موثرترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

سلام اقا فرزاد عزیز
حرفتون تا جایی موافق بودم تا اینکه گفتین برای نمره بخونین.
نمره :open_mouth:،شما وقتی نمره بگیرین و چیزی از زبان متوجه نشین،بدرد نمیخوره،انگار پولتون رو ریختین تو سطل اشغال!
از کلاس ها نهایت استفاده رو ببرین،شما پول دادین چیزی یاد بگیرین و وقتی بخاطر نمره میرین یعنی پولتون براتون مهم نیست و کلا وقتتون رو هدر دادین،نهایت استفاده رو از کلاس ببرین؛
بعنوان مثال : با همکلاسیتون بشین به انگلیسی در مورد موضوعی حرف بزنین و انگلیسیتون رو تقویت کنین،حتی اگه همکلاسیتون لولش از شما کمترع،سعی کنین بهش کمک کنین،اون هم پیشرفت کنه در کنار شما،پیشرفت یک طرفه نباشه مثلا اون بخواد ازت چیزی یاد بگیره و به شما چیزی یاد نده.
البته من هیچ وقت نصیحت نمیکنم و در اصلا از نصیحت خوشم نمیاد و اعتقاد دارم کسی که نصیحت میکنه یعنی میگه من از تو برترم،من باهوشم و … واسه همین خوشم نمیاد.کلا حس برتری بهش دست میده.
سعی کن رفیق از کلاست استفاده کامل رو ببری.
موفق باشی،عزیزی :raised_back_of_hand: :tulip:

1 پسندیده

سلام علی اقا عزیز
جالب بود
ی معلم داشتیم،گرامر فارسی رو با ریتم بهمون یاد میداد :grin:،همین شد که تو یادم موند :grin:
مثلا اینجوری ریتم اگه بتونم درست بیان کنمش :grin::
از به در بر با، متمم .متمم رو بحالت کشیده میگفت،ماهم تو کلاس میخندیدیم :grin:.
است بود شد گشت گردید، مسند
مسند هم کشیده میگفت
ولی واقعا بهترین کارو کرد که یادم موند.اگه بشه فایل صوتی فردا قرار میدم چطوری با ریتم میگفت بهمون.
حالا اینجاش به بعد،یه معلم داشتیم ادبیات فارسی،به لغت “مِی” تو بیت میرسید میگفت منظور شاعر از می،آبع :grin: میگفتیم اقا منظورش از می،شرابع، میگفت نه،ادامه میداد :grin:
کلا معلم های باحال زیاد داشتیم تو دوران دبیرستان و راهنمایی :grin:

3 پسندیده

من فکر میکنم منظور ایشون کلاس زبان مدرسه هست
اگه کلاس زبان مدرسه باشه من تجربه دارم هییییچ بهره
وری نمیشه داشت(البته بسته به معلم شاید متغیر باشه)
اگه کلاس زبان منظورش بود بله حق با شماست اقا هادی
و میتونه با ایده های جالبی بهره وری رو ببره بالا

4 پسندیده

دوستان عزیز
این پست رو بالا آوردم که دوستانی که به تازگی به جمعمون اضافه شدن از نکات مفیدش بهره مند بشن :relaxed:
ارزش چند بار شنیده شدن رو داره :ok_hand:

10 پسندیده

سلام. عجب حرکتی زدید.

مرسی از شما مربی گرامی :tulip::tulip:

3 پسندیده

من مخصوص رفتم یه کتاب گرامر گرفتم که بخونم
یه مدت زبانو گذاشتم کنار و فقط گرامر خوندم
ولی تا وقتی داستان نخونیو کلا متن نمیشه ازش استفاده کرد

از وقتی زبانشناسو شرو کردم سعی کردم به تجربه های بقیه از جمله نسیم جان و آقا کامبیز اعتماد کنم
و گرامرو گذاشتم کنار و الان فقط طبق روشایی که زبانشناس ارائه کرده زبان میخونم

خیلی شیرینتره
فقط یکم صبر میطلبه

به نظرم ارزششو داره که به مربیا اعتماد کنیم :blush:

9 پسندیده

سلام وقت بخیر
آخییییش، خدا خیرتون بده، یه انرژی عجیبی از این مقاله گرفتم.
Goodbye grammar

1 پسندیده

به نظر من گرامر خیلی مهمه ولی مغز ما در طول تکامل برای صحبت کردن، خودش یه جایگاهی در سطح ناخودآگاه بهش اختصاص داده ، که ما خودبه خود گرامر رو یاد می‌گیریم، پس اگه واسه ی صحبت کردن می‌خوایم گرامر یاد بگیریم کار بی خودی هست، اما برای نوشتن مقاله یا کتاب ناگریز هستیم⁦✌️⁩

2 پسندیده

سلام چه گونه میشه داخل متن گرامرو یاد گرفت خب؟
اگه درهنگام مطالعه سوال پیش اومد که مثلا چرا اون اینجوری اومده اونوق چیکار کنیم

1 پسندیده

سلام یه سوال دیگه دارم
شما خودتون چند سال طول کشید زبان انگلیسیرو قشنگ یاد بگیرید

1 پسندیده

سلام اگه زمان که داریم یاد میگیریم سوال گرامری پیش اومد چیکار کنیم

1 پسندیده

سلام من که تازه شروع حتما باس اینارو یاد بگیرم

1 پسندیده

سلام
من چیزی که از اولی ریچارد یاد گرفتم رو براتون میگم، ایشون ی پادکست دارن به اسم" How to be a grammer hero" که میتونید با پادبین هم گوشش بدین
خلاصه شو براتون میگم:
وقتی میخواین گرامر رو یاد بگیرین باید کتاب های گرامر رو کنار بزارید و تا میتونید از طریق کتاب های دقیقا هم سطح خودتون شروع به جذب ساختار ها از طریق قالب کنید، برای این کار لازمه یک new reallity برا خودتون ایجاد کنید یعنی چی؟
یعنی ترجمه کردن رو تو ذهنتون متوقف کنید و یک کتاب متناسب با سطح خودتون بردارین و شروع به خوندنش کنید( فاکتور علاقه مندی اینجا بسیار مهمه)
چطور کتاب انتخاب کنیم؟
کتابی رو انتخاب کنید که بتونید بدون خستگی چندین صفحه شو بدون وقفه ادامه بدین، اگه کتاب خستتون کرد یا کلافه شدین این نشون میده کتاب هم سطح شما نیست و باید درموردش تجدید نظر کنید
سوال بعدی، اگه به مشکل گرامری خوردم چکار کنم؟
هر زبان جدیدی که بخواین یاد بگیرین باید بدونید که به طور حدودی بین ۵ تا ۶ هسته گرامری داره( هسته گرامری مهم ترین نکات گرامری هستن که باید هر زبان آموزی بدونه و بر اساس همینا کمکم اطلاعاتش رو گسترش بده، برا انگلیسی یکی از این هسته ها زمان افعاله)، یادگیری این ها هم از طریق قالب ممکنه و با غوطه وری در زبان هم به دست میاد، یعنی اینجا هم دونستن دانش گرامری قبلی ضرورتش پایین میاد.
حالا بقیه نکات که جز هسته ها نمیشن چی؟
برا اینا باید یکم کنجکاو باشین و شروع به سوال پرسیدن از خودتون کنید، مثلا چرا اینجا این به کار رفته جایی دیگه ی چیزی دیگه، یعنی بیاید از حالت سرگرمی به حالت آموزشی بهش نگاه کنید
از کی بپرسم سوالاتمو؟
از جناب گوگل :nerd_face: ، معلم خوبِ همیشه در دسترس،یا بیاید اینجا مطرح کنید، اگه کنجکاو باشین حتما برا سوالتون جواب پیدا میکنید و در کل اون قالب رو هیچ وقت فراموش نمیکنید.

13 پسندیده

به نظرتون یاد گیری انگلیسی چقد زمان بره

2 پسندیده

سلام دوست گرامی
از اونجایی که این سوال جزء پر تکرار ترین سوالات زبان آموزانه خواستم منم دیدگاهمو به شما منتقل کنم.
برای پاسخ و برای ترقیب به ذهن کردن مفهوم من شما رو وارد یک داستان میکنم.
فرض کنید من و دوستام تصمیم داریم بریم شمال.
اولین سوالی که دوستم میپرسه اینه که ببینم چند ساعته می‌رسیم؟ بنظر شما میشه جواب واحد داد؟ خیر
چرا؟ چون اولا مهمه کدوم یک از شهرهای شمالی میخوام برم.
دوما با ماشین میریم یا اتوبوس. سوما سرعت حرکتمون چند کیلومتر بر ساعته. چهارما از جاده چالوس میری یا هراز یا فیروزکوه؟ پس بسته به یسری آیتم ها ممکنه بین 5 الی 8 ساعته برسی شمال.
حالا فرض کنید ما قراره با ماشین خودمون بریم اونم از جاده چالوس. باز همون دوستمون میپرسه ببینم چند ساعته می‌رسیم؟ اونوخت ممکنه با کمی تقریب بگی 5 ساعته.
اما از شانس میخوری به ترافیک سنگین و یه مسیر 5 ساعته میشه 10 ساعت.
واکنش دوستمون: اولا شاکی از اینکه چرا طول کشید. دوما کل مسیر رو خواب بود و از هم صحبتی با دوستاش لذت نبرد و فقط به فکر رسیدن بود.
نتیجه : مسیر زبان آموزی مثل سفره. هر کسی بسته به اینکه چه متود و روشی رو انتخاب میکنه مدت زمان رسیدن به هدفش فرق میکنه. حتی قبل شروع نمیدونه قراره با چه چالش هایی در مسیر روبرو شه. از طرفی ممکنه هدف نهایی شما در زبان با هدف نهایی من فرق کنه. پس بازم نمیشه هیچ قضاوت و نسخه یکسان برای مدت زمان رسیدن داد.
از طرفی وقتی میخوای سفر رو شروع کنی همیشه ترجیح میدی همسفر خوب انتخاب کنی که خوش بگذره. که این تالار هم حکم همون peer group رو داره. وقتی تو جاده افتادی ممکنه بین مسیر نیاز داشته باشی بزنی کنار بری چیزی بخری و بیای با دوستات بخوری، که تو مسیر زبان آموزی میشه همون تبادل تجربه و سوال پرسیدن و… که باز در همین مکان اجرا میشه.
اما یادتون باشه هیچ موقع وقتی میزنی کنار جاده تا بری خرید کنی، به ماشینای دیگه که هم مسیر تو هستن نگاه نمیکنی که چی دارن میخورن بری همونو بخری، بلکه به نیاز خودت توجه میکنی. اینجا هم همینه همه ما در این تالار هم مسیریم اما شیوه هامون و نیازامون متفاوته.
پس همه اینا رو گفتم تا برسیم به اینجا که هر موقع این سوال تو ذهنت اومد که چقدر طول میکشه تا مسلط شم، داری لذت مسیر رو از خودت منع میکنی. دور اندیشی خوبه ولی برای انتخاب و شروع مسیر. دیگه بعدش فقط از مسیر لذت ببر.
با تشکر :grin::rose:

14 پسندیده

کارشناس دوازدهم : حسن خانمحمدی🤣

خارج از شوخی ایتن زینهو ، حرف من رو می‌زنه

من هم با جمله بالا موافقم .

موفق باشید

3 پسندیده

برا من احتمالا تا ۷۲ سال دیگه :grin:
یعنی تا برسم به ۱۰۰ سالگی :joy:
برا یادگیری زمان نمیشه تعیین کرد، همیشه باید یاد گرفت چون هر موقع نخوایم یاد بگیریم اون موقعست که ربات شدیم! و باید برا کل زندگی ی تجدید نظر کنیم.

7 پسندیده

سلام
من قشنگ مسلط نیست ولی با توجه به شرایط هر فرد از یه سال تا ده سال طول میکشه

6 پسندیده