تفاوت through و to چیست؟

" It’s the first five to eight years of a child’s education, depending on the school.

بسته به مدرسه‌ی مورد نظر، پنج تا هشت سالِ اولِ تحصیلاتِ کودکان میشه.

I then went on to high school, which in the U.S. is normally grades 9 through 12, though it might be grades 10 through 12 depending on the school system.

من بعدش به دبیرستان رفتم که در ایالات متحده معمولاً کلاسِ نهم تا دوازدهم هستش، اگرچه بسته به نظام آموزشی ممکنه کلاس‌های دهم تا دوازدهم باشه.

چرا یک جا مطرح‌شده five to eight و در جایی مطرح شده

9through 12

این تاپیک مربوط به درس «معرفی خود» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. پادکست «پادکست ESL»، بخش «بخش اول»

سلام دوست عزیز
تفاوتشون through , to در این نوع ساختار اینه که زمانی که through استفاده می‌شه که از یه سالی شروع شده باشه و دقیقاً تا پایان سالی ادامه داشته باشه. بیشتر روی اتمام یه دوره‌ی زمانی اشاره داره.
مثلاً
we lived in tehran from 1990 through 2000.
اینجا رو این تاکید داره که تا پایان سال 2000 ما تو تهران زندگی کردیم.
ولی برای to این تاکید نیست.
تو لینک زیر می‌تونید اطلاعات بیشتری در این‌باره ببینید.
https://adislanguageschool.com/through-vs-to-until-in-english/

2 پسندیده

خیلی خیلی ممنونم دوست عزیزم:rose::heart_eyes:

1 پسندیده

**نوشته‌ی ضخیم **

2 پسندیده

تو ریاضی اینجور نشون میدن

1 پسندیده

چقدر عالی! لطفا در موارد مشابه هم اگر امکانش بود در پاسخ چنین شیوه هایی را استفاده کنید:grin: خیلی کاربردیه:rose::rose:

حالا یه چیز که نشون میده واقعا دقت زبان انگلیسی بالاست و جلوگیری میکنه از حرف زیادی زدن مثلا ما میگیم من تا جمعه شیراز می مونم بعد طرف میپرسه خود جمعه هم شیراز میمونی ولی یه نیتیو با یک through یا to منظور رو دقیق میرسونه که این ابهام بوجود نیاد

2 پسندیده

این مثالتونننن خیلی عالی بود! :rose: