علت استفاده از زمان حال ساده در جمله‌ی شرطی چیست؟

If he is the king I will be the queen
چرا در جمله ننوشته
if he :small_red_triangle:will :small_red_triangle:be the king I will be the queen

:exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation:

I am very frightend about killing duncan
چرا میگه من میترسیدم مگه در حال حاضر این ترسه اتفاق نیوفتاده چرا در گذشته داره توصیفش میکنه

:exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation::exclamation:

Nobody will know our secret
میگمه همه در آینده راز ما را میفهمند
جمله درست این هست؟
Nobody will :small_red_triangle:not​:small_red_triangle: know our secret

I feel terrible about killing duncan and banquo
چرا اینجوری ننوشته?
I :small_red_triangle:felt :small_red_triangle:terrible about killing duncan and banquo

I am worried people will know my secret
چرا ترس از گذشته داره اتفاقیه که ممکنه زمان حال یا آینده بیوفتده چرا نمیگه
Worry

این تاپیک مربوط به داستان «فرمانده مکبث» در اپلیکیشن «زبانشناس» است. دوره «داستان‌های بچگانه»، فصل «بسته ی اول»

سلام
جمله ی اول. منظورش اینه اگ اون پادشه من ملکه میشم. معنی با توجه به داستانه. من برداشتم اینه ک من هم در آینده قدرت‌مند میشم.

و اینکه این جمله شرطی نوع اولهستش.
و برای اتفاقاتی استفاده می‌شه که احتمال رخ دادن دارن.
و فرمولش به صورت if+simple present,modal verb هستش.
مثال:
If Mona rings, I might ask her to come over for dinner.

پس با توجه به این گرامر جمله‌ی اول صحیحه.

جمله ی دوم. frightened صفت هست که با اضافه شدن ed ساخته شده. اگه دقت کنید که فعل am هست و گذشته نیست.

جمله ی سوم.. nobody منفی کرده. ما این نکته رو حتا تو تک کوئسچن ها هم داریم که مثلا با never جمله منفی محسوب میشه و باید تگش مثبت باشه هرچند که خود فعل مثبته.

جمله ی چهارم. زمان حال هست دیگه

جمله ی پنجم. مجدد worried صفت هست و ربطی به زمان گذشته نداره.

لینک زیر هم می‌تونه براتون مفید باشه.

1 پسندیده

همینطور خوندن پیوند :point_down: بهتون توصیه میکنم.

1 پسندیده

ممنون از شما:pray:

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
لطفاً داخل هر تاپیک یک سوال بپرسید و از پرسیدن چندین سوال داخل هر تاپیک خودداری کنید.