موارد استفاده از جمله good grades چیست؟

آیا عبارت good grades رو میشه در موقعیت های مختلفی بکار برد یا فقط وقتی طرف مقابل تو یه امتحانی یا آزمونی نمره خوب گرفته بکار ببریم.معنی کلیش چی میشه؟


این تاپیک مربوط به درس «تعریف و تمجید کردن » در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «عبارات رایج انگلیسی »

سلام دوست عزیز
بله، از عبارت good grades برای مواردی غیر از درس و امتحان نیز استفاده می‌شود. به طور کلی، این عبارت می‌تواند برای اشاره به هر چیزی که عملکرد خوبی دارد یا نتایج خوبی به دست آورده است، استفاده شود.

در اینجا چند مثال از استفاده از عبارت good grades در موارد غیر از درس و امتحان آورده شده است:

 • در مورد عملکرد کاری:
  • “The company had good grades in the last quarter.” (شرکت در سه ماهه گذشته عملکرد خوبی داشت.)
  • “He is a good employee and always gets good grades on his performance reviews.” (او کارمند خوبی است و همیشه در ارزیابی‌های عملکردش نمرات خوبی می‌گیرد.)
 • در مورد عملکرد ورزشی:
  • “The team had good grades in the last game.” (تیم در آخرین بازی عملکرد خوبی داشت.)
  • “He is a good athlete and always gets good grades in competitions.” (او ورزشکار خوبی است و همیشه در مسابقات نمرات خوبی می‌گیرد.)
 • در مورد عملکرد هنری:
  • “The painting had good grades at the exhibition.” (نقاشی در نمایشگاه عملکرد خوبی داشت.)
  • “She is a good artist and always gets good grades in her paintings.” (او هنرمند خوبی است و همیشه در نقاشی‌هایش نمرات خوبی می‌گیرد.)

بنابراین، می‌توان از عبارت good grades برای اشاره به هر چیزی که عملکرد خوبی دارد یا نتایج خوبی به دست آورده است، استفاده کرد. این عبارت لزوماً به درس و امتحان محدود نمی‌شود.

2 پسندیده

Thanks a lot​:pray:

1 پسندیده

راستی با توجه به مثالهایی که زدید همیشه grades بگیم دیگه نهgrade درسته؟good grade درست نیست؟

نه لزوماً همیشه،
کلمه‌ی grade هم درسته. در واقع، grade و grades دو شکل مختلف از یک اسم هستن. grade به صورت مفرد و grades به صورت جمع استفاده می‌شه.

در مثال‌هایی که من زدم، از grade به صورت جمع استفاده کردم، چون تو اون مثال ها صحبت از نمرات به صورت کلی بود. به عنوان مثال، “He got good grades on his exams.” یعنی او در امتحاناتش نمرات خوبی گرفت.

اما در مورد “good grade”، این هم عبارت درستیه و به صورت مفرد استفاده می‌شه. این عبارت به یه نمره‌ی خوب خاص اشاره می‌کنه. به عنوان مثال، “He got a good grade on his math test.” یعنی اون تو امتحان ریاضیش نمره‌ی خوبی گرفت.

1 پسندیده