تفاوت thrill و excite چیست؟

A thrill is an exciting feeling.

thrill یک احساس مهیج است.

منبع : ۴۰۰۰ واژه ضروری

تفاوت thrill و excite چیست؟

با درود
در واقع، “thrill” و “excite” دو واژه با معانی مشابه هستند. هر دو به معنی ایجاد احساس هیجان و شادمانی در فرد هستند. با این حال، کلمه “thrill” به طور خاص به احساس شدید هیجان یا تحریک اعصاب اشاره دارد، در حالی که “excite” می‌تواند به هر نوع احساس هیجانی اشاره کند. به عبارت دیگر، “thrill” می‌تواند به عنوان یک نوع از احساس “excitement” استفاده شود.
به طور مثال، ممکن است یک فیلم یا ورزشی که بسیار هیجان‌انگیز است، به شما احساس “thrill” دهد، اما فعالیت‌های دیگر مانند شنیدن موسیقی، خواندن یک کتاب جذاب یا حتی دیدن یک منظره زیبا ممکن است شما را به شدت “excite” کند، اما شاید احساس “thrill” را در شما ایجاد نکند. به طور کلی، “thrill” بیشتر به صورت یک احساس شدید و شگفت‌انگیز استفاده می‌شود، در حالی که “excite” یک مفهوم کلی‌تر است و به هر نوع احساس هیجانی اشاره می‌کند.

3 پسندیده

خیلی ممنونم‌از مثال های روان و عالیتون:rose:

جهت تکمیل فرمایش دوستمون فعل thrill هم به معنی هیجان زده کردن و هم به معنی هیجان زده شدن هست یعنی نیازی به مجهول کردن نداره فقط جای فاعل و مفعول عوض میشه فیلم هیجان زده کرد ما رو ما هیجان زده شدیم the film thrilled us .we thrilled ولی excite فقط معنی هیجان زده کردن رو میده و برای هیجان زده شدن مجهول میشه the film excited us .we were excited و تفاوت دیگه thrill هیجانی هست که نمود فیزیکی به صورت لرزش رو داره ولی excite فقط یک احساس هست و چون یک حالت احساسی هست excitement یک اسم غیر قابل شمارش هست وs نمیگیره

2 پسندیده