ترتیب و منابع اصلی و فرعی موجود در برنامه ی زبانشناس (از کجا شروع کنیم؟)

language_learning_tips
ترتیب و منابع اصلی و فرعی موجود در برنامه ی زبانشناس (از کجا شروع کنیم؟)
0

مرسی از این تفکیک عالی🙏

@fhozoori @Ela
خواهش میکنم دوستان :blush:

عرض سلاام
چقدر عالی توضیح دادین ،
خیلی ممنون :pray:

مرسی منیر خانوم :star_struck:

اقا فرزاد, الان که دروس پایه انگلیسی بدون تلاش هم اضافه شده, جزو منابع اصلی حساب میشه یافرعی؟

میشه بیشتر در مورد سیستم Effortless English
توضیح بدید؟؟

به اینجا یه سری بزنید

راهنمایی برای شروع

سلام
این همون new method ه که بالاتر گفتم
و منبع اصلی محسوب میشه

حتما لازمه فقط یک دوره از اول تا آخر رو بخونیم؟مثلا کسی دوره ای Effortless را میخواد بخونه ولی همراهش مگا داستان رو هم کار کنه؟

اطلاعی در این مورد ندارم
اما اگه تمرکزتون رو یک دوره ی خاص بگذارید نتیجه ی بهتری میگیرید.

سلام. شما دیکشنری اصطالاحات سراغ دارین معرفی کنین؟ ممنون میشم.انگلیسی پر از اصطلاحاته احساس میکنم یادگیری زبان یه پروسه ی سه مرحله ایه :اول باید طبق قاعده ی ای جی بری جلو که روان صحبت کنی.دوم باید قواعد و درک مطلب و … یادبگیری تا بتونی آزمونارو پاس کنی و مدرک بگیری. سوم باید بشینی کلی فیلم و سریال زبان اصلی نگاه کنی تا اصطلاحاتشونو بفهمی.وای باید صبرت خیلی زیاد باشه:thinking:
راستی شکلکا چرا برای من نمیاد؟

سلام

این خدمت شما

بله همینطوره، یادگیری زبان پروسه ی طولانی ای داره، یک شبه نمیشه ره صد ساله رو رفت، باید حتما تلاش مستمر (و متمرکز) داشته باشید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

قبل از گذاشتن شکلک یه فاصله بدید درست میشه.

موفق باشید. :pray:

ممنون بابت اصطلاحات… فایل ندارین که آفلاین بخونیم؟ اگه داشتین توی اون گروه تلگرام بفرستید ممنون
https://t.me/joinchat/CB8ChhCQ9kiuuQv77xLLog

سلام
ببخشید میگم این دیکشنری اصطلاحات ک لینکشو زدین
سایته؛
اپ ش جایی نیس عایا؟؟

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vd.idiomphrases&hl=en

تقدیم لینک اپ مورد نظر با احترام

عه چه عااالی
ممنونم
خیلی لطف کردین :smiley::rose:

سلام آقا فرزاد خیلی ممنون از یادآوریتون این مقاله خیلی کمک کننده خوبی هستش به دوستان پیشنهاد میکنم هر چی اساتید زبانشناس در مقالتشون میارن رو جدی بگیرن . خیلی کمک میکنه
باز هم مرسی :pray:

من قبلا راجع به مشکلم در رابطه با اسپیکینگ راهنمایی گرفتم و توصیه شد که داستان کودکان و effortless english را انجام بدم
مشکل بنده این بود که لیسینینگ و رایتینگ و ریدینگ مشکل آنچنانی ندارم و حتی سطح پنج رو هم گوش میدم تقریبا بدون مشکل متوجه میشم حالا لغات سخت هم داخلش پیدا میشه که نتونم در واقع از لحاظ گوش بنده چون فقط گوش دادم به پادکستها گوشم خوب شده و فکر میکنم همونطور که aj میگه مشکل از خوندن گرامر و کتابهای
درسی زیاد هست
در واقع من پس از مطالعه کتاب effortless english آقای aj متوجه شدم که قبل صحبت کردن باید خیلی گوش داد و بطور مثال پاسخ لحظه ای به سوالات در بسته انگلیس قدرت نیز خیلی کمک کنندست
ولی دچار چندگانگی شدم یکی اینکه داخل کتاب میگه داستان کودکانه یک قسمت برای یک هفته خوب اینطوری من شش ماه دیگم نمیتونم دو سری اول داستان کودکانه رو تموم کنم ضمنا برای من خیلی ساده و ابتدایی هست البته از لحاظ گوش ولی برای جمله بندی در همون سطح هم مشکل دارم . جای دیگه کتاب میگه که پرسش پاسخ انجام بدید مثل انگلیسی قدرت
من چون خیلی وقت ندارم برای امتحان آیلتس نمیتونم برناممو بذارم روی تکرار زیاد برای داستانهای کودکان کلی تمرین دیگه هم باید انجام بدم

تکرار میکنم من موقع صحبت کردن کلا روی تنظیمات کارخانه هستم یعنی افتضاح با دیگه مهارتام اصلا و کیلومترها فاصله دارم
مشکلمو تو کتاب aj پیدا کردم و میخوام که با دید مثبت به داستان نگاه کنم و پس ماجرا بربیام ولی زمان منو محدود میکنه
تکنیک سایه رو هم در سطح خوب با تلفظ خوب در سطح بالا میتونم انجام بدم ولی انگار مشکل من این نیست من همش گرامری فکر میکنم و به ذهنم هر چی فارسی میرسه همونو میخوام ترجمه کنم و بگم که دامنه لغات و فکر کردن گرامری دست و پام رو میبنده و بسیار آهسته و افتضاح انگلیسی صحبت میکنم و حتی به سراغ جملات ساده تر هم نمیرم چون متمرکز شدم بروی همون کلمه ای که یادم نمیاد
واقعا گیج کنندست با چند استاد هم راجع بهش صحبت کردم و اونام منو تست کردن و گیج شدن نمیدونن باید چیکار کنم کلاس خصوصی هم بی فایده بود برام

حالا سوالم اینه که کدوم بسته رو شروع کنم از طرفی باز گو کردن داستان میتونه کمکم کنه یا روش پرسش پاسخ در انگلیسی قدرت با توجه به اینکه زمان زیادی ندارم و همینطور کلا وقتم آزاد هست برای اینکار
در آخر ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و بخاطر پراکنده بودن متنم معذرت خواهی میکنم

باید دوستان با تجربه تر رو تگ میکردید
مثل @hnaseri @kambiz_mbi

سلام
به نظرم حالا که لیسنینگتون خوبه
بهتره برای پیشرفت اسپیکینگتون موارد زیر رو تمرین کنید