معنی pleasance چیست؟

سلام،کلمه pleasence در لایتنر هست اما معنی ندارد و بعضی کلمات دیگه ،این تناقض برای چیه؟اصلا این کلمه وجود داره؟

معنی pleasance یعنی شادی، خوشی، ادب، عیش، مطبوع بودن ، (در اصل) خشنودی، خوشایندی
چون هنوز به دیکشنری لایتنر زبانشناس اضافه نشده

2 پسندیده

سلام دوست عزیز
این کلمه pleasance هستش و pleasence اشتباهه.
همون طور که دوستمون توضیح دادن معنی این کلمه می‌شه: شادی، خوشی، ادب، عیش و غیره.
به همکاران اطلاع می‌دم که وارد دیکشنری بشه.
لینک زیر هم می‌تونه براتون مفید باشه.

1 پسندیده

ممنونم بله اشتباه تایپ بودش.اما میخاستم دیکشنری آکسفورد خوبه واسه پیدا کردن بعضی لغات آخه در تلفظ آمریکایی بعضی لغات که در لایتنر شما هست اونجا نیست ولی در تلفظ انگلیسیش هست.میشه توضیح بدید من دقیق باید مبنای من کجا باشه .یه سوال دیگه یه کلمه در لایتنر شما هم اسم زده هم فعل ،اما در آکسفورد فقط اسم زده .مثلا یه کلمه که هم فعل باشه هم اسم ،وقتی بخایم به عنوان فعل بکار ببریم باید با حروف اضافه اونو ترکیب کنیم یا تنها به کار ببریم ؟؟

تو قسمت معانی هر کلمه از چند تا دیکشنری‌ تک زبانه هم استفاده شده. به نظر من بهتره مبنی یادگیریتون رو روی دیکشنری‌های تک‌زبانه بگذارید. البته گاهی اوقات حتی ممکنه مطالب دیکشنری‌های تک زبانه هم با هم تفاوت داشته باشه. پس بهتره همیشه چند تا دیکشنری رو چک کنید.

در این مورد هم حتما باید داخل دیکشنری چک بشه که آیا نیاز به حرف اضافه هست یا نه.

1 پسندیده