تالار زبانشناس

11 قانون موفقیت از زبان بیل گیتس (خالق Microsoft)

بیل گیتس خالق و متخصص مایکروسافت طی جلسه ای به شاگردانش ۱۱ قانون زندگی را بیان کرد و به انها امید به زندگی داد. او گفت منتظر دانشگاه نباشید. دانشگاه به شما چیزی یاد نمی دهد و باید دنبال کسب مهارت های عملی باشید. همچنین باید بدانید که دنیا پستی و بلندی دارد و برای همه همین است. پس نگران نباشید و زندگی تان را کنید.

Bill-Gates-hader

قانون اول:

زندگی عادلانه نیست، تعدادی همیشه بهتر از دیگران خواهند بود، بهتر است آنرا قبول کرد و به زندگی ادامه داد.

قانون دوم:

برای دنیا اعتماد به نفس شما مهم نیست، دنیا از شما انتظار دستاورد را دارد و شما را بر اساس ان محک میزند.

قانون سوم:

شما بعد از فارغ التحصیلی فورا پولدار و دارای معاش خوب نمیشوید، راه درازی را باید برای کسب استقلال مالی طی کنید.

قانون چهارم:

اگر فکر میکنید معلم تان سخت گیر است، صبر کنید تا با رییس تان در آینده رو به رو شوید. (بعد از شاغل شدن)

قانون پنجم:

اگر فکر میکنید کار در یک همبرگر پزی از شان شما پائین تر است، به نیاکان تان فکر کنید و از آنها بیاموزید، زیرا آنها در هر کاری یک فرصت طلایی و یک دستاورد میدیدند.

قانون ششم:

اگر در زندگی کار اشتباهی کردید، تقصیر والدین تان نیست، بنابر این شکایت را در مورد اشتباهات به کنار گذاشته و از آنها درس بیاموزید.

قانون هفتم:

قبل از انکه شما به دنیا بیاید، والدین شما اینگونه خسته و پیر نبودند، آنها در راه نگهداری و فراهم کردن معیشت شما چنین شدند، پس قبل از اینکه به فکر نجات جنگل های آمازون باشید، انباری خانه و اتاق خود را تمیز کنید تا کمکی برای والدینتان باشید.

قانون هشتم:

مدرسه ی شما ممکن است که با برنده ها و بازنده ها کنار بیاید، ولی زندگی واقعی اینطور نیست. در بعضی مدارس مردودیت حذف شده است و این همیشه به شما فرصت میدهد تا نمرات ضعیف خود را جبران کنید. ولی زندگی واقعی کوچکترین شباهتی به این روش ندارد.

قانون نهم:

زندگی مثل مدرسه، تعطیلات تابستانی ندارد، شما هیچ وقت برای تعطیلات تابستانی نمی روید و نمی توانید مانند دوران مدرسه، خود را در تعطیلات بازیابی کنید، هیچ کدام از همکارانتان هم برای اینکار به شما کمک نمی کنند. پس خودتان باید برای اینکار زمان خرج کنید.

قانون دهم:

برنامه های تلویزیون، فیلم ها و آنچه بر پرده سینما می بینید، زندگی واقعی نیست، در زندگی واقعی مردم کار دارند، مشکلات دارند، بیاموزید تا واقعیت زندگی را درک کنید.

قانون یازدهم:

با بی عرضه ها و شاگرد درس خوان ها با احترام برخورد کنید، کسی چی میداند، شاید روزی انها هم مثل من که زمانی تعدادی مرا بی عرضه میپنداشتند ، مشهور و پولدار خواهند شد و شما مجبور شوید که برای آنها کار کنید.

20 Likes

سلام
ممنونم عالی بود :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
واقعا قابل تامله این قوانین
دست مریزاد :rose:

2 Likes

مفید و ساده :ok_hand::ok_hand:

2 Likes

از طرز بیان ساده و مفیدتون لذت بردم و بهره مند شدم, چقدر خوبه مقاله ها اینجوری روون و قابل درک باشن.
ممنووونم

2 Likes

خسته نباشید داداش. دمت گرم :clap::rose:

2 Likes

ولی واقعا کاش داشت :no_mouth:

خیلی تمیز و جمع و جور بود :clap::clap::clap:
موفق باشین :rose::rose:

2 Likes

سلام ، خواهش میکنم دوست عزیز :blush:
ممنون که خوندی

ممنون که خوندین :blush:

:heart_eyes: خواهش میکنم دوست عزیز

فدات مشتی :crown: :tulip:

نه بابا، خسته کننده میشه :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ممنون دوست عزیز :relaxed:
همچنین

5 Likes

دلت نمیخواست یه مدت ذهنت از تشویش دنیا و آدماش استراحت کنه و آروم بگیره ؟؟

3 Likes

چرا میخواد
اما به نظرم یک یا دو هفته بعد از هر 6 ماه هم برای این کار کافیه
3 ماه خیلی زیاده

2 Likes

اصن اگه ب من بود میگفتم ۳ ماه زندگی
۶ ماه تعطیلات ذهنی :expressionless:

2 Likes

تعطیلات عید رو تو ذهنت بیار
که همه دوست دارن زودتر تموم بشه تا به روال اصلی زندگی برگردن
تازه اون 13 روزه، سه ماه دیگه دپرس کننده ست و آدم دیگه حسش برای تقلا برای پیشرفت میره

3 Likes

نه نه از اونجور تعطیلات که اصلا خوشم نمیاد :sweat_smile:
جوری که خودت باشی و خودت
بدون فکر و حافظه
یه مدت همهههه چی از ذهنت پاک شه و آروووووم بگیره ذهنت
بعد دوباره برگردی روال عادی

2 Likes

میدونی چیه عزیزم
زندگی تا زمانی که یکنواخت نباشه لذت بخشه
حالا چه 6ماه تعطیل باشی چه نباشی
واسه همین اگه ماها یاد نگیریم تو زندگیمون تنوع ایجاد کنیم
همون تعطیلاتم برامون خسته کننده میشه
حالا بماند هیچ وقت اول مهر رو دوست نداشتم :joy::joy::joy::joy:

4 Likes

خب به جای 3 ماه تعطیلات
یک هفته میزنی به کوه و دشت و جنگل
مطمئن باش ازون 3 ماه بازده بیشتری داره

1 Likes

اینو موافقم :ok_hand:

3 Likes

آدم هیییچوقت نمیتونه به هیچ چیز فکر نکنه
هرچی فاصله بگیری از افکارت
بیشتر و بیشتر بهشون فکر میکنی

من منظورم یک نوع تنظیم ذهنی خدادادی بود

2 Likes

Aj میگه هر چند سال یکبار با خانوم بچه ها یکی دو ماه میره تو کوه و جنگل
meditation میکنه و بر میگرده

اگه امکانپذیر بود خوب بود

2 Likes

خیلی خوب و به جا
ممنون :slight_smile: :sunflower: :sparkling_heart: :eight_pointed_black_star: :tulip: :milky_way:

1 Likes