آیا لایک نکردن کامنت ها در تاپیک هایی که هر بار دنبال میکنیم خساست به شمار می آید؟

نظر شما چیست؟
آیا نشانه باکلاس بودن است؟
چرا از لایک کردن واهمه داریم، درصورتیکه هر بار مطالب آن تاپیک را به دقت میخوانیم
دلیل این همه ترس چیست؟
اگر لایک کنیم چه اتفاق بدی خواهد افتاد؟
آیا این عمل ما دلیل علمی دارد؟
قطعا از تنبلی نیست وگرنه ما هر بار آن تاپیک را باز نمیکردیم تا ببینیم چه چیز جدیدی وجود دارد

23 پسندیده

پاسخ چیست؟

3 پسندیده

یک دلیلش شاید این باشه که طرف نمیخواد کسی بدونه که او داره این تاپیکو دنبال میکنه. در واقع دوست داره پشت صحنه بمونه و تو چشم نباشه. اما دلیل این کارو دیگه راستش نمیدونم.

12 پسندیده

:joy: چه سوال قشنگی!
دوست دارم اول در مورد اونایی که مطالب رو میخونن و لایک میکنن یه چیزی بگم!
از نظر من آدمایی که بدون چشم داشت ابراز محبتی به اشخاص دیگر میکنن انسان های سالمتری هستند و یه جورایی سخاوتمندند و دارای طبع بلندی هستن.
همینجا ازشون تشکر میکنم و میگم شجاعان این عرصه شمایید:smile: خاکیان این عرصه شمایید، بی ادعاترین دانایان
این عرصه شمایید… مرسی که هستید :heart_eyes:

سوالارو نوبتی جواب بدم :joy:

نظر شما چیست؟
نظر ما(من) بخورد بر فرق سرمان:joy::rofl:

آیا نشانه باکلاس بودن است؟
آری آری … گویا هست :grimacing::joy:

دلیل این همه ترس چیست؟
ترس از این که با کلاس دیده نشوند:grimacing:

اگر لایک کنیم چه اتفاق بدی خواهد افتاد؟
بدترینش این است که لایک شونده از لایکِ لایک دهنده خوشنود میشود… و این نیز خود مطلبی بس بد است!
هیچ گاه نباید کسی را خوشنود کرد حتی با اشاره انگشت و لایکی ناقابل! بله … این جرمیس نا بخشودنی…

آیا این عمل ما دلیل علمی دارد؟
دلیلش بیشتر روانیس:roll_eyes:

قطعا از تنبلی نیست وگرنه ما هر بار آن تاپیک را باز نمیکردیم تا ببینیم چه چیز جدیدی وجود دارد
قطعا کنجکاوی یا به نوعی میشه گفت فضولیس! :neutral_face:
مردم ما همینطور که تو این اجتماع کوچیک میبینید بیشتر میل به تماشا دارن! و این بده! شاید اگه اینطوری نبود اجتماعی پیشرفته تر داشتیم…
منظور اینکه مشوق یک دیگر بودیم…
خیر خواه یکدیگر بودیم…
آره…
ما از ابراز کوچکترین واکنشی به همنوعانمان خود داری میکنیم! حتی در مکانی محدود مثل اینجا! همه یکدیگر را زنده بگور میکنیم :neutral_face: این است نتیجه خود خواهی
درمورد لایک صحبت میکردیم!!!:joy: کانالم عوض شد ببخشید

21 پسندیده

عادت به ابراز نداریم و در کل آدمایی هستیم که به سختی لبخند میزنیم آدمای تو خیابون رو ببین کمتر آدم بشاش و خنده رو میبینی فرهنگ سپاسگزاری هم نداریم وقتی چیز مفتی گیرمون میاد حق خودمون میدونیم ولی برای چیزایی که حتی پول زیادی هم میدیم انعام و تشکرمون بیشتره

10 پسندیده

من تاپیکی میزنم که درباره اش کلی زحمت کشیدم بعدش میام میبینم دو تا لایک خورده و تاپیک هم رفته پایین، بطور طبیعی ناراحت میشم…

ما برای خوشحال بودن به این دنیا نیامده ایم. برای بقا و تکثیر ژن هامون به وسیله تولید مثل اینجا هستیم.

13 پسندیده

کسی که لایک کردن/نکردن دیگران واسه‌ش اهمیت داره درست به‌اندازه‌ی کسی که از لایک‌کردن پست‌هایی که می‌پسنده امتناع می‌کنه، در اشتباس!

9 پسندیده

قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

4 پسندیده

ما اگر به این باور برسیم که virtue is it’s own reward همان کاری که قدیمی ها میکردن بدون سواد ولی بادرک عالی به مقصد رسیده ایم

3 پسندیده

ببینید مثلا من این پیام شمارو لایک کردم…
با قسمت اولش موافقم…
اما با قسمت دومش مخالف…
در هر حال مخالف و موافق همه جا هست. اونایی خوششون میاد لایک میکنن اونایی هم خوششون نمیاد لایک نمیکنن! کاش تو این اپ گزینه لایک و دیس لایک داشتیم! :+1::-1: بنظرم جالبته از :heart:
اما ای وسط گروهی هستن که بی انصافا خوششون میاد ولی لایک نمیکنن:joy::joy::joy: من اونارو زنده میخوام…

8 پسندیده

:joy::joy:
با فیلسوف ها همنشین شدن سخته :joy::joy::joy:

6 پسندیده

آخه خب من هم کلی کتاب که دوستان خونده اند رو نخوندم.

6 پسندیده

میشه ماشاالله خان رو بخونید:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

7 پسندیده

نه دیسلایک خوب نیست. حال منفی میده به طرف.

درباره مخالفت شما دلیلش برام روشنه، ولی اینجا جای مطرح کردنش نیست.

3 پسندیده

البته من خودم رو فیلسوف یا شبه آن نمیدونم. ولی در کل انسانها دوست ندارن عقایدشون رو که از بچگی براشون ثابت و فیکس شده مورد پرسش قرار بدن. به خاطر همین فیلسوف میاد دست رو جای حساسی میذاره و البته تاوانش رو هم میده. از جامعه طرد میشه و نمیتونه با مردم عادی ارتباط بگیره.
(در جایی دیگه درباره شک گرایی و ناخشنودی هایی که به دنبالش میاد یادمه صحبت کرده بودین.) از قدیم گفته اند که هر چه بیشتر فکر کنی، بیشتر غمگین میشی. جایی میخوندم که زکات عقل، اندوهی طویل است.

مثلا یک فیلسوف بیاد استدلال بیاره که فرزندآوری از نظر اخلاقی مشکل داره، اصلا طرف حتا استدلال رو هم نخونده میاد سریع گارد میگیره و با پیشداوری برخورد میکنه با موضوع. اینو خودم شخصا تجربه کرده ام. احساس بدی به آدم دست میده که هیچ کس تورو درک نمیکنه و درباره ات راحت قضاوت میکنن. آخر سر هم بهت برچسب افسردگی میزنن.

به خاطر همینه که فیلسوفان معمولا آدمهایی گوشه نشین و مردم گریزند…

10 پسندیده

قشنگ بود. ممنونم :rose:

2 پسندیده

:roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:
چه دلایلی گفتین ها .

من یا حال ندارم ،
یا پیامارو نصفه می خونم ( باز چون حال ندارم)
یا عجله ای می خونم .
یا یادم می ره لایک کنم.
یا طبق عادت فقط می خونم .
گاهی هم یادم میاد برمی گردم هر چه خوندم لایک می کنم.

دیگه خساست و با کلاسی و اینکه نخوای کسی بفهمه پیامشو خوندی و اینا دلیلش نیست :neutral_face:

10 پسندیده

ما که ربات نیستیم، ما انسانیم و احساس داریم، لایک موجب انگیزه ی بیشتر در ما میشه که یک فعل مثبت را دوباره و دوباره انجام دهیم.

و چقدر خوب که شما دوست ندارید کسی کامنتتون را لایک کنه.

8 پسندیده

من حس میکنم یکی از دلایل هم میتونه غرور باشه
بعضی ها واقعا غرور بهشون اجازه نمیده پیام کسی رو لایک کنن و مشخص بشه که اونا لایک کردن…

البته من ترجیحم بین لایک و ریپلای، ریپلای هست
ریپلای ری اکشن واقعی ترو حس میکنم محترم تر از لایک هست.
و میفهمید افراد الکی لایک نکردن بلکه خوندن متنتون رو.

خلاصه که تایید شدن یا نشدن صحبت های شما توسط افراد دیگه هیچ لزوم و اهمیتی نداره، درسته که لایک ممکنه حال خوب بده بهتون ولی جالبه بدونید یه سیاست هایی هم در این زمینه دخیم هست که بخاطر همون بهتره روی این موضوع زیاد حساسیت به خرج ندید.

و یه چیزی یادم افتاد الان که بحث لایک شد شاید جالب باشه براتون.
کسی که اولین بار دکمه لایک رو توی اینستاگرام ساخت میگفت که من واسه اشتراک گذاشتن حس و حال خوب و موج مثبت این کار رو کردم ولی متاسفانه برعکس عمل کرد و الان باعث افسردگی خیلی از افراد شده.
اینکه با خودشون میگن فلانی لایک بیشتری خورده و مدام در پی رقابتن…

6 پسندیده

بسمه تعالی

من هیچ نظری ندارم

8 پسندیده