برای یادگیری زبان انگلیسی از حد صفر راه حل میخوام

سلام.خسته نباشید
دوستان من الان 16 سالمه زبانم خیلی بیش از حد ضعیفه یه راه حل پیشنهاد کنید ممنون.

1 پسندیده

خوب لازمه اول توضیح بدین که در چه حد ضعیفه؟

مثلا داستان زیر رو بخونین و بگین چقدرش رو میتونین متوجه بشین؟

1 پسندیده

خب تقریبا هیچی جز کلمات پیش پا افتاده

1 پسندیده

سلام.
ممنون از کمکتون. من متن انگلیسی که گزاشتین رو خوندم و تقریبا 90% متوجه شدم. فقط چند کلمه برام آشنا نبود. ولی کاملا متوجه اصل موضوع شدم.
حالا به نظر شما سطح من در چه حدی میتونه باشه.
ممنون میشم جواب بدین

1 پسندیده

خوب به نظرم بهتره شما دوره داستان واقعی رو مطالعه کنین.

1 پسندیده

واقعن وقتی اینو متوجه بشیم میتونیم داستانای واقعی رو شروع کنیم؟
یه جوری وسواس گرفتم تو داستانای کودکانه که تا 30 40 بار گوش ندم نمیرم داستان بعدی همینه که فعلا فقط پک 1 رو تموم کردم .
و متوجه میشم داستان هارو وقتی میخونم ولی تا تکنیک سایه اینا رو پیاده کنم و حسابی حس کنم بلدم میرم درس بعد .
تو یه داستان شاید 5 تا کلمه باشه بلدش نباشم
یه راهنمایی لطف میکنین که الا کدوم سطح رو شروع کنم؟

1 پسندیده

ببینین منم 17 سالمه و تا حالا 3 ترم کلا کلاس زبان رفتم یکیش پیش دبستانیم یکیش اول راهنمایی یکیش اول دبیرستان .
و خیلی هم با زبان در ارتباط نبودم جز کتاب های مدرسه .
شما هم مثل من بچه مدرسه ای هستین پس به نظرم این کاری که پیشنهاد میدم رو انجام بدین
تا چند مدت پول هاتون رو جمع کنین و تو مدرسه ترجیحا گرسنگی بکشین (این واسه اینکه قدر کاری که میکنید رو کاملا بدونید و زنجیره رو نشکنید) تا پولتون به 30 تومن برسه
بعد اگه حساب ندارین یا مثل من حسابتون خالیه اون پول رو بدین به کسی که حسابش رمز دوم داره و اندازه سی تومن هم توش پول داره و دوره یک ساله نرم افزار رو بخرین ؛
حالا از اینجا کار شما شروع میشه شما باید روزی حداقل 25 دقیقه دوره ی داستان های کودکانه رو کار کنید و هر کلمه ای که نمیدونید رو بدین به لایتنر ش و بعد تکنیک های سایه رو روش کار کنین و داستان هارو برای خودتون تعریف کنید (من تو راه مدرسه این کارو انجام میدادم چون اون قدری شنیده بودمشون که از بر بودم) وقتی حس رضایت رو داشتین از خودتون حالا وقتشه که داستان بعدی رو شروع کنید و مث یه بازی همین کارو ادامه بدید .
خیلی لذت بخشه این کار و خودتون به عینه پیشرفت رو میبینید .
حتی تو روخونی کتاب های مدرسه داوطلب میشید و زنگای زبان بدون نگرانی و حس های بد، راحت راحت میشینید.
اینا تجربه شخصی بنده بود خیلی طولانی شد :))))

10 پسندیده

آفرین پونه خانم :clap::clap::clap:. شما قطعا با این ذوق و شوق و علاقه ای که دارین تا چند وقت دیگه خیلی خیلی بیشتر از این در زبان انگلیسی پیشرفت میکنین. ما که در سن و سال شما بودیم زبان انگلیسی تقریبا جزو آرزوهای دست نیافتنی بود :joy: نه پولش بود نه امکانات

من فکر میکنم بشه. البته ما یه سطح بندی کردیم برای دوره ها. مثلا دوره داستان کودکانه سطح یک، و داستان واقعی سطح ۳ هست. اما راستشو بخوام بگم معیار درست و حسابی برای این کار نبوده و فعلا حسی بوده. و هنوز وقت نکردم که طبق یک معیار کاملا اصولی دوره ها رو سطح بندی کنم. اما به طور تجربی و چیزهایی که از زبان آموزها شنیدم تقریبا با یه تلاش بیشتر میشه دوره داستان واقعی رو هم خوند.

تاکیدم روی دوره ی داستان واقعی به خاطر این هست که ساده ترین دوره ای هست که در اون گرامر و مکالمه به صورت ناخودآگاه و سوال جوابی آموزش داده میشه. یعنی شما علاوه بر افزایش دایره لغات، بهتر شدن تلفظ و روون شدن خوندن زبان انگلیسی و در کل درک مطلبتون که در داستان کودکانه بهش میرسین، در این دوره میتونین گرامر و مکالمه تون رو هم قوی کنین. بنابراین امتحان کردنش ضرر نداره. یه درسشو شروع کنین و اگه مناسب بود، موازی با داستان های بچه گانه پیش برین.

7 پسندیده

شما گوش دادنتون عالیه تعداد بالا فوق العادست ولی سعی کنید خیلی خیلی گوش ندید
در حدی که احساس کنید کلیت ماجرا دستتونه
زیادی گوش دادن افت انگیزه میاره
شما داستان های واقعی رو بخونید ببینید چقد از درسو متوجه میشید
وقتی دارید میخونید کلماتی که بلد نیستید رو هایلایت کنید وقتی درس تموم شد ببینید چقد از درس زرد شده
اگه خیلی تعداد هایلایت ها بالاست یکم دیگه صبر کنید برید سراغ درسای ساده تر ولی اگه زیاد نیس و حس می کنید می تونید شروع کنید
داستان های واقعی خیلی بهتر از سطحای پایین تره و بهتون کمک زیادی میکنه

10 پسندیده

من برای اینکه انگیزه بیشتری داشته باشم هر از گاهی یه گریز میزنم به بقیه سطح ها و درس ها چون تقریبا همشون رو دانلود کردم و داستان واقعی هم درس اولش رو 4 یا 5 بار شنیدم البته نه برای یادگیری ؛چون مطلبش واقعن حس خوبی داشت برام ،شنیدمش.

کاری که پیشنهاد دادین رو انجام میدم و باز هم یه عاااااالمه ممنونتونم برای این همه انگیزه دادن بهمون .

4 پسندیده

خب من اونقدری گوش میدم که بتونم داستان رو برای داداشام تعریف کنم و اون حس رضایت رو از خودم داشته باشم ولی خب حرف شمام کاملا درسته که افت انگیزه میاره ولی من سعی میکنم در ضمن کار کردن داستان های کودکانه سطح 2 که دانش آموزای اما هستن رو پیش ببرم و واقعن دارم لذت میبرم از یادگیریم .
خیلی زیاد متشکرم ازتون

5 پسندیده

این کار خیلی عالیه. یعنی در حقیقت شما داستان رو بازگویی میکنین که در تقویت مکالمتون خیلی تاثیر داره. همینطور با قدرت ادامه بدین :ok_hand:

5 پسندیده

آفرین پونه جان به خاطر انگیزه و شور و شوقی که داری:clap::clap::clap:

چون شما هنوز بسته ی ۱ داستان های کودکانه هستی و به قول معروف تازه شروع کردی نیاز داری که هر درس رو سی چهل بار گوش بدی تا به قول خودت اون احساس رضایت رو از خودت داشته باشی تا به درس بعدی بری ،هرچقدر جلوتر بری چون هم قدرت شنیداریت و هم دایره ی لغاتت بالاتر میره خیلی راحت تر درس هارو متوجه میشی و نیازی به تکرار زیاد نداری،منم دقیقا وقتی پکیج انگلیسی قدرت رو شروع کردم تقریبا پنج شیش درس اولش رو درسای اصلی بیش از پنجاه بار گوششون دادم ولی هرچی جلوتر میومدم تعداد دفعادتم کمتر میشه به خاطر همون دلایلی که گفتم،به نظر من تو سه بسته ی داستان های بچگانه رو بخون بعد برو سراغ داستان های واقعی و این پکیج رو با همین شور و شوقی که داری بخون قطعا موفق میشی.:slight_smile:

5 پسندیده

واقعن ممنونم از این همه انگیزه هایی که میدین :blush::blush::blush::blush::blush:
خیلی خوشحالم که یکی از بچه های خونواده زبانشناسم(اصلن هم کلیشه ای نیست :دی )
مممنووووووونتونم
مرسی از پیشنهاداتون

2 پسندیده

چشم (اینجاها معمولن چی میگن؟ جناب ؟ آقا ؟دکتر مهندس؟)

برنامه ریزی کردم برای پک داستان کودکانه که تا 70 روز دیگه تقریبن تموم میشه :relaxed::relaxed::relaxed::relaxed:
وقتی تمومش کردم میام و یه عاااالمه اینجا دست وجیغ و هورا راه میندازم
مرسیتوووون:relaxed::relaxed::relaxed:

3 پسندیده

عزیزم چه قشنگ گفتی. :kissing:

3 پسندیده

پونه خانوم بهتر برین بسته ی قدرت رو شروع کنین.
و هم چنین @moji برین بسته قدرت رو شروع کنین و داستان های کودکانه رو یه نیم نگاهی بندازین نمیخواد درگیرش بشین.
مثلا من داستان های کودکانه رو که خوندم بعدش رفتم فیل اصلیشو دیدم.

شمام اگه دوست داشتین فیلم اصلیشو ببینین
شنل قرمزی:red riding hood
مکبث:macbeth
هملت: hamlet
و …
موفق باشین دوستان⚘

6 پسندیده

یادش بخیر @poone_bakhtyrai :grin:

دیگه نیستش

8 پسندیده