تمرین نوشتار و تماشای فیلم در سطح A2: چطور و از کجا شروع کنیم؟

سلام بر دوستان عزیز
من سطح پایانی A2هستم تقریبا ۲۰۰ لغت دیگه این سطح رو تموم میکنم دو تا سوال داشتم

:small_blue_diamond:سوال اول از چه سطحی باید شروع به تمرین نوشتاری کنیم تا نحوه صحیح نوشتن کلمات رو هم بیاموزیم؟

:small_blue_diamond:سوال دوم از چه سطحی باید شروع به دیدن فیلم کنیم چون زبان آموزان میگن دیدن فیلم خیلی بیشتر تاثیر در یادگیری زبان داره حتی اگر متوجه متن هم نشیم ؟ از چه سطحی فیلم ببینیم؟

@sepide-str

سلام. بهترین زمان برای شروع تمرین نوشتن پس از اتمام سطح A2 هستش. چون در این سطح، دایره لغات و دانش گرامری کافی رو برای شروع جمله سازی رو بدست میارید.

و تمرین نوشتن در سطوح پایین‌تر مثل A0, A1 می‌تونه دلسرد کننده باشه چون ممکنه با چالش‌های زیادی در زمینه املا و گرامر روبرو بشن.

اما بهترین تمرین برای تقویت نوشتن و یادگیری صحیح املا، گسترده خوانی هستش از کتاب های سطح بندی شده شروع کنید تا به کتاب های اصلی و سخت تر برسید و همینطور با خوندن داستان ها؛ نوشتاری، ساختارهای جملات، لغات و عبارات جدید هم یاد میگیرید.

می‌تونید با نوشتن کلمات و جملات ساده شروع کنید تا با ساختار و قواعد نگارش زبان آشنا بشید. مثلا به یه ساختار بر می‌خورید که جدید و پرکاربرده شما اون ساختار رو‌ الگو بگیرید و جمله سازی شخصی خودتون رو بنویسید.

و چند تا نکات برای تمرین نوشتن در ادامه هم میگم؛

۱) با نوشتن کلمات و جملات ساده شروع کنید.
۲) از دیکشنری یا ابزارهای آنلاین مثل هوش مصنوعی برای بررسی املا و گرامر استفاده کنید.
۳) متن‌هاتون رو به یه معلم زبان یا فردی که مسلط به زبان هست رو‌ نشون بدید تا بهتون بازخورد بده حتی از هوش مصنوعی هم میتونید کمک بگیرید تا متنتون رو اصلاح کنه.
۴) هر روز بنویسید، حتی اگر فقط چند تا جمله هم باشه بازم خیلی خوبه و کم کم پیشرفت می‌کنید.

و اما سوال دوم شما:
برای سطح مبتدی و فرامبتدی فیلم دیدن رو‌ پیشنهاد نمیکنیم حداقل باید سطح متوسط رو داشته باشید تا بتونید دیالوگ و ساختار های جملات رو درک کنید یعنی حداقل بالای پنجاه درصد فیلم رو متوجه بشید که کلیت موضوع فیلم رو درک کنید.

فعلا از انیمیشن شروع کنید تا سطحتون کم کم بالاتر بره و بعد سراغ فیلم دیدن برید.
ممکنه متوجه همه ی جملات و مکالمات نشید، اما به مرور زمان پیشرفت می‌کنید و درک شما هم بهتر میشه.

1 پسندیده

بی نهایت سپاسگزارم از توضیحات کامل و ارزنده تون:raising_hand_man::pray:

1 پسندیده