این جمله رو متوجه نمیشم

سلام دوستان
من اصلا این جمله رو متوجه نمیشم
اگه میشه درمورد ساختار و معنی جمله تو ضیح بدید-“it’ll just be a few paintings.”

======================
این تاپیک مربوط به درس «عنکبوت در موزه» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی سوم»)

2 پسندیده

یکجور اصطلاح هست.
یعنی “فقط چند تا نقاشیه”

توی ادبیات فارسی، حذف به قرینه لفظی داشتیم،یادتونه؟

اینجا هم معنی اش میشه “فقط چند تا نقاشی رو می برن اتاق نمایشگاه بالا جهت نمایش و نیاز نیس نگران بشم”

اون جمله مختصر بالا،کل این مفهوم را در بر میگیره.

2 پسندیده

اصطلاحات درون متون رو چطوری باید تشخیص بدیم ؟؟

2 پسندیده

سلام. وقت به خیر و شادی. سوال خیلی خوبیه!:sunglasses:

2 پسندیده

سلام
در وهله اول وقتی شما در حال خوندن متنی هستید ممکنه ترجمه وبرداشتی که از یک جمله دارید به نظرتون عجیب بیاد و همخوانی با موضوع نداشته باشه واز این طریق باید احتمال بدید که این یک اصطلاح هست واز طریق سرچ اون جمله توی گوگل متوجه مفهوم اصلی عبارت میشید…

به عنوان مثال عبارت “way to go “ترجمه ظاهریش میشه راه رفتن، در صورتی که این یک اصطلاح هم هست به معنای” آفرین” البته هم بصورت مثبت ازش استفاده میشه وهم بصورت طنزآمیز.

آفرین که تکالیفت رو خوب انجام دادی.

آفرین که اصلا به صحبتهای من توجه نکردی.

یکی از دلایلی هم که ما در ابتدا بسختی متوجه محاورات توی فیلما یا متون انگلیسی میشیم این هست که اغلب اونها از اصطلاحات رایج بین خودشون استفاده میکنند…
تنها راهش هم تکراروتمرین هست…
یعنی با خواندن متون وتماشای فیلم کم کم گوش وچشم با این اصطلاحات آشنا میشن وتشخیصشون راحتر میشه…

3 پسندیده

خیلی ممنون…
ولی خوب اگر ما بخوایم این کار بکنیم خیلی خوندنمون طولانی میشهِ… درسته؟؟ :slightly_smiling_face:
دیکشنری خاصی نیست که اصطلاحات مربوط به کلمه ها رو مشخص کنه؟؟

2 پسندیده

دیکشنری هایی همانند لانگمن، کمبریج و… هستند

اما بدون شک انتخاب بنده گوگل هستش ( سرچ در موتور جستجو)

3 پسندیده

ببینید برای یادگیری یک زبان جدید نباید توقع داشت در کوتاه مدت به مهارت رسید واین منطقی نیست وفقط با تکرار وتمرین میشه در این امر موفق شد…
شما میتونید دوره Real English که اصطلاحات زیادی در اون وجود داره رو مطالعه بفرمایید. یا کتاب اصطلاحات ومکالمات انگلیسی نوشته “منوچهر سرخابی” رو که البته من خودم مطالعش نکردم ولی از دوستان تعریفش رو شنیدم…
یا حتی میتونید توی نت سرچ کنید واصطلاحات زیادی رو پیدا کنید.

راجع به دیکشنری هم من خودم معمولا از گوگل سرچ میکنم.

ادیت: این کتاب رو هم من خودم بتازگی دارم ازش استفاده میکنم واصطلاحات واسلنگ های آمریکایی زیادی توش داره که امیدوارم براتون مفید باشه…
speak english like an american
نویسنده : Amy Gillett

4 پسندیده

سلام . وقت به خیر و شادی. توضیح و برداشت من اشتباه بود؟

1 پسندیده