تفاوت Must و have to چیست؟؟

سلام .
تفاوت Must و have to چیست؟؟
ویدیو چرا اینقدر گیج کنندس بالاخره نفهمیدم must برای قانون هست یاhave to یه بار میگه have to یه جای دیگه میگه must .اونطوری که من متوجه شدم از هر دو تاش میشه استفاده کردیاشاید من درست متوجه نمیشم .دوتا مثل که میبینم گیج میشم اصلا نمیتونم از هم تشخیص بدم .میشه کمک کنید

این تاپیک مربوط به درس «Have to and must» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «گرامر انگلیسی در شش دقیقه»

سلام دوست عزیز
لطفاً قبل از تاپیک زدن اول داخل تالار سرچ کنید، اگر جوابی پیدا نکردید بعد تاپیک بزنید.

در کل «must» و «have to» هر دو برای بیان اجبار یا ضرورت استفاده می‌شن. در نتیجه معنای کلیشون شبیه به همه، اما تفاوت‌های ظریفی هم دارن.

اینجا به چند تا نکته‌ی کلیدی درباره‌ی تفاوت «must» و «have to» اشاره می‌کنیم:

• رسمیت: «must» یه کم رسمی‌تره و بیشتر تو نوشته‌های رسمی مثل دستورالعمل‌ها و قوانین به کار می‌ره. «have to» تو صحبت‌های روزمره کاربرد بیشتری داره.
  • منبع الزام: «must» اغلب برای الزاماتی که از طرف گوینده یا شنونده ناشی می‌شه، استفاده می‌شود. «have to» برای الزاماتی به کار می‌ره که از بیرون اعمال می‌شن، مثل قوانین یا ضرب‌الاجل‌ها.
    • مثال: «You have to be 18 years old to vote.»
      (برای رای دادن باید ۱۸ ساله باشید - قانون)
    • مثال: «I must call my mom today.»
      (امروز باید به مادرم زنگ بزنم - الزام شخصی)
  • شدت الزام: گاهی اوقات «must» می‌تونه بیانگر الزام شدیدتری نسبت به «have to» باشه.
    • مثال: «You must stop smoking!»
      (باید سیگار کشیدن را ترک کنی! - لحن قاطع)
    • مثال: «I have to stop smoking for my health.»
      (برای سلامتی‌ام باید سیگار کشیدن را ترک کنم - لحن ملایم‌تر)

به طور کلی، هر دو «must» و «have to» را می‌شه تو خیلی از مواقع به جای هم استفاده کرد.

لینک‌های زیر هم می‌تونه براتون مفید باشه…