تفاوت advantage و benefit چیست؟

This method of travel has many benefits, including cleanliness, more use of tourist environments and hotels, security, and a hassle-free travel experience.

تفاوت advantage و benefit چیست؟

سلام دوست عزیز
تفاوت اصلی بین advantage و benefit این است که advantage به معنای “مزیت” یا “برتری” است، در حالی که benefit به معنای “سود” یا “فایده” است.

کلمه‌ی Advantage معمولاً در مورد چیزی استفاده می‌شود که به شخص یا چیزی کمک می‌کند تا در برابر چیزی دیگر موفق باشد. به عنوان مثال، “Learning a new language can be an advantage in the job market.” (یادگیری یک زبان جدید می‌تواند یک مزیت در بازار کار باشد.)

کلمه‌ی Benefit معمولاً در مورد چیزی استفاده می‌شود که به شخص یا چیزی کمک می‌کند تا بهتر شود یا پیشرفت کند. به عنوان مثال، “The company offers its employees a variety of benefits, including health insurance and paid vacation.” (شرکت به کارمندان خود طیف وسیعی از مزایا ارائه می‌دهد، از جمله بیمه درمانی و تعطیلات با حقوق.)

در اینجا چند مثال دیگر از استفاده از advantage و benefit آورده شده است:

کلمه‌ی * Advantage:
* The new software has a number of advantages over the old version. (نرم‌افزار جدید نسبت به نسخه قدیمی چندین مزیت دارد.)
* She has an advantage over her opponent because she is taller. (او نسبت به حریفش برتری دارد زیرا قد بلندتری دارد.)
کلمه‌ی * Benefit:
* The new policy will benefit all employees. (سیاست جدید به تمام کارمندان نفع خواهد رساند.)
* The company’s new benefits package is very generous. (بسته مزایای جدید شرکت بسیارسخاوتمندانه است.)

در برخی موارد، advantage و benefit می‌توانند به جای یکدیگر استفاده شوند، اما در این موارد، تفاوت معنایی ظریفی وجود دارد. به عنوان مثال، جمله “The new product has many benefits.” (محصول جدید مزایای زیادی دارد.) می‌تواند به این معنا باشد که محصول جدید برتری‌های زیادی نسبت به محصولات رقیب دارد، یا اینکه محصول جدید برای کاربران سودمند است.

1 پسندیده

خیلی ممنونم دوست عزیزم.‌دقیقا به همین دلیل متوجه تفاوت این دو نشدم.طبق تعریف:point_down:

کلمه‌ی Advantage معمولاً در مورد چیزی استفاده می‌شود که به شخص یا چیزی کمک می‌کند تا در برابر چیزی دیگر موفق باشد.

و طبق مثال آخر هم benefit داره از فوایدی صحبت میکنه باعث برتری در مقابل محصولات رقیب بشه و به نوعی به پیشرفت آن کمک میکند

همون طور که بالا هم گفتم، تفاوتشون خیلی کمه و گاهی اوقات جای هم می‌تونن به کار برن.

1 پسندیده

خیلییی ممنونم عزیزم:rose::rose::rose::rose::heart_eyes:

1 پسندیده