تفاوت on, at, in

سلام بچه ها، در مورد کاربرد اینا کمک میخوام و میخوام بدونم کجاها، کدومش استفاده میشه، من که گیج شدم و نمیدونم کجا استفاده میشه
مثلا چرا on the way درسته؟؟؟
یکی یه کد بده چجوری استفاده کنیم.

5 پسندیده

پیشنهاد میکنم این مقاله و این مقاله رو بخونین.

4 پسندیده

آقای ناصری به نظر شما لازمه تفاوت این چیزارو بخونیم؟
به صورت ناخودآگاه یاد بگیریم بهتر نیست؟
چون من خودم قبلا یه کتاب دانلود کرده بودم که گرامرو به صورت خیلی کوتاه و ساده توضیح داده بود ولی تو یکی از درسا aj میگه نباید اصلا دنبال گرامر رفت من به همین خاطر اصلا از اون کتاب استفاده نکردم، حالا به نظر شما دنبال این چیزا بریم یا نه؟

5 پسندیده

خیر به نظر بنده هم لازم نیست زیاد درگیر این چیزا بشین. البته دونستنش بد نیست اما تمرکز روش بده. این موارد با تکرار زیاد خود به خود در ذهن جای میگیره. اگر هم مورد خاصی بود میشه چک کرد با کتب گرامری و وبسایتهای گرامری

7 پسندیده

من هر متنی میبینم باید تحلیلش کنم و روی مخمه اون مطلب.منم این سوال برام پیش اومد الان، آیا مطالب گرامری را پیگیری بکنم یا نه؟؟؟ @hnaseri

6 پسندیده

نه. این مشکل باعث میشه بیشتر گیج بشین. اگه سوالات خاص مثل این یدفه ای اونم تو یه درس پیش بیاد خوبه پرسیده بشه بقیه هم استفاده کنن. اما گرامر خالی بدتر آدم رو گیج میکنه.

شما درسها رو با تکنیکهای گفته شده بخونین کم کم این مشکلتون برطرف میشه.

5 پسندیده

سلام.منم مشکل فراموش کردن گرامر رو داشتم.
با نظر آقای ناصری موافقم که نباید روی گرامر متمرکز شد و فقط گرامر خوند اما کنار گذاشتن اون هم غلطه و اگه دنبال این باشید که فقط توی متن یاد بگیرید همیشه با قواعد جدیدی رو به رو هستید حالا اگه یه جا یه استثنای گرامری هم باشه که دیگه هیچی!
روش من اینه که یه موضوع گرامری رو میخونم و بعد یه متن رو با دقت و موشکافانه بررسی میکنم و گرامری رو که تازه خوندم توش بررسی میکنم.گرامری رو هم که قبلأ خونده بودم دوباره به صورت ناخودآگاه تکرار میشه.

5 پسندیده

اما من برعکسشو پیشنهاد میکنم. یعنی یه متن رو بخونین و اگر نکته ی گرامری مهمی توش براتون مبهم بود جستجو یا سوال بپرسین :slight_smile:

6 پسندیده

حتی میشه یک تلفیقی از این دو روش رو هم انجام داد
یعنی نکته گرامری جدیدی رو که توی متن میبین با یک کتاب گرامر بررسی کنن بعد دوباره توی متن مرور کنن

6 پسندیده

اینکه اصلا گرامر خوانده نشه کاملا اشتباهه! ولی اینکه نباید مثل موسسات خوانده بشه درسته. حالا دیگه واجبه من با آقای محمدی خالق reels صحبت کنم که یه تاپیک اینجا زده بشه.
حروف اضافه رو بسیار راحت میشه استفاده کرد ولی باید بدونیم چرا استفاده میکنیم و بفهمیم که داریم چی میگیم.

-من معمولا “در” اتوبوس به دانشگاه مطالعه میکنم.
i usually study on the bus to the university.
اینجا on به معنای در طی، در روال، در فرایند هست. یعنی در طی مسیری که اتوبوس در حرکته، پس اینجا حرف اضافه on زمانی هست نه مکانی.

• حالا بیایید فرض کنیم یه اتوبوس قدیمی هست که شهرداری کردتش کتابخانه موقت یه محله که طبیعتا چرخم نداره و حرکتم نمیکنه، اینجا میگیم
    i usually study in the bus
    چرا in میگیم؟ چون یک مکانه و دارای چارچوب
    حالا فکر کنم واضح باشه که چرا وقتی یکی بپرسه کجایی، میگیم i am on the way to your house
    متاسفانه ما در زبان فارسی خیلی اشتباه حرف میزنیم از وقتی وارد سیستم reels شدم اینقد رو فارسی حرف زدنم هم حساس شدم که بعضی وقتا اذیتم میکنه.
11 پسندیده

این مقاله ها همشون به زبان انگلیسی نمیشه توضیحاتشو فهمید

3 پسندیده