چرا در فضای مجازی از عکس پروفایل فیک استفاده‌ میکنیم؟

قصد ما از گذاشتن عکس پروفایل فیک چیست؟

2 پسندیده

:joy:حقیقتا سوال منم هست.
واقعا چرا؟
آره قبول دارم بعضیا دوست ندارن عکس خودشون رو در پروفایل قرار بدن ولی خب اوکی چرا عکس فیک یا عکس یه فرد دیگه رو باید بذاریم؟
یبار یکی
عکس پروفایل رفیقم رو گذاشته بود به عنوان عکس فیک رو پروفایلش:neutral_face: و متاسفانه این کار خیلی زیاد شده و بسیار کار زشتی هست.

4 پسندیده

:neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face:

3 پسندیده

شناسایی نشدن :rofl:

6 پسندیده

تاپیکای چالشی میزنیداااا:grinning:

1 پسندیده

این تایپیک منو یاد این جمله انداخت:
الان مشکل مملکت ما اینکه جوونا موهاشونو خروسی میزنن؟

3 پسندیده

اینا یه تحقیق میدانی برای پروژه دانشگاهیمه

4 پسندیده

چند سال پیش تو تاپیک در این مورد با بچه ها گفت و گویی داشتیم. :grin:
یادمه من گفتم به خاطر عدم اعتماد بنفس و ترس از دیده شدن از پروفایل فیک استفاده میشه.

4 پسندیده

من همیشه اسم پروفایلم اسم واقعی خودم بوده
و عکسم رو هم عکسی از خودم میذاشتم
اما الان عکس پروفایل یه کارکرد اجتماعی و اعتراضی پیدا کرده
بخاطر همین عکس پروفایلم رو به نمادهای اعتراض های اجتماعی تغییر داده ام.

6 پسندیده

این موضوع در حوزه هویت است. نه امر منفی است و نه مثبت.
چرا که برحسب نوع عکس؛ تحقیقات گسترده ای بر روی آن انجام‌شده و میشه.‌مثلا به خاطر دارم که در حوزه فلسفه زیبایی شناختی یک‌وبیناری تشکیل شده بود که تحقیقات در این باره بود که چرا با وجود اینکه افراد میدانند عکس ها با فیلتر است ولی روی مخاطب تاثیر گذار است.‌تحقیقاتی که در ادامه تحقیقات در مورد آرایش کردن انجام شده بود و دلایل تکاملی بسیار جالبی مطرح شده بود. شما برای این چنین مباحثی باید با مقدمات زیست و تکامل و نوروساینس آشنایی داشته باشید .علومی که روانشناختی و روانشناسی معاصر را با گذشته متفاوت کرده است.

دوستان از کمبود اعتماد به نفس نام بردند.‌لزوما اینگونه نیست .
همانطور که مطرح کردم عکس افراد بخشی از بازنمایی هویت فرد است .
شما از عکس پرو فایل هر فرد تا حدی به هویت واقعی یا جعلی فرد پی میبرید. ‌این یک امر کاملا هویتی است. یعنی علایق و سلیقه ها و حالات روحی و …

اما در مورد پرو فایل های فیک. ‌اتفاقا این‌پرو فایل ها برعکس این تصور که ممکن است به خاطر کمبود اعتماد به نفس باشد بسیار هوشمندانه و با تفکر خاص‌فرد انتخاب میشود.

و اینکه بازنمایی هویت فرد پشت آن است و اصلا امری اخلاقی یا غیر اخلاقی محسوب نمیشود و non-moral است . و نه immoral.

همانطور که تحت تاثیر قرار گرفتن و تفسیر عکس توسط مخاطب نیز تا حدی نشاندهنده هویت اوست‌.

9 پسندیده

دلایل مختلفی میتونه داشته باشه
گاهی میترسیم بشناسنمون گاهی میترسیم ببیننمون
گاهی نمیخوایم بشناسنمون گاهی نمیخوایم ببیننمون
(جواد خیابانی ۲)

5 پسندیده