کلی ازش مینویسم ولی سیستمش بر طبق یادگیری یک ساختار اصلی برای جمله سازیه که با هر سطحی میشه تو همون جلسات اول لذت صحبت کردن و لذت از درک کامل چیزی که میگی رو داره.
یک سیستم کلی طراحی شده برای یک سال حدودا که به گفته خودشان بعد از یک سال بیش از ۸۰% هر متنی درک خواهد شد. اینطوری که خود من تجربه کردم سرعت یادگیری و درک چیزی که یاد گرفتم خیلی بالاست و دارم به درستی ازش استفاده میکنم.
مورد دیگه لذت و اشتیاق کلاسه که گفتم هنوز هم من وقتی به پایان کلاس نزدیک میشیم آرزو میکنم بازم ادامه پیدا کنه.
ایشان با علمی که به زبان پیدا کرده ساختارهای اصلی رو یاد میده و بیشتر مطالب به طور ناخودآگاه در متنها فراگرفته میشه.
مثلا برای صفت ملکی،ضمیر ملکی، … این نیست که یک جلسه زمان بزاره اینها فرمول نیست که حفظ بکنیم تو قالب درسها و به مرور یاد گرفته میشه. در کانالش هم مطالبی گذاشته شده.
اتفاقا در سایتش هم فیلم دو ساعته ای داره که اصول کارش رو توضیح میده.
http://reels.ir/DynamicPage/1102/1/فیلم_های_آموزشی
تا اینجا که من ترم مقدماتی رو گذراندم واقعا تفاوت خوبی حس میکنم. دوستانی هم که شرکت کردند و ناراضی هستن احتمالا سطح زبانشان بالاست و طبیعتا بخش زیادی از مطالب براشون تکراری بوده.
این سیستم قرار نیست برای همه چیزهای جدید داشته باشه ولی قطعا برای کسایی که سطح مبتدی و متوسط هستن از آموزشگاه های مطرح کشور هم بهتر خواهد بود.
https://telegram.me/REELS_AC
یک نگاهی بندازید ضرر نداره، البته کار اصلی سیستم یاد دادن ساختارها و تفکر درست انگلیسیه و میگن که واژگان رو فقط باید در محتوا خواند نه جداگانه و ترم بعد قراره روی ریشه شناسی ، پیشوند و پسوند هم کار کنیم

1 پسندیده

بنده استقبال میکنم اگر خود موسس یا هر شخص دیگه ای به طور کامل در همین تالار نقد و بررسی از این مجموعه انجام بده و بعد افرادی که در دوره ها شرکت کردن به صورت منصفانه زیر مطلب نظرات خودشون رو بگن. دقیقا به همین خاطر که اسمش رو گهگداری شنیدم ولی به قول شما چون شهرستان هست زیاد با چند و چون روشی که ارائه دادن آشنا نشدم. بنابراین همین فروم شاید مورد مناسبی برای افراد مختلف باشه که با این مجموعه میخوان آشنا بشن.

خود شما که به مجموعه علاقه مند هستین میتونین پیشقدم بشین :slight_smile:

1 پسندیده

خودش که واقعا زمانش رو نداره (خارج از تعارفات الکی و کلاس گذاشتن های بیهوده) ولی من حتما صحبت میکنم که یکی از مسوولین بیاد یه تاپیک بزنه.
شاید هم بشه همکاری کنید باهاشون چون اینطوری که من میبینم میشه محتوای مورد نظر رو داخل برنامه زبانشناس قرار داد

2 پسندیده

سلام. خیلیم عالی من از زبان آموزان دوره اول این سیستم هستم در سال۹۱ در حالیکه حتی بلد نبودم یه جمله ساده رو بگم. با این وجود انقدر این روش عالیه من سال۹۳ خودم مدرس شدم و الان غیر از تدریس ۱۵ تا کتاب ترجمه کردم. همیشه برای آقای محمدی ارزوی موفقیت دارم و شما هم مطمین باش فوق العاده پیشرفت میکنید. موفق باشید.

2 پسندیده