چه زمانی می‌توان از زمان آینده‌ی ساده به جای آینده‌ی کامل استفاده کرد؟

عصربخیر
با توجه به سایت زبان‌شناس که این مبحث رو توضیح دادن اینطور:

گاهی اوقات می‌توانیم زمان آینده کامل و آینده ساده را به‌جای یکدیگر به‌کار ببریم بدون این‌که تاثیری در معنی و ساختار جمله داشته باشد. در مواقعی که با استفاده از قید before و یا by the time ترتیب اتفاق افتادن اعمال را مشخص کنیم می‌توانیم این دو زمان را جایگزین هم کنیم. در غیر این صورت برای نشان دادن ترتیب اتفاق افتادن اعمال باید از زمان آینده کامل استفاده کنیم. به‌‌عنوان مثال:

Linda will leave before you get there.= Linda will have left before you get there.

در دو مثال فوق قید before، ترتیب اتفاق افتادن اعمال را بیان کرده است به‌همین دلیل تفاوتی ندارد که بخواهیم زمان آینده ساده را به‌کار ببریم یا آینده کامل را و هر دو ساختار درست است.

At eight o’clock Linda will leave. (This means that Linda will wait until 8 o’clock to leave.)

ممنون می‌شم بیشتر توضیح بدین:shamrock::revolving_hearts::pray:

سلام دوست عزیز
در واقع منظورش اینه که زمانی می‌شه از آینده‌ی ساده به جای آینده‌ی کامل استفاده کرد که ترتیب وقوع رویدادها با استفاده از قیدهایی مثل “before” یا “by the time” مشخص شده باشه.

مثال:
* “Linda will leave before you get there.”
(لیندا قبل از رسیدن شما آنجا را ترک می‌کنه یا ترک کرده.)
* “Linda will have left before you get there.”
(لیندا قبل از رسیدن شما آنجا را ترک کرده.)

در واقع تنها توضیحی که می‌خواد بده اینه که اون نشون دادن ترتیب اعمال با هر دوی این ساختارها و با استفاده از قیدهای before و یا by the time ممکنه. و توضیح خاصی نداره.

• عدم وجود قید زمان:
    • اگر هیچ قید زمانی تو جمله وجود نداشته باشه، معنای جمله با جایگزینی آینده‌ی ساده و آینده کامل تغییر می‌کنه.
    • مثال:
      • “I will finish my homework.”
        (من تکالیفم را تموم می‌کنم.) (این جمله به معنای “در آینده‌ای نامشخص” هستش.)
      • “I will have finished my homework by 8 o’clock.”
        (من تکالیفم را تا ساعت 8 تموم می‌کنم.) (این جمله به معنای “تا زمان مشخصی در آینده” هستش.)

پس انتخاب بین آینده‌ی ساده و آینده‌ی کامل به معنای مورد نظر شما و موجود یا عدم وجود قید زمان تو جمله بستگی داره.

لینک‌های زیر هم می‌تونه براتون مفید باشه.

2 پسندیده

ممنونم سحر جان:revolving_hearts::rose:چشم حتما

پس اگه قیدی داشته باشیم در جمله حالا هر قیدی میشه با آینده ساده هم گفت؟
در واقع چون ترتیب عمل‌ها رو رعایت کرده با آینده ساده هم میشه گفت ولی اگه بخوایم کوتاه‌تر صحبت کنیم آینده کامل رو جایگزین می کنیم
درست متوجه شدم؟

البته نه هر قیدی، بیشتر همون before و by the time.
و اینکه استفاده از آینده‌ی ساده در کنار قید زمان** می‌تونه معنای جمله رو کوتاه‌تر و ساده‌تر کنه. در حالی که استفاده از آینده‌ی کامل می‌تونه تاکیدی روی اتمام عمل قبل از زمان مشخص شده داشته باشه.

2 پسندیده

مرسی سحر جان لطف کردی :revolving_hearts:
فقط برای اینکه تو ذهنم تثبیت بشه و دیگه فراموش نشه چیکار کنم
اگه خودم جمله بسازم از کجا بفهمم درسته
تو گوگل سرچ کردم ولی ترجمه فارسیش نبود که بتونم مطمئن بشم

در واقع با دونستن دو تا نکته می‌تونید از این زمان‌ها به جای هم استفاده کنید.

• از آینده‌ی کامل زمانی استفاده کنید که می‌خواهید تأکید کنید یه عمل قبل از عمل دیگه تو آینده تموم می‌شه.
  • از آینده‌ی ساده زمانی استفاده کنید که ترتیب زمانی اعمال صرفاً نشون‌دهنده‌ی یه توالی باشه و روی تموم شدن یک عمل قبل از عمل دیگه تأکید نشه.
1 پسندیده