معنی brussel sprouts چیست؟

در دیکشنری این عبارت معنی کلم بروکلی رو نمیده معنی brussel sprouts چیه ؟ااصلا brussels درست هستش ولی اینجا s آخر رو نداره.

این تاپیک مربوط به «دستگاه فروش اتوماتیک» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره « مکالمات کاربردی انگلیسی»، فصل «دوران مدرسه»

سلام دوست عزیز
منظورش کلم بروکلی نیست، تو ترجمه هم نوشته کلم بروکسل (تو زبان فارسی به اسم کلم غنچه‌ای هم شناخته می‌شه.). در واقع اس رو هم می‌گه ولی چون کلمه‌ی بعدی هم با اس شروع شده یه مقدار محو شنیده می‌شه.
این عکس هم می‌تونه براتون مفید باشه.

ببخشید مجدد میپرسم .من تفاوتشو متوجه شدم اما میخام بدونم چرا sprout،حرف s رو گرفته چون در دیکشنری این کلمه تنها، حرف sنداره البته در دیکشنری برای کلم بروکسل این s را داره اصلا این s چی هست و brussel حرف s نداره در متن ننوشته شده است .در درس مکالمه کابردی دستگاه فروش اتوماتیک دقیقا به این صورت نوشته شده است brussel sprouts

اون s آخر اس جمع هستش، در واقع زمانی که این کلم‌ها سرو می‌شه به خاطر کوچیکیشون یه دونه سرو نمیشه، و معمولاً چند تاست، این اس جمع به اون داره اشاره می‌کنه.
ما تو ترجمه ممکنه فقط بگیم کلم بروکسل و به صورت مفرد به کار ببریم ولی در واقع منظور یه تعدادی کلم هستش.

ممنونم عزیزم متوجه شدم ولی کلمه Brussels اشتباه نوشته شده است و بدون s آخر نوشته شده است.

به همکاران اطلاع میدم که تصحیح بشه.

1 پسندیده