چالش ترکوندن کتاب 4000 لغت ضروری انگلیسی🥊

Book 1
Lesson22

4 پسندیده

Hi، Mr Saleh

I hope you are well. I am busy these days. Please let me to send my voice after the holiday

1 پسندیده

Hello to all my friends
I say earlier ,happy new year
I hope you have a year full of health and success and have a nice holiday :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

Hello ma’am
I appreciate your responsibility and persistence in learning English. Feel free and send your voice whenever you can.
.I hope the new year is the best in your life

Happy Norouz

3 پسندیده

سلام خدمت دوستان محترم

Book 1
Lesson 24
A strong relationship

5 پسندیده

5 پسندیده

Very good and nice
Thanks

1 پسندیده

. Very good dear Mr saleh

1 پسندیده

Thank you Mr Mostafa. That’s kind of you

1 پسندیده

سلام به همه دوستان گرامی
بنده هم حدود شش ماه پیش خوندن این مجموعه کتاب رو شروع کردم و الان تازه جلد چهارم رو تموم کردم و اوایل جلد سوم هستم (البته من از کتاب پنجمش شروع کردم به خوندن یعنی برعکس، با خودم لج کردم گفتم اگه میخوای یاد بگیری جلد فلان و بهمان نداره باید شیرجه بزنی توش، صحبت شیرجه شد واژه plunge، رو هم تو همین جلد چهارمش یاد گرفتم :slight_smile: )
به نظرم خیلی خوبه که قبل از شروع به مطالعه این مجموعه با مبحث suffixو prefix و همچنین صفات فاعلی و مفعولی یا همون participle adjective ها که از بسیاری از افعال ساخته میشن آشنا بشین به دو دلیل اولیش اینکه نقش دستوری کلمه رو میتونین متوجه بشین خیلی راحت که کدام یک از اجزای کلام هست و دوم توی ممورایز راحتتر کلمه ها خیلی کمکتون میکنه.
در واقع من کتاب رو گوش میکردم و نمیخوندم بعدش هر چی که متوجه میشدم رو توی گرامرلی تایپ میکردم (خیلی خوشحالم که مهارت تایپ ده انگشتی رو سالها پیش یاد گرفتم خیلی اینجا بدردم خورد) از این جهت توی گرامرلی تایپ میکنم که دیگه لازم نباشه اسپلینگ واژه ها رو با متن کتاب چک کنم چون خیلی انرژی از آدم میگیره بخصوص اگه وسواس توی دیکته کلمات داشته باشیداینجوری فقط کلماتی که زیرش خط قرمز میکشه رو میرید چک میکنید و هم اینکه دیگه کاغذ مصرف نمیشه، اوایل جمله هام خیلی ناقص میموند و مجبور بودم چندین بار دوباره گوش کنم تا بتونم کاملش کنم جمله رو، گاها یک جمله حدود نیم ساعت طول میکشید ولی با گذشت زمان بهتر و بهتر شدم و خیلی روند کار سریعتر شد نمیخوام بگم دیگه من شاخ زبان انگلیسی شدم ولی الان که شش ماه میگذره احساس میکنم گوشم خیلی بهتر شده تو شنیدن انگلیسی، یجورایی عادت کرده اول سابجکتِ جمله رو بشنوه بعد فرم وربِ جمله رو تشخیص بده که کدوم تِنس هست، اکتیوه یا پسیو، کازتیو هست یا چی، اگه یهو یه حرف ربط وابسته شنید منتظر دو تا جمله متضاد باشه و باقی ماجرا
کلی هم کالوکیشن و فریس خوب از تو متن همین دو جلدی که خوندم یاد گرفتم مثلا
set (someone) free/lose
Be about to (do something)
خلاصش که از مطالعه این کتاب تا اینجاش بسیار لذت بردم خداییش خیلی کیف داشت.
من با واژه های این کتاب عشق بازی کردم جوری که امتحان پایان ترمش رو بخش کلمات با حروف بهم ریخته تا میدیدم با املای درست مینوشتم بدون فکر کردن و هر جا هم شنیدم در جا تشخیص شون دادم و خیلی حال داده بهم.
البته کلماتی هم بودن که با بنده عشق بازی میکردن مثل aristocracy و aristocrat که دو تا اسم هستن و چیزه خاصی نیستن ولی تلفظشون با رعایت استرس صحیح، برای بنده خیلی مشکل بود ولی یادشون گرفتم. اینم بگم که من خودم در حال حاضر لزومی به خوندن کتاب ششم نمیبینم، ترجیحم اینه که بجاش جلد یک و دو collocation in use رو بخونم، از اونجایی که الان اوایل کتاب سوم هستم و احساس میکنم درجه سختی کتاب یکی دو لول افتاده پیش بینی میکنم تا چهار ماه دیگه این سه جلد باقی مونده رو هم تموم کنم و بعدش برم سراغ کتاب کالوکیشن و همزمان تعداد ساعات گوش دادن به پادکست رو افزایش بدم، انشاله اگه خدا خواست و سطحمون واقعا رسید به ادونسد واقعی اونموقع بر میگردم و میخونمش و در آخر هم کتاب چهارمش یه کوچولو از کتاب پنجمش سخت تر بود البته به نظر من.

9 پسندیده

استفاده کردم،عالی:heart:

2 پسندیده

** cite, integrity, prehistoric, proponent **

Unit 14

2 پسندیده

** aggregate, complement, intimate, pinch **

Unit 15

5 پسندیده

Book 1
Lesson 23 the camp

Cope with کنار اومدن با